Margaret Atwood Prawo - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Margaret Atwood Prawo - książki, ebooki i audiobooki

(ur. 18 listopada 1939 w Ottawie)

Margaret Atwood to kanadyjska pisarka, poetka i aktywistka społeczna. Do tej pory napisała po kilkanaście książek poetyckich, powieści, książek non-fiction oraz zbiorów opowiadań. Jest również autorką książek dla dzieci.

Atwood jest dwukrotną laureatką Nagrody Bookera. Pierwszy raz otrzymała ją w 2000 roku za powieść „Ślepy zabójca”, a drugi raz w 2019 roku za „Testamenty”, kontynuację bestsellerowej powieści „Opowieść podręcznej”. Od wielu lat Margaret Atwood wymienia się wśród kandydatek do Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Pisarka studiowała na Victoria College w Toronto oraz Radcliffe College na Uniwersytecie Harvarda. Po studiach pracowała na University of British Columbia (1965), Sir George Williams University w Montrealu (1967‒1968), University of Alberta (1969‒1979), York University w Toronto (1971‒1972) i New York University jako profesor angielskiego.

Opowieść podręcznej najpopularniejsza książka Margaret Atwood

W twórczości Margaret Atwood dominującym tematem jest feminizm. Najpopularniejszą książką Margaret Atwood jest bez wątpienia wydana w 1983 roku „Opowieść podręcznej”. To antyutopijna powieść o alternatywnej wersji historii, w której rola kobiet w społeczeństwie sprowadza się tylko i wyłącznie do rodzenia dzieci i służenia mężczyznom. Tytułowa podręczna to kobieta nie mająca praktycznie żadnych praw, a jej jedynym obowiązkiem jest zajście w ciążę z Komendantem (jej „właścicielem”) i urodzenie mu zdrowego potomka. Książka doczekała się serialowej adaptacji produkcji Netflixa. Serial zdobył aż 14 nagród Emmy i 4 Złote Globy.

Przekaz powieści i charakteryzacja postaci w serialu miały silne oddziaływanie na rzeczywistość. W wielu miastach światach podczas protestów w obronie praw kobiet protestujące ubrane były w charakterystyczne czerwone stroje, które nosiły podręczne,

Testamenty

W 2019 roku ukazała się najnowsza książka Margaret Atwood pt. „Testamenty” – kontynuacja „Opowieści podręcznej”. Kanadyjska pisarka otrzymała za nią Nagrodę Bookera. Atwood przez przeszło 30 lat wzbraniała się przed pisaniem kontynuacji „Opowieści podręcznej”. Zmieniła jednak zdanie, gdy zauważyła, że świat niebezpiecznie zmierza w kierunku, jaki opisała w swojej powieści.

Ebooki, audiobooki i wersje papierowe książek Margaret Atwood znajdziecie na Woblink.com.

Co znajdziesz w kategorii: Prawo

Publikacje znajdujące się w kategorii „Prawo” w księgarni internetowej Woblink.com dotyczą przede wszystkim systemu norm prawnych, dyrektyw postępowania, funkcjonowania państwa, działania społeczeństwa, ustaleń organów władzy, odpowiedzialności publicznej oraz działania służb związanych z prawidłowym funkcjonowaniem państwa. Znajdują się tu również kodeksy prawne, zbiory przepisów czy ustaw, informacje dotyczące spraw kadrowych i prawa pracy, a także wszelkie publikacje opisujące znaczące zmiany zachodzące w prawie. Kategoria „Prawo” zawiera takie pozycje jak „Świadczenia dla pracowników – podatki, ZUS, ewidencja”, „Jakie są konsekwencje wycofania środka trwałego z prowadzonej działalności gospodarczej”, „Jakie są skutki zastosowania nieprawidłowej stawki podatku u sprzedawcy i nabywcy”, „KPA Komentarz – Kodeks Postępowania Administracyjnego”, „RODO w szkole i przedszkolu. Praktyczny przewodnik wdrażania nowych przepisów krok po kroku”, „Jak udzielać urlopu dla poratowania zdrowia od stycznia 2018. Wskazówki, procedury, wzory dokumentów”, „Perspektywa rozwoju podejścia procesowego. Szanse i ograniczenia”, „Prawa człowieka i ich granice”, „Polskie interpretacje ustroju i prawa Trzeciej Rzeszy (1933–1989)”, „Wzorcowy plan kont w kontekście polityki rachunkowości” czy „Nagroda jubileuszowa oraz dodatek za wysługę lat w oświacie. Jak prawidłowo wyliczyć staż pracy”. Znalazły się tu również następujące publikacje: „7 powodów, dla których warto podpisać z pracownikiem umowę o powierzeniu mienia” Piotra Szulczewskiego, „Jak prawidłowo tworzyć przepisy zakładowe” Sebastiana Kryczki oraz „Zakaz reformationis in peius w ogólnym postępowaniu administracyjnym” Agnieszki Skóry.