Margaret Atwood Książki - oprawa pocket

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Margaret Atwood Książki - oprawa pocket

(ur. 18 listopada 1939 w Ottawie)

Margaret Atwood to kanadyjska pisarka, poetka i aktywistka społeczna. Do tej pory napisała po kilkanaście książek poetyckich, powieści, książek non-fiction oraz zbiorów opowiadań. Jest również autorką książek dla dzieci.

Atwood jest dwukrotną laureatką Nagrody Bookera. Pierwszy raz otrzymała ją w 2000 roku za powieść „Ślepy zabójca”, a drugi raz w 2019 roku za „Testamenty”, kontynuację bestsellerowej powieści „Opowieść podręcznej”. Od wielu lat Margaret Atwood wymienia się wśród kandydatek do Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Pisarka studiowała na Victoria College w Toronto oraz Radcliffe College na Uniwersytecie Harvarda. Po studiach pracowała na University of British Columbia (1965), Sir George Williams University w Montrealu (1967‒1968), University of Alberta (1969‒1979), York University w Toronto (1971‒1972) i New York University jako profesor angielskiego.

Opowieść podręcznej najpopularniejsza książka Margaret Atwood

W twórczości Margaret Atwood dominującym tematem jest feminizm. Najpopularniejszą książką Margaret Atwood jest bez wątpienia wydana w 1983 roku „Opowieść podręcznej”. To antyutopijna powieść o alternatywnej wersji historii, w której rola kobiet w społeczeństwie sprowadza się tylko i wyłącznie do rodzenia dzieci i służenia mężczyznom. Tytułowa podręczna to kobieta nie mająca praktycznie żadnych praw, a jej jedynym obowiązkiem jest zajście w ciążę z Komendantem (jej „właścicielem”) i urodzenie mu zdrowego potomka. Książka doczekała się serialowej adaptacji produkcji Netflixa. Serial zdobył aż 14 nagród Emmy i 4 Złote Globy.

Przekaz powieści i charakteryzacja postaci w serialu miały silne oddziaływanie na rzeczywistość. W wielu miastach światach podczas protestów w obronie praw kobiet protestujące ubrane były w charakterystyczne czerwone stroje, które nosiły podręczne,

Testamenty

W 2019 roku ukazała się najnowsza książka Margaret Atwood pt. „Testamenty” – kontynuacja „Opowieści podręcznej”. Kanadyjska pisarka otrzymała za nią Nagrodę Bookera. Atwood przez przeszło 30 lat wzbraniała się przed pisaniem kontynuacji „Opowieści podręcznej”. Zmieniła jednak zdanie, gdy zauważyła, że świat niebezpiecznie zmierza w kierunku, jaki opisała w swojej powieści.

Ebooki, audiobooki i wersje papierowe książek Margaret Atwood znajdziecie na Woblink.com.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.