Majówkowy Maraton Czytelniczy

Marcin Ciszewski Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Major, Ebook | Marcin Ciszewski

    Wciągająca powieść sensacyjna, w której gra toczy się o najwyższą stawkę – o zmianę losów świata!Kwiecień 1943 roku. Przeniesiony w wyniku spisku z 2007 roku, Pierwszy Samodzielny Batalion Rozpoznawczy toczy walkę z niemieckim okupantem i stara się ochronić pozostały sprzęt przed niemieckimi i sowieckimi agentami.Generał Rowecki, wspierany przez porucznika Wojtyńskiego, rozpoczyna negocjacje ze Stanami Zjednoczonymi, oferując zaawansowaną technologicznie broń z przyszłoś...

    Promocja
    okładka www.1944.waw.pl, Ebook | Marcin Ciszewski

    Porywająca i pełna zwrotów akcji opowieść o tym, jak mogłaby się potoczyć historia, którą tak dobrze znamy! W czasy Powstania Warszawskiego trafiają żołnierze z XXI wieku. Przeszkoleni i uzbrojeni w najnowszy sprzęt. Przygotowani na to, by rozegrać jedyną w swoim rodzaju operację wojskową. Czy uda im się odmienić los? Czy mają szansę w starciu z doborowymi jednostkami Wehrmachtu i SS? Czy bohaterom będzie dane wrócić w nasze czasy? Marcin Ciszewski kolejny raz zabiera nas w p...

    Promocja
    okładka www.1939.com.pl, Ebook | Marcin Ciszewski

    Porywająca i pełna zwrotów akcji opowieść o tym, czy jest możliwe wpłynięcie na bieg historii, którą tak dobrze znamy!Doborowa polska batalionowa grupa bojowa z udziałem amerykańskiego komponentu, uzbrojona w najnowszą i najbardziej zaawansowaną technologicznie broń XXI wieku, przenosi się do roku 1939, by włączyć się do walki. Czy mając nie tylko sprzęt, ale także wiedzę na temat wydarzeń z przyszłości uda się odmienić losy Polski, Europy i świata? Czy jednak prawda kryje si...

    Promocja
    okładka 1920. Nadzieja nie umiera nigdy, Ebook | Marcin Ciszewski, Joanna Jax, Edyta Świętek, Sylwia Zientek, Krzysztof Bochus, Anna Bińkowska, Jacek Kalinowski, Jacek Galiński, Maciej Koncman, Ewa A. Girowicz, Marcin Jędrysiak, Bartosz Kozdęba, Rina Krempeć, Bartosz Majorczyk, Marek Strzała, Kamila Szmigiel, Krzysztof Usakiewicz, Jan Koska

    Choć z początkiem lutego II Rzeczpospolita zyskała dostęp do morza, to jednak na Śląsku czy Mazurach granice wciąż pozostawały niepewne. Najbardziej dynamiczna sytuacja panowała na wschodzie kraju. W latach 1918-1919 toczyła się wojna polsko-ukraińska o województwa południowo-wschodnie, z kolei lata 1919-1921 to czas zmagań z bolszewicką Rosją o przyszłość całej Polski. Decydujący okres wojny polsko-bolszewickiej przypadł na wspomniany rok 1920 – wydawało się wówczas, że szyb...

Marcin Ciszewski Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Marcin Ciszewski urodził się w 1963 roku. To polski pisarz, były dziennikarz muzyczny i muzyk. Ciszewski jest jednym z najpopularniejszych w Polsce autorów książek sensacyjnych i wojennych. Ma na swoim koncie przeszło 20 powieści. Jest autorem trzech cykli literackich z Jakubem Tyszkiewiczem w roli głównej („Mróz”, „Upał”, „Wiatr”, „Mgła”, „Deszcz”), z Willhelmem Krügerem w roli głównej („Szakal”, „Tygrys”, „Lew”, „Lis”) i www („www.1939.com.pl”, „www.1944.waw.pl”, „Major”, „Porucznik Jamróz”, „Kapitan Jamróz”, „ww.ru2012.pl”, „www.afgan.com.pl”). Ponadto napisał kilka osobnych powieści („Gliniarz”, „Powstanie warszawskie. Wędrówka po walczącym mieście” i „Invictus”). Z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej powstała wyjątkowa antologia opowiadań pt. „1920. Nadzieja nie umiera nigdy”, w skład której weszły opowiadania różnych polskich autorów powieści historycznych. Obok Marcina Ciszewskiego znalazły się w niej teksty Joanny Jax, Edyty Świętek, Krzysztofa Bochusa i innych.

