Majówkowy Maraton Czytelniczy

Millie Marotta Książki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Znikające królestwo Przewodnik po świecie zagrożonych zwierząt, Książka | Millie Marotta

    Królestwo zwierząt znika na naszych oczach. Samotny trzewikodziób, maleńki szop karłowaty, kotek cętkowany z lasów namorzynowych czy poczciwa żyrafa – im wszystkim grozi zagłada, którą jednak, jak wierzy autorka tej ważnej książki, da się jeszcze zatrzymać. Millie Marotta, znana walijska ilustratorka, stworzyła swój przewodnik z myślą o dzieciach – o ich wrażliwości i ciekawości świata. Snując fascynującą opowieść o ginących gatunkach, pokazuje, co każdy może zrobić dla zagro...

    Promocja
    okładka Świat tropików Książka do kolorowania, Książka | Millie Marotta

    Świat tropików to następna wspaniała kolorowanka Mille Marotty, autorki chyba najbardziej spektakularnego sukcesu rynkowego ostatniego roku. Jej książka Królestwo zwierząt sprzedała się w ponad 500.000 egzemplarzy na całym świecie. W niniejszej propozycji autorka zaprasza do kolorowania kolejnych fantastycznych przedstawicieli fauny i flory. Niezwykle precyzyjne rysunki tropikalnych zwierząt, ptaków i roślin są prawdziwymi dziełami sztuki, które aż chce się ubarwić według wł...

    Promocja
    okładka Królestwo zwierząt Książka do kolorowania, Książka | Millie Marotta

    Rysowniczka Millie Marotta dorastała na wsi w Walii wśród ogrodów, łąk i wszelkich stworzeń. Ma pracownię nad brzegiem morza i czerpie natchnienie z cudownej dzikiej przyrody, która ją otacza. Teraz Ty możesz nadać własny charakter jej pięknym ilustracjom i stworzyć swoje królestwo zwierząt. Od chrząszcza, który chciałby mieć kolorowy, mieniący się pancerz do wieloryba czekającego na wspaniały dom w oceanie, cały świat flory i fauny masz na wyciągnięcie ręki. Wystarczą tylko ...

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.

Czym wyróżnia się dana okładka (oprawa)?

Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.