Max Czornyj Książki o średniowieczu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Max Czornyj Książki o średniowieczu - książki, ebooki i audiobooki

Max Czornyj to polski pisarz i adwokat ‒ praktykował prawo w Polsce oraz we Włoszech. Jest znany przede wszystkim z serii mrocznych thrillerów z komisarzem Deryło w roli głównej. Książki składające się na ten cykl są wydawane w serii Mroczna Strona przez wydawnictwo Filia. Pisane przez niego powieści są pozytywnie przyjmowane przez recenzentów i czytelników. Nakład książek autora sięga setek tysięcy egzemplarzy. Popularnością cieszą się także elektroniczne formaty jego powieści – ebooki i audiobooki.

Oprócz powieści Czornyj pisze również artykuły naukowe między innymi z zakresu prawa włoskiego, sanmaryńskiego i międzynarodowego prawa publicznego. Sam o sobie mówi, że pasjonują go rewolwery Colta i Remingtona, wino oraz sery. Oprócz tego kolekcjonuje antyki i lubi grać w szachy.

Książki Maxa Czornyja

Max Czornyj zadebiutował w 2017 roku powieścią „Grzech”, która otwiera jego najpopularniejszą serię z komisarzem Erykiem Deryło. Pisze także drugi cykl o komisarz Lizie Langer i profilerze Oreście Rembercie. Czornyj jest autorem kilku samodzielnych powieści: „Najszczęśliwsza”, „Inna”, „Rzeźnik”, „Wielbiciel”, „Córka nazisty”, „Zimny chirurg”, „Sezon drugi”, „Terror”, „Miłość i wojna”, „Jestem mordercą”, „Sanatorium Zagłady” oraz „Bestia z Buchenwaldu”. Autor „Grzechu” pisze również opowiadania, które można znaleźć w zbiorach „Zabójczy pocisk”, „Balladyna” i „Opowiem ci o zbrodni 2”. W każdym z tych trzech tytułów znalazły się opowiadania najpopularniejszych polskich autorów kryminałów i thrillerów.

Komisarz Eryk Deryło

Debiutancki „Grzech” Maxa Czornyja rozpoczyna najpoczytniejszą serię w dorobku autora, czyli tę z Erykiem Deryło w roli głównej. To połączenie klimatycznego kryminału z mrożącym krew w żyłach thrillerem. W Lublinie dochodzi do serii zaginięć - ktoś uprowadza kobiety, a ich rodziny otrzymują tajemnicze listy. Sprawą ma zająć się słynący z wybuchowego charakteru komisarz Eryk Deryło. Po odnalezieniu pierwszych zwłok miasto ogarnia strach, a lubelska policja odczuwa coraz większą presję. Do sprawy włącza się profiler, który razem z komisarzem podejmie próbę złapania nieuchwytnego mordercy. Kolejnymi książkami z serii są „Ofiara”, „Pokuta”, „Trauma”, „Klątwa”, „Zjawa”, „Bestia”, „Krew” oraz „Pacjent”. W najnowszej powieści z cyklu komisarz Eryk Deryło musi odnaleźć swoją partnerkę, Tamarę Haler. Kobieta zniknęła ze szpitalnego oddziału zaraz po przeprowadzeniu serii badań. Nieoczekiwanie do Eryka dzwoni mężczyzna, który twierdzi, że odpowiada za porwanie Tamary. Uwolni ją tylko pod warunkiem, że komisarz wykona pewne zadanie...

Komisarz Liza Langer i profiler Orest Rembert

Komisarz Liza Langer i profiler Orest Rembert to bohaterowie drugiego cyklu książkowego Maxa Czornyja. Dotychczas w jego ramach ukazały się trzy tytuły – „Ślepiec”, „Grób” oraz „Mord”. W pierwszej powieści w opuszczonym mieszkaniu w jednym z gdańskich bloków zostają odnalezione bestalsko okaleczone zwłoki mężczyzny. Sprawę prowadzi komisarz Liza Langer, która zmaga się z demonami przeszłości. Do zespołu dołącza Orest Rembert, młody profiler. Langer i Rembert będą musieli odnaleźć mordercę, nim będzie za późno. W drugiej części cyklu w lesie pod Gdańskiem robotnicy dokonują przypadkowo szokującego odkrycia. Znajdują masowy grób wyglądający na cmentarzysko ofiar seryjnego mordercy albo miejsce, gdzie spoczęli pacjenci poddawani eksperymentom przez nazistów. Tymczasem pewien przedsiębiorca dostaje przerażającą paczkę. Komisarz Langer i profiler Rembert będą musieli zmierzyć się z najbardziej makabryczną sprawą w całej ich karierze.

„Mord” to najnowszy thriller Maxa Czornyja z komisarz Lizą Langer i profilerem Orestem Rembertem w rolach głównych. Tym razem będą musieli zmierzyć się ze sprawą włamania do domku kempingowego, w którego trakcie zginął mężczyzna, a torturowana kobieta w ciąży cudem przeżyła. Na miejscu zbrodni śledczy trafiają na zabawkę z makabryczną wiadomością. Langer i Rembert muszą odkryć kim jest jej autor nim będzie za późno.

Jeśli szukacie pełnych napięcia i klimatycznych thrillerów, koniecznie sięgnijcie po powieści Maxa Czornyja! Na Woblinku znajdziecie je nie tylko w formie książek papierowych, ale także ebooków i audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Książki o średniowieczu

Książki o tematyce średniowiecznej

Średniowiecze to jedna z najdłuższych epok historycznych trwająca od V wieku (od upadku Cesarstwa Zachodniorzymskiego w 476 roku) do XV wieku. Trudno wskazać jednoznaczny moment jego zakończenia - niektórzy mówią o upadku Konstantynopola w 1453 roku, inni o wynalezieniu druku (1450 r.), pierwszej wyprawie Krzysztofa Kolumba do Ameryki (1492 r.), końcu rekonkwisty (1492 r.) lub początku reformacji (1517 r.). Nieścisłości te wynikają przede wszystkim z różnego tempa rozwoju zjawisk, które były kamieniami milowymi tej epoki. Jako że średniowiecze trwało około 1000 lat, historycy dzielą tą epokę na mniejsze części - na “wczesne” i “późne” lub na “wczesne”, “pełne” i “późne”. Można czasami usłyszeć określenie, że były to “wieki ciemne” - określenie to wywodzi się z XIX wieku i powstało z racji małej ilości źródeł pisanych z tych czasów, a także ówczesnym przekonaniu o upadku kultury. Przeczy mu jednak wiele faktów - chociażby pojawienie się renesansu karolińskiego. Stąd obecnie raczej nie mówi się w tym kontekście o “wiekach ciemnych” - jedynie czasem historycy używają tego wyrażenia jako potocznego opisu wczesnego średniowiecza. Próbą odpowiedzi na pytanie, jak ta epoka wpłynęła na kształt współczesności, jest dzieło Dana Jonesa “Świt królestw. Jasna historia wieków ciemnych”, w której podróżujemy od stepów Mongolii po oceaniczne brzegi Portugalii i lasy Skandynawii, by poznać codzienne życie ówczesnych ludzi, a także wydarzenia, które zadecydowały o kształcie późniejszego świata. O tej fascynującej epoce istnieją na szczęście świetne książki historyczne, które pozwalają zgłębić wydarzenia, postaci i codzienne życie ludzi żyjących w średniowieczu. W klasycznym już dziele “Czasy Konstantyna Wielkiego” Jacob Burckhardt i Paweł Hertz opisują dzieje Cesarstwa Rzymskiego jeszcze przed jego rozpadem, na przełomie wieków III i IV.  Tych i innych książek o średniowieczu szukajcie na Woblink, także jako ebooków w formatach epub, mobi lub pdf.

Najlepsze książki o średniowieczu

Jednym z najważniejszych wydarzeń całej epoki były krucjaty - wyprawy zbrojne podjęta na wezwanie papieży przede wszystkim przez rycerzy europejskich. Organizowane były one w latach 10-95-1291 i ich głównym celem było odzyskanie Ziemi Świętej. Jednak religia mieszała się tutaj znacznie z polityką i ekonomią, tworząc niekiedy niezwykle splątane supły. Na szczęście w ich odplątaniu pomogą liczni specjaliści w tej tematyce i ich dzieła. Thomas Asbridge w książce “Krucjaty. Wojna o Ziemię Świętą” stara się opowiedzieć o tych zmaganiach zarówno z perspektywy chrześcijańskiej, jak i muzułmańskiej, a także wiernie odtworzyć przeżycia i wrażenia ludzi walczących po obydwu stronach tego konfliktu. O jego początku opowiada Peter Frankopan, oksfordzki historyk, przedstawiając nowe spojrzenie na jego przyczyny w ebooku “Pierwsza krucjata. Wezwanie ze Wschodu”. Z kolei Jonathan Phillips pochyla się nad późniejszą próbą wyzwolenia Ziemi Świętej w książce “Czwarta krucjata i złupienie Konstantynopola”. Dzieje Cesarstwa Bizantyńskiego, którego stolicą był właśnie Konstantynopol, do dziś fascynują wielu. Przetrwało ono upadek Cesarstwa Zachodniorzymskiego i wykształciło osobną od niego kulturę, a jego upadek dał początek Imperium Osmanów. Jego historię w dwóch tomach opisuje Jonathan Shepard. “Bizancjum ok. 500-1024” oraz “Bizancjum 1024-1492” to monumentalny podręcznik rzetelnie ukazujący aktualny stan badań nad rozmaitymi aspektami życia imperium, co pozwala także na dotarcie do sedna jego problemów. Czekają one na Was na Woblink jako książki papierowe, ebooki bądź audiobooki.

Jak wyglądało życie w średniowiecznym mieście i nie tylko?

Jednym z najciekawszych zagadnień jest kwestia codziennego życia w średniowieczu. Jak radzili sobie ludzie w warunkach tak dalece odbiegających od tych, które znamy współcześnie? W co wierzyli, jak się ubierali, co jedli i jakie wykonywali zawody? Odpowiedzi na te pytania szukajcie wśród wielu fantastycznych ebooków opowiadających o życiu w średniowieczu! Wśród nich wyróżniają się dzieła skupiające się na średniowiecznej Polsce. “Jak przetrwać zarazy w średniowieczu” Barbary Faron, “Jak przetrwać… kobiety w dawnej Polsce” Karola Ossowskiego czy “Siedem śmierci. Jak umierano w dawnych wiekach” Barbary Faron i Agnieszki Bukowczan-Rzeszut to szczegółowe, a przy tym przystępnie napisane opracowania poszczególnych aspektów średniowiecznego życia. Niektóre z nich skupiają się na Krakowie, np. “Jak przetrwać w średniowiecznym Krakowie” Agnieszki Bukowczan-Rzeszut czy “W alchemii, w łaźni i pod szubienicą. Historyczny spacer po dawnym Krakowie” Barbary Faron, Agnieszki Bukowczan-Rzeszut i Karola Ossowskiego. Popularnymi autorami zajmującymi się różnymi aspektami ówczesnej codzienności są Frances Gies i Joseph Gies. Ich cykl “Życie w średniowieczu” stał się międzynarodowym