Marcin Ciszewski jest absolwentem historii Uniwersytetu Warszawskiego. Jego największym konikiem jest historia II wojny światowej. Choć nie zajmuje się zawodowo historią, to swoją wiedzę ze studiów i zamiłowanie do okresu XX wieku przelewa na karty swoich powieści. Ciszewski ma za sobą karierę dziennikarską oraz muzyczną. Pracował w redakcji muzycznej Programu 3 Polskiego Radia. Ma na swoim koncie dwie płyty z zespołami Kosmetyki Mrs. Pinki, Delator i Full Metal Jacket. We wszystkich grał na gitarze basowej. Występował na kilku prestiżowych festiwalach, m.in. w Opolu, Sopocie i Jarocinie. Ponadto trenował boks tajski, taekwondo i narciarstwo alpejskie.

Debiutancki cykl książek Ciszewskiego - WWW

Marcin Ciszewski debiutował w 2008 roku powieścią „www.1939.com.pl”, która rozpoczęła cykl WWW. To książka z pogranicza powieści historycznej, fantastyki i science fiction. Fabuła rozpoczyna się w Afganistanie, gdzie ma przybyć wysłana z Polski nowoczesna jednostka, której dowódcą jest podpułkownik Jerzy Grobicki. Na miejscu Polacy podejmują współpracę z Amerykanami, którzy posiadają broń pozwalającą na krótkie podróże w czasie w celu naprawy błędów na polu walki. W wyniku intensywnej burzy maszyna samoczynnie się uruchamia i przenosi cały batalion do czasu kampanii wrześniowej do 1939 roku. Żołnierze z przyszłości decydują się pomóc Wojsku Polskiemu w bitwie pod Mokrą.

W kontynuacji książki – „www.1944.waw.pl” – bohaterowie pierwszego tomu dalej tkwią w Polsce czasu wojny. Otrzymują wiadomość, że możliwy jest powrót to współczesności (czyli do 2007 roku), tylko muszą odtworzyć oprogramowanie z emitera, który został ukryty w jaskini na kielecczyźnie. Bohaterowie wyruszają na poszukiwania. Zostają zrzuceni nad Warszawą, w której trwają intensywne przygotowania do powstania.

Trzecia część cyklu – „Major” – rozgrywa się między wydarzeniami opisanymi w pierwszej i drugiej części. Głównymi wydarzeniem, wokół których skupiają się poboczne wątki, są przygotowania Niemców do likwidacji getta warszawskiego. W 2015 i 2016 roku ukazały się kolejne tomy serii – „Porucznik Jamróz” i „Kapitan Jamróz”. W 2011 roku ukazała piąta część serii pt. „www.2012ru.pl”. Tym razem podpułkownik Jerzy Grobicki mierzy się ze zniknięciem kontenera, którego zawartość zmieniła przebieg II wojny światowej, mierzy się z agentami GRU i Biura Zwalczania Terroryzmu CBŚ. Na dodatek z podziemnego miasta wyjeżdżają sowieckie czołgi T-72. Ostatnią do tej pory częścią cyklu WWW jest wydana w 2015 roku powieść „www.afgan.com.pl”.

Jakub Tyszkiewicz bohater kolejnej serii książek Marcina Ciszewskiego

W 2010 roku Marcin Ciszewski rozpoczął nowy cykl powieściowy, którego głównym bohaterem jest Jakub Tyszkiewicz. Mężczyzna jest nadkomisarzem dowodzącym policjantami z Komendy Stołecznej Policji. W pierwszym tomie pt. „Mróz”, w trakcie rozwiązywania sprawy policjanci zostają wplątani w poważną aferę polityczną. Akcja powieści rozgrywa się na tle groźnej i mroźnej zimy.

W drugim tomie pt. „Upał”, podinspektor Tyszkiewicz staje na czele Biura Zwalczania Terroryzmu. Jego zadaniem ma być zapewnienie bezpieczeństwa w trakcie meczu Polska-Niemcy, który ma odbyć się na Stadionie Narodowym. Mimo że w stolicy grasują terroryści, mecz musi się odbyć.

