Marek Stelar Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Trafność wyszukiwania
    Promocja
    okładka Niewiadoma Wielkie Litery, Książka | Marek Stelar

    Niektórzy nie cofną się przed niczym, żeby chronić siebie i swoich bliskich Szczecin, czerwiec 2016 roku. W gabinecie psychoterapeutki Mileny Korcz zjawia się pewien mężczyzna. Nie przyszedł po pomoc, chce tylko zadać bardzo ważne pytanie. Mężczyzna nie opuszcza gabinetu żywy. Tymczasem eksglina Dariusz Suder powoli otrząsa się z traumy przeszłości i odnajduje wreszcie względny spokój. Wszystko zmienia się, gdy dociera do niego informacja o śmierci człowieka, którego poznał...

Marek Stelar Książki

Marek Stelar, a właściwie Maciej Biernawski, to polski pisarz, autor poczytnych powieści kryminalnych i sensacyjnych. Do dziś napisał jedenaście powieści i kilka opowiadań. Część z nich wchodzi w skład serii o Krugłym i Michalczyku, o Dariuszu Suderze oraz o Tomaszu Rędzi. Najpopularniejsze tytuły Marka Stelara to między innymi „Blizny”, „Intruz”, „Nietykalny” i „Rykoszet”.

Pisarz przyszedł na świat w 1976 roku w Szczecinie. Jest absolwentem architektury na Wydziale Architektury i Budownictwa Przestrzennego na Politechnice Szczecińskiej. Pracował jako urzędnik w Wydziale Infrastruktury Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Prywatnie jest miłośnikiem kryminałów, grozy – zarówno literackiej, jak i filmowej, rocka, muzyki elektronicznej XX wieku, squasha, a także wybrzeża Bałtyku, które uwielbia odwiedzać o każdej porze roku. Fascynują go stary Szczecin i Berlin. Jego pseudonim jest zainspirowany nazwiskiem austriackiego DJ-a, Parova Stelara, którego jest fanem. Lubi zwierzęta, oprócz pająków, i wędrówki po lesie.

Książki Marka Stelara

Marek Stelar w swoich książkach łączy kryminał, sensację i thriller. Bardzo często umiejscawia akcję powieści w rodzinnym Szczecinie. Nie improwizuje, każdą kolejną powieść poprzedza solidnym researchem. Obecnie ma w swoim dorobku literackim trzy cykle: Krugły i Michalczyk („Rykoszet”, „Twardy zawodnik”, „Cień”), Suder („Niepamięć”, „Niewiadoma”, „Nietykalny”), Nadkomisarz Rędzia („Blizny”, „Sekta”) i trzy osobne powieści („Blask”, „Intruz”, „Sedno”). Oprócz osobnych powieści, Stelar pisze także opowiadania, które ukazały się w czasopiśmie „OkoLica Strachu” i w antologiach „Balladyna” oraz „Seryjni mordercy”.

Policjant Robert Krugły i prokurator Mateusz Michalczyk

Stelar zadebiutował w 2015 roku powieścią „Rykoszet” otwierającą serię o policjancie Robercie Krugłym i prokuratorze Mateuszu Michalczyku. Para bohaterów próbuje rozwiązać sprawę niebywale podobnych zabójstw, które zostały popełnione w dwóch różnych miejscach. Przestępstwa łączy sposób ich dokonania i osoba wołgogradzkiego starosty. Wszystko komplikuje się, kiedy w ten sam sposób ginie kolejna osoba.

Drugą częścią serii jest „Twardy zawodnik”, nagrodzony w 2015 roku Złotym Kościejem w kategorii kryminał. Tym razem Robert Krugły staje przed trudnym wyborem. Musi postanowić, czy będzie lojalny wobec prawa, czy wobec przyjaciela, który twierdzi, że zabił człowieka.

Kolejnym tomem cyklu jest „Cień”, w którym Krugły i Michalczyk zmierzą się z największym wyzwaniem w swoim życiu. Dodatkowo łączący ich przypadek i współpraca są tym razem bardzo nieoficjalne. „Cień” jest na ten moment ostatnią książką z serii, jednak czytelnicy spragnieni kolejnych tytułów z Robertem Krugłym w roli głównej nie pozostali z pustymi rękami. W 2016 roku Marek Stelar wydał powieść „Blask”, w której powraca do postaci policjanta, a także pisze o historii jego rodziny.

Wszystkie powieści z tej serii zostały wydane nakładem Wydawnictwa Videograf.

Inspektor Dariusz Suder

Kolejną serią Marka Stelara jest ta z podinspektorem Dariuszem Suderem w roli głównej. W jej ramach ukazały się powieści „Niepamięć”, „Niewiadoma” i „Nietykalny”. Zostały wydane przez Wydawnictwo Filia i cieszą się popularnością nie tylko w formie papierowej, ale także ebookowej.

W pierwszym tomie czytelnicy poznają podinspektora Dariusza Sudera. Mężczyzna, niedługo po spotkaniu koordynacyjnym niemieckich i polskich służb policyjnych w Szczecinie, udaje się razem z żoną i córką do Berlina. Jakiś czas później budzi się ze śpiączki w berlińskim szpitalu. Został postrzelony, a jego rodzina zaginęła. Dodatkowo Suder cierpi na amnezję. W kolejnej części cyklu bohater powoli dochodzi do siebie po traumie z przeszłości. Wszystko wywraca się do góry nogami, kiedy dowiaduje się o śmierci człowieka, którego kiedyś przypadkowo poznał. Wygląda na to, że zamordowała go kobieta, której Suder wiele zawdzięcza… „Nietykalni” to ostatni, na ten moment, tom serii. Tym razem Suder dołącza do zespołu powołanego w celu złapania nieuchwytnego seryjnego mordercy.

Nadkomisarz Rędzia

Trzeci cykl powieści kryminalnych Marka Stelara składa się obecnie z trzech powieści – „Blizny”, „Sekta” oraz „Głębia”. Łączy je postać nadkomisarza Tomasza Rędzi ze szczecińskiej Komendy Policji. W „Bliznach” mężczyzna wpada na ślad łączący odnalezione na terenie budowy zwłoki i tragedię sprzed lat. Musi dotrzeć do informacji o tym, co stało się przed laty podczas licealnej wycieczki klasowej, z której jeden z uczniów wrócił jako bohater. Kilku innych nie wróciło wcale…

W „Sekcie” nadkomisarz Rędzia prowadzi sprawę morderstwa salowego, który zniknął z dyżuru kilkanaście dni wcześniej. Szybko okazuje się, że może mieć to związek z zagadkowym zaginięciem pacjenta oddziału neurochirurgii, który trafił do szpitala po ciężkim pobiciu.

„Głębia”, trzeci tom z cyklu, to najnowsza powieść autorstwa Stelara. Tym razem Tomasz Rędzia popełnił błąd, za który będzie musiał słono zapłacić. Razem z prokurator Rybarczyk mają ukryć sprawę zabójstwa pewnej osoby. Komuś bardzo zależy na tym, żeby pozostała ona nierozwiązana. Tomasz i Agnieszka są w rozdarciu pomiędzy obawą o siebie oraz bliskich, a poczuciem sprawiedliwości. Nagle sprawy przybierają niespodziewany obrót, a Rędzia z łowcy przemienia się w zwierzynę.

Książki Marka Stelara w księgarni internetowej Woblink.com

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Marka Stelara we wszystkich formatach (ebook, audiobook i książka papierowa).

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.