Bony podarunkowe na Święta

Marcin Fabjański Audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Zachwyć się! Naucz się medytować od wielkich filozofów, Audiobook | Marcin Fabjański

    Radość i spokój na co dzień Pełne lekkości, radosne i medytacyjne życie jest możliwe! Praktykowali je Marek Aureliusz, Budda, Epikur czy Laozi, na długo przed tym, zanim pojawiły się kursy mindfulness. W chaosie codziennego życia łatwo poddać się toksycznym myślom i zdarzeniom, które nas wypalają, przygnębiają i wpędzają w choroby. A w szkole nie uczono nas, jak dbać o myśli i uwagę. Dzięki tej książce dowiesz się, co odkryli i jak medytowali wielcy filozofowie. ...

    Promocja
    okładka Stoicyzm uliczny. Jak oswajać trudne sytuacje, Audiobook | Marcin Fabjański

    MYŚL JAK STOICY – OSWÓJ WŁASNE MYŚLI I PRZESTAŃ SIĘ BAĆ Budzisz się w środku nocy. Problemy w pracy. W domu awantura. I ten ból głowy, już trzeci raz w tym tygodniu – a jeśli to rak? Myśli zaczynają galopować. Wiesz, że do rana nie uśniesz. Chyba że… zrozumiesz, że możesz to powstrzymać! Jak właściwie spojrzeć na rzeczy i złapać dystans? JUŻ DZIŚ WPROWADŹ STRATEGIĘ STOIKÓW, NAJSKUTECZNIEJSZYCH LEKARZY LUDZKICH DUSZ! Seneka, Marek Aureliusz i Epiktet udowadniają, ż...

    Promocja
    okładka Uwolnij się! Dobre życie według siedmiu filozofów-terapeutów, Audiobook | Marcin Fabjański

    Uwolnij się! Dobre życie według siedmiu filozofów-terapeutów NIE MYŚL MNIEJ – MYŚL LEPIEJ NASZE SZCZĘŚCIE ZALEŻY OD TEGO, JAK MYŚLIMY Po co to wszystko? Po co tak się męczę? Czy będzie jakaś nagroda? Ludzie od zawsze zmagali się z życiem, zadawali sobie za dużo pytań i szukali sensu istnienia. Dlatego narodziła się filozofia - miała uwalniać od cierpienia i zbliżać do szczęścia, a filozofowie dyskutowali ze zwykłymi ludźmi na ulicach. ...

    Promocja
    okładka Zaufaj życiu, Audiobook | Marcin Fabjański

    Życie cieszy! Wystarczy mu zaufać! Dlaczego starożytni mędrcy radzą, żebyś nie zakochiwał się w przelatującym wróblu? Bo za chwilę zniknie ci z oczu, zostawiając w sercu pustkę. A ty nic na to nie poradzisz. O wiele rozsądniej jest budować swoją egzystencję na czymś trwałym. Czy samo „bycie” może być radosne? Bez dodatkowych warunków? Autor twierdzi, że tak. Trzeba tylko zawierzyć rozumowi i porządkowi natury! Ta książka namawia, byś przestał zaklinać rzeczywistość za pomoc...

Marcin Fabjański Audiobooki

Marcin Fabjański to autor książek filozoficznych, łączących w sobie tradycje myślicieli z Wschodu i Zachodu. Tworząc czerpie z buddyzmu, stoicyzmu czy myśli Artura Schopenhauera. Fabjański jest absolwentem University of York, a w 1998 roku obronił doktorat z filozofii w Instytucie Filozofii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jego doktorska dysertacja nosi tytuł: “Krytyka metafizycznego komponentu umysłu w buddyzmie i u Schopenhauera”. Marcin Fabjański dwa lata spędził w Azji - między innymi w Chinach, Nepalu, Tajlandii, Indiach i Birmie, gdzie medytował w buddyjskich klasztorach. Jest także certyfikowanym instruktorem Mind-Body Bridging oraz nauczycielem medytacji w ruchu Zhineng Qigong. Prowadzi Apenińską Szkołę Filozofii we Włoszech.

Kariera dziennikarska Marcina Fabjańskiego

Fabjański pracował jako dziennikarz w “Gazecie Wyborczej”, “Przekroju”, “Nowym Dzienniku” czy “Focusie”. W 2000 roku został uhonorowany nagrodą Grand Press w kategorii “reportaż prasowy”. Nagrodzony materiał, zatytułowany “Zły dotyk”, opublikowano w “Gazecie Wyborczej”. Opowiadał historię Rafała Pietrzaka, niesłusznie skazanego w Teksasie za molestowanie seksualne dziecka, na 30 lat. Za ten sam reportaż otrzymał także nagrodę Independent Press Association z siedzibą w Nowym Jorku. Fabjański pozostaje aktywny dziennikarsko - w magazynie “Coaching” prowadzi autorską rubrykę zatytułowaną “Metafizyka dla neurotyka”, a w “Dużym Formacie”, dodatku do “Gazety Wyborczej”, pisze felietony “Architektura emocji”.