W trzeciej odsłonie „serii meteorologicznej” wrogiem Tyszkiewicza będzie silny wiatr. Podkomisarz, wraz ze swoją żoną, pragną powitać Nowy Rok na szczycie Kasprowego Wierchu. Na miejscu dochodzi do nieszczęśliwego wypadku, choć Tyszkiewicz i Krzeptowski, na co dzień pracujący w Komendzie Stołecznej Policji, przekonani są, że była to próba morderstwa. Na dodatek kolejką na szczyt zmierzają pracownicy służb specjalnych.

We „Mgle”, czwartym tomie serii, Tyszkiewicz staje w obliczu zmiany władzy. Mówiąc krótko, członkowie partii, która wygrała wybory nie przepadają za szefem Biura Zwalczania Terroryzmu. Na dodatek dochodzi do serii tragicznych zdarzeń. W trakcie katastrofy lotniczej na Okęciu ginie minister spraw zagranicznych Rosji. Wcześniej dochodzi do zatrzymania grupy terrorystów z Bliskiego Wschodu.

Do tej pory ostatnią częścią cyklu jest wydana w maju 2020 roku powieść „Deszcz”. Tym razem Tyszkiewicz ma zabezpieczać wizytę prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce. Wśród osób do ochrony są również Pierwsze Damy, znani artyści i poważni biznesmeni.

Wilhelm Krüger

Trzecim głośnym cyklem Marcina Ciszewskiego jest seria z Wilhelmem Krügerem w roli głównej. To czterotomowa saga, w skład której wchodzą powieści „Szakal”, „Tygrys”, „Lew” i „Lis”. Jak to zwykle bywa u Ciszewskiego, w książkach przeplatają się elementy kryminału i powieści sensacyjno-przygodowej przedstawione na tle wydarzeń historycznych. Akcja trzech części rozgrywa się na przełomie lat 1918 i 1919, natomiast w czwartej części autor zdecydował się na duży skok czasowy. Akcja „Lisa” rozgrywa się w 1939 roku, niemal w przeddzień wybuchu wojny. Również miejsce wydarzeń diametralnie się różni. O ile pierwsze części rozgrywają się na wschodnich rubieżach Polski, tak teraz akcja przenosi się na Zachód, a konkretnie do stolicy Rzeszy – Berlina.

Książki Marcina Ciszewskiego w księgarni internetowej Woblink

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie niemal wszystkie książki Marcina Ciszewskiego w formie ebooka, audiobooka i papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

W kategorii „Pozostałe” odnaleźć możemy wszystkie publikacje, które należą do kategorii „Literatura”, ale nie można ich przyporządkować do żadnej z następujących podkategorii: „Fantastyka / Horror”, „Kryminał / Sensacja / Thriller”, „Literatura piękna”, „Poezja / Dramat”, „Powieść historyczna”, „Powieść obyczajowa”, „Romans / Erotyka”. Kategoria „Literatura” jest bardzo obszerna, a w jej ramy wchodzi wiele różnorakich gatunków i odmian gatunkowych rozróżnianych m.in. ze względu na podejmowaną tematykę, kompozycję dzieła czy też uczucia wywoływane u odbiorcy. Powieści przygodowe, przypowieści, mity, utwory o treści filozoficznej, estetycznej czy literacko-krytycznej to tylko niektóre z odmian gatunkowych, jakie możemy tu znaleźć. W kategorii „Pozostałe” pojawiają się również dzieła łączące w sobie kilka podgatunków literackich. W ofercie księgarni internetowej Woblink.com znajdują się więc utwory najznakomitszych polskich pisarzy, dla których zabawa i gra formą to codzienność i których książki w trakcie lektury okazują się być czymś zupełnie innym niż początkowo przypuszczano. W kategorii „Pozostałe” umieszczono również m.in. zapis przemówienia wygłoszonego przez J.K. Rowling dla absolwentów Uniwersytetu Harvarda pt. „Życie jest sztuką”, w którym autorka pisze o porażkach, problemach, najważniejszych wartościach w życiu i oczywiście o potędze wyobraźni, „Mitologię słowiańską” Jakuba Bobrowskiego i Mateusza Wrony, gdzie znaleźć możemy zbeletryzowane historie ze świata wierzeń pradawnych Słowian pisane w oparciu o najnowsze opracowania naukowe z dziedziny historii, religioznawstwa i językoznawstwa.