Mariusz Sepioło Zdrowie, Rodzina, Związki - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Mariusz Sepioło Zdrowie, Rodzina, Związki - książki, ebooki i audiobooki

Mariusz Sepioło to polski dziennikarz, publicysta i reportażysta. Stale współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym” oraz „Polityką”. Wcześniej publikował m.in. w „Gazecie Wyborczej” i na portalu Gazeta.pl. Pracuje również w wydawnictwie Polska Press. Mariusz Sepioło jest autorem czterech książek – „Ludzie i gady”, „Himalaistki. Opowieść o kobietach, które pokonały każdy szczyt”, „Nanga Dream – opowieść o Tomku Mackiewiczu” oraz „Klerycy. O życiu w polskich seminariach”.

Debiut literacki Mariusza Sepioło

Mariusz Sepioło debiutował w 2017 roku książką „Ludzie i gady”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Czerwone i Czarne. To wstrząsająca i szczera opowieść o tym, jak wygląda życie w polskim więzieniu. Sepioło przeprowadził kilkanaście rozmów z byłymi i obecnymi więźniami. Jego rozmówcami byli zarówno skazani za ciężkie zbrodnie, jak i oszuści podatkowi czy tzw. „alimenciarze”. Konkluzja książki „Ludzie i gady” jest brutalna. Z więzienia nikt nie wychodzi zdrowy. Niewola wykańcza psychicznie i fizycznie. Skazani muszą być gotowi na wszystko, bowiem za murami więzienia nie ma taryfy ulgowej dla nikogo.

Książki Sepioło o górach

Kolejne dwie książki Mariusz Sepioło poświęcił ludziom gór. Pierwsza z nich – „Himalaistki. Opowieść o kobietach, które pokonały każdy szczyt” – ukazała się w 2017 roku nakładem Wydawnictwa Znak. To zbiorczy portret najważniejszych polskich himalaistek. Są tu zatem opowieści o Wandzie Rutkiewicz, Dobrosławie Miodowicz-Wolf i Halinie Kruger-Syrokomskiej. Sepioło pisze o tym, jak kobiety przez wiele lat zmagały się z pełnym szowinizmu i dyskryminacji męskim świecie wspinaczy górskich. „Himalaistki” to książka o kobietach, które miały podwójnie ciężko. Walczyły nie tylko z warunkami atmosferycznymi i wysokościami, ale również z akceptacją środowiska.

Kolejna górska książka Mariusza Sepioło ukazała się w 2018 roku, również nakładem krakowskiego Znaku. Tym razem bohaterem jego książki jest Tomek Mackiewicz – polski himalaista, który za wszelką cenę chciał jako pierwszy zdobyć zimą szczyt Nanga Parbat. Niestety, mimo kilku prób, nie udało się. Ostatnie podejście okazało się dla niego śmiertelne. „Nanga Dream – opowieść o Tomku Mackiewiczu” to historia o realizacji pasji i marzeń. To również opowieść o człowieku, który wymykał się schematom. Był górskim outsiderem, ambitnym hipisem, który zawsze chodził własnymi ścieżkami. Niestety czasem popadał w brawurę. W swojej książce Sepioło kreśli portret zdeterminowanego człowieka, który nie potrafił żyć bez adrenaliny. To również zapis rozmów z ludźmi, którzy pojawiali się w życiu Tomka Mackiewicza. Niektórzy z nich byli częścią życia himalaisty tylko przez chwilę, inni byli jego rodziną. Wypowiedź każdej z osób zamyka klamrą próbę literackiej opowieści o życiu Czapkinsa.

We wrześniu 2021 roku ukazała się najnowsza książka Mariusza Sepioło. Tym razem reportażysta podejmuje całkowicie inną kwestię. W książce „Klerycy” opowiada o tym, co tak naprawdę dzieje się za murami polskiego seminarium. Choć dla jednych kleryków rozpoczęcie nauki w seminarium było najlepszym pomysłem w życiu, dla innych był to początek wielkiej tragedii. Część uczniów seminariów przyjmuje narzucone, rygorystyczne zasady. Część jednak źle znosi okres izolacji i stałej kontroli przełożonych. Sepioło odkrywa tajemnice, jakie skrywają seminaria. W tym celu rozmawia z obecnymi i byłymi klerykami. Tematami rozmów są nie tylko patologie, które rodzą się w seminariach. Klerycy opowiadają o systemie nauczania, rygorze, zasadach i celu uczenia się w tej instytucji.

Książki Mariusza Sepioło na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Mariusza Sepioło we wszystkich formatach (ebook, papierowa, audiobook).

Co znajdziesz w kategorii: Zdrowie, Rodzina, Związki

Kategoria „Zdrowie / Rodzina / Związki” zawiera przede wszystkim publikacje dotyczące zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego, oraz relacji z partnerem, rodziną, przyjaciółmi i znajomymi. Umieszczone tu zostały pozycje poświęcone zdrowemu odżywianiu, zbilansowanej diecie, chorobom i różnym dolegliwościom – ich przyczynom, objawom i leczeniu. Wiele tytułów to poradniki na temat utrzymania dobrych relacji z bliskimi, unikania toksycznych znajomości i zachowań. Znajdziemy tu również książki dotyczące różnych światopoglądów, które mogą zainspirować czytelnika do poczynienia zmian w swoim życiu. W związku z tym w kategorii „Zdrowie / Rodzina / Związki” w księgarni internetowej Woblink.com obecne są zarówno książki poświęcone zdrowym dietom, coraz popularniejszym sposobom odżywiania się wykluczającym produkty odzwierzęce, oczyszczaniu organizmu, kondycji psychicznej, rozpoznawaniu szkodliwych relacji oraz związków. Nie mogło tu zabraknąć „Food Pharmacy” kładącego nacisk na propagowanie dobrze zbilansowanej diety i racjonalnego odżywiania. Autorkami tej pozycji są Mia Clase oraz Lina Nertby, które w celach badawczych eksperymentowały z różnymi sposobami odżywiania się, aby po zakończeniu testów zawrzeć w „Food Pharmacy” przepis na to, co jeść, aby sobie pomóc, a nie zaszkodzić. Czytelnicy znajdą tu również „Kuchnię wegetariańską. Smaki świata” Arto der Haroutuniana, „Smak życia” Agnieszki Maciąg oraz pozycję pomagającą odczytać sygnały wysyłane przez organizm „Doktor Ty. O wewnętrznej sile organizmu i zdolności do samouzdrawiania” Jeremy’ego Howickiego. W obrębie tej kategorii mieszczą się również książki skupione na ludzkich osobowościach i cechach wyróżniających te toksyczne („Otoczeni przez psychopatów. Jak rozpoznać tych, którzy tobą manipulują” oraz „Otoczeni przez idiotów” Thomasa Eriksona).