“Stoicyzm uliczny” - poradnik praktyki filozoficznej

Marcin Fabjański jest autorem przede wszystkim książek filozoficznych. Jedną z nich jest pierwszy polski poradnik praktyki filozoficznej, zatytułowany “Stoicyzm uliczny. Jak oswajać trudne sytuacje”. Przedstawia w niej podstawowe założenia szkoły stoików i omawia jego czołowych przedstawicieli - Senekę, Marka Aureliusza czy Epikteta. Krok po kroku wyjaśnia, jak osiągnąć całkowity, przysłowiowy stoicki spokój wewnętrzny. Odczarowuje przy tym stoicyzm jako “tylko” jedną z antycznych filozofii, o których uczymy się w szkole. Fabjański pokazuje, że stoicyzm to także praktyka, która może pomóc pozostać spokojnym nawet w najbardziej stresujących sytuacjach. Przez jej świadome podejmowanie może nauczyć czytelnika nabierać do wszystkiego właściwej perspektywy i dystansu w tak wielu trudnych, życiowych sytuacjach.

“Uwolnij się!” - kolejna książka autorstwa Marcina Fabijańskiego

Uwolnij się! Dobre życie według siedmiu filozofów-terapeutów” to kolejna książka autorstwa Marcina Fabjańskiego, w której uczy on właściwego nastawienia do życia. Poszukującym sensu istnienia i zmagającym się z tysiącem pytań bez odpowiedzi dziennie ludziom wskazuje drogę z pomocą siedmiu kluczowych filozofów. Dzięki temu męczące łamigłówki przekształcają się w cenne rozważania o rzeczach najważniejszych. Fabjański zastanawia się tu, jak Nietzsche może pomóc pokonać zakupoholizm? Co o spacerach po lesie twierdzili Budda i Laozi? Czy Epikur może wesprzeć w wypaleniu zawodowym, a Montaigne w zwalczaniu stresu? “Uwolnij się! Dobre życie według siedmiu filozofów-terapeutów” to prezentacja wypowiedzi i przemyśleń ważnych postaci w historii filozofii, które nie straciły na swojej aktualności. Wszystko po to, by każdemu człowiekowi przynieść ulgę w codzienności.

Szukasz odpowiedzi na dręczące cię, egzystencjalne pytania? Z pomocą przychodzi wielu wartościowych autorów i autorek, których pozycje znajdziesz na Woblinku - zarówno w wersji ebooków, jak i audiobooków oraz książek papierowych.

Źródło zdjęcia: © Karolina Sikorska/ zwierciadlo.pl

Czym są audiobooki?

Audiobooki, znane także jako książki mówione, to nagrania dźwiękowe, które zawierają tekst książkowej publikacji odczytywany przez lektora, zawodowego aktora bądź syntezator mowy. Audiobooki są zapisywane na nośniku danych, współcześnie przeważnie w postaci cyfrowej (najczęściej jako płyty Audio CD lub pliki MP3). Wcześniej były nagrywane także na płytach gramofonowych czy na kasetach magnetofonowych.

Słuchanie audiobooków jest możliwe zarówno na domowym sprzęcie audio-wideo, komputerach i laptopach w programach umożliwiających odtwarzanie dźwięku, telefonach komórkowych (przede wszystkim smartfonach), odtwarzaczach MP3, jak i na zestawie audio czy nawigacji znajdujących się w samochodzie.

Książki mówione są przeznaczone do słuchania. Umożliwiają odbiór literatury małym dzieciom oraz osobom niewidomym bądź niedowidzącym, dla których audiobooki są jedną z nielicznych możliwości kontaktu ze słowem pisanym.

Dużą zaletą audiobooków jest fakt, że można ich słuchać w każdej sytuacji, także podczas wykonywania innych czynności jak na przykład podróż samochodem, uprawianie sportu czy wykonywanie domowych obowiązków.

Format MP3

MP3 to najpopularniejszy format skompresowanych plików audio. Pełna nazwa formatu MP3 to MPEG-1, Layer 3. Należy on do standardów ISO. MP3 jest algorytmem kompresji stratnej dźwięku, który został wcześniej przetworzony na sygnał dźwiękowy. Dźwięki zapisane w standardzie MP3 są poddawane stratnej konwersji w celu redukcji rozmiaru pliku.

Współcześnie jest to nadal jeden z najpopularniejszych formatów audio, przede wszystkim dzięki małemu rozmiarowi plików. Do rozpowszechnienia plików w tym formacie przyczyniła się również ich kompatybilność z różnymi urządzeniami odtwarzającymi pliki audio – MP3 jest dla nich standardowym formatem.