Majówkowy Maraton Czytelniczy

Matt Haig Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Matt Haig Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Matt Haig jest angielskim pisarzem oraz dziennikarzem, autorem dzieł z zakresu beletrystyki oraz literatury faktu dla dzieci i dorosłych. Jego książka “Dość dobre powody, aby pozostać przy życiu” była bestsellerem “Sunday Times” i utrzymywała się w pierwszej dziesiątce przez 46 tygodni. Haig jest także znanym autorem powieści dla dzieci - popularny jest zwłaszcza “Ojciec Gwiazdka i ja”. Powieści Matta Haiga dla dorosłych często skupiają się na mrocznych i zaplątanych sprawach związanych z życiem rodzinnym. W Polsce najbardziej znane są jednak jego książki dla dzieci wydane nakładem Wydawnictwa Zysk i S-ka. Wielokrotnie można w nich spotkać połączenia między elementami świata codziennego i fantastycznego. Powieści Matta Haiga zostały przetłumaczone na niemal 30 języków i wydane na całym świecie.

Matt Haig - “Chłopiec zwany Gwiazdką”

Jedną z najpopularniejszych powieści dla dzieci autorstwa Matta Haiga jest “Chłopiec zwany Gwiazdką”. Opowiada on prawdziwą historię Świętego Mikołaja, w której dzieje się wiele magicznych i ponoć niemożliwych rzeczy. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, skąd w ogóle wziął się Święty Mikołaj? Jak udało mu się zaprzyjaźnić i zamieszkać z elfami? I jak wpadł na pomysł, żeby wszystkie dzieci na świecie dostawały prezenty na Gwiazdkę? “Chłopiec zwany Gwiazdką” odpowiada na wszystkie te pytania. Powieść została także zekranizowana - w 2021 roku powstał film dostępny na platformie Netflix, w którym zagrali między innymi Maggie Smith, Sally Hawkins czy Toby Jones.

“Biblioteka o Północy” Matta Haiga

Inną znaną książką Matta Haiga jest “Biblioteka o Północy” opowiadająca o tym, jak nasze wybory wpływają na dobrze lub źle przeżyte życie. Witajcie w bibliotece, która nie ma końca - jest wypełniona niezliczoną ilością książek, a każda opowiada historię z innej rzeczywistości. Biblioteka znajduje się gdzieś poza granicami wszechświata, a znajdujące się w niej tomy opowiadają historię życia tej samej osoby w zależności od wyborów, które podjęła ona w decydujących momentach. Każdy z nas zastanawia się czasem nad tym, “co by było, gdyby”. A jeśli rzeczywiście można by było zobaczyć, jak potoczyłyby się nasze losy, gdybyśmy w pewnej chwili zdecydowali inaczej? Czy ta świadomość pomogłaby nam poprowadzić swoją codzienność ku lepszej przyszłości? Przed takimi dylematami staje Nora Reed, która otrzymuje możliwość zmiany kluczowej dla swojego życia decyzji i może wymienić obecne życie, które się jej nie podoba, na inne. Może byłaby w stanie mieć inny zawód, mieszkać w innym miejscu, nie rozstać się z kimś albo zrealizować dawne marzenie? Nora musi zdecydować, co składa się na satysfakcjonujące życie - a przede wszystkim, dla czego warto żyć?

Książki Matta Haiga w księgarni internetowej Woblink

Na Woblinku znajdziecie wiele książek autorstwa Matta Haiga. Czekają tu na Was zarówno “Biblioteka o Północy” i “Chłopiec zwany Gwiazdką”, jak i “Wróżka Prawdomówka”, “Jak zatrzymać czas”, “Ojciec Gwiazka i ja”, “Nasza nerwowa planeta” czy “Dziewczynka, która uratowała Gwiazdkę”. Dzieła Matta Haiga dostępne są jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki

Co znajdziesz w kategorii: Internet, komputery, informatyka

Kategoria „Internet, komputery, informatyka” zawiera publikacje skupiające się na wszystkich zagadnieniach związanych z siecią, komputerami, programami komputerowymi czy oprogramowaniem. Książki z tej kategorii poświęcone są w głównej mierze programowaniu – znajdują się tu m.in. podręcznik „Wstęp do informatyki” Jacka Lembasa i Rafała Kawy przeznaczony dla studentów pierwszego roku kierunków informatycznych, poradnik „Sztuka dobrego programowania” Krzysztofa Jassego i Andrzeja Ziemkiewicza, w którym dobre rady znajdą zarówno początkujący, jak i zaawansowani programiści, poradnik „Java. Uniwersalne techniki programowania” pod redakcją naukową Krzysztofa Barteczki dotyczący programowania w języku Java, podręcznik „HTML. Tworzenie stron www i programów desktopowych” Rafała Strychalskiego (podzielony na 3 części: dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych). Znajdują się tu także poradniki z innych dziedzin, jak np. e-commerce („Narzędzia Google dla e-commerce” Krzysztofa Marca), marketingu internetowego („AdWords i Analytics” Krzysztofa Marca i Tomasza Trzósły), praktyk zwinnych („W poszukiwaniu zwinności w architekturze systemów IT” Krzysztofa Bończaka”), rzeczywistości wirtualnej („Rzeczywistość wirtualna (VR) dla każdego – Aframe i HTML 5” Krzysztofa Wońka). Nie brakuje również pozycji dla dzieci, które już od małego chcą rozpocząć swoją przygodę z programowaniem w Scratchu, Pythonie czy Javie („Bawimy się, programując w Scratchu” i „Twórz własne gry komputerowe w Pythonie” Ala Sweigarta, „JavaScript dla dzieci. Programowanie na wesoło” Nicka Morgana), grafiką komputerową („Piksele, wektory i inne stwory” Alicji Żarowskiej-Mazur i Dawida Mazura), produkcją filmową („Zostań gwiazdą YouTube'a” Nicka Willoughby’ego).