Majówkowy Maraton Czytelniczy

Marie Benedict Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Zniknięcie pani Christie, Ebook | Marie Benedict

    W grudniu 1926 roku zaginęła Agatha Christie. Śledczy znajdują jej pusty samochód na skraju głębokiego, ponurego stawu, jedyne ślady w pobliżu, to ślady opon i futro pozostawione w samochodzie. Jej mąż i córka nie wiedzą o jej miejscu pobytu. Jedenaście dni później Agatha zjawia się, tak samo tajemniczo, jak zniknęła, twierdzi, że ma amnezję i nie udziela żadnych wyjaśnień na temat jej nieobecności.Zagadka jedenastu dni trwa. Znana pisarka Marie Benedict wprowadza nas w świat...

    Promocja
    okładka Zniknięcie Pani Christie
, Książka | Marie Benedict

    W grudniu 1926 roku zaginęła Agatha Christie. Śledczy znajdują jej pusty samochód na skraju głębokiego, ponurego stawu, jedyne ślady w pobliżu, to ślady opon i futro pozostawione w samochodzie. Jej mąż i córka nie wiedzą o jej miejscu pobytu. Jedenaście dni później Agatha zjawia się, tak samo tajemniczo, jak zniknęła, twierdzi, że ma amnezję i nie udziela żadnych wyjaśnień na temat jej nieobecności. Zagadka jedenastu dni trwa. Znana pisarka Marie Benedict wprowadza nas w świ...

Marie Benedict Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Marie Benedict, a właściwie Heather Benedict Terrell, to amerykańska pisarka oraz prawniczka. Autorka część swoich książek wydała jako Marie Benedict, pozostałe opublikowała pod własnym imieniem i nazwiskiem. W swoich książkach łączy historię z fikcją literacką. Jej najpopularniejsze powieści to „Pani Einstein” oraz „Wszystkie życia Hedy Lamarr”. Pisarka jest absolwentką Upper St. Clair High School w Pittsburghu, a także Boston University School of Law. Na co dzień mieszka ze swoim mężem i dwoma synami w Pittsburghu.

Książki Heather Terrell

Autorka zadebiutowała w 2007 roku powieścią “The Chrysalis: A Novel”. To opowieść o holenderskim malarzu Johannesie Miereveldzie, jego urzekającym dziele i nielegalnym romansie. Jej kolejne książki to: “The Map Thief”, “Brigid of Kildare: A Novel”, “Fallen Angel” oraz “Eternity”. Wszystkie te tytuły ukazały się pod nazwiskiem Heather Terrell.

Książki Marie Benedict

W 2017 roku wydała pierwszą powieść jako Marie Benedict. Była nią „Pani Einstein”, poruszająca historia pierwszej żony Einsteina, wybitnej fizyczki, której wkład w naukę nie został zapamiętany. Świat wie wszystko o dokonaniach Einsteina, ale nikt nie pamięta o Milevie Marić. Kolejną książką Benedict jest „Pokojówka miliardera”. W roku 1863 do portu w Pensylwanii wpływa kolejny statek pełen irlandzkich emigrantów. Wśród nich jest Clara Kelley, która pragnie znaleźć w Stanach nowy dom dla swojej rodziny. Rozpoczyna pracę jako pokojówka najbogatszego człowieka w Ameryce. Kolejna powieść to „Wszystkie życia Hedy Lamarr”, w której Benedict odkrywa fascynujący życiorys Hedwig Kiesler, kobiety o wielu twarzach, która stała się Hedy Lamarr. Ostatnim tytułem jest „Pani Churchill”. To błyskotliwa opowieść o ambitnej i niedocenianej kobiecie ukrytej w cieniu Winstona Churchilla.

Wszystkie książki Marie Benedict to połączenie historycznych zdarzeń i postaci z fikcją literacką. Na kartach powieści odkrywa przed czytelnikami postacie kobiet, których wkład w historię często bywa pomijany. Wszystkie powieści Marie Benedict zostały wydane w Polsce nakładem wydawnictwa Znak. Znajdziecie je w księgarni Woblink – w postaci książek papierowych, ebooków i audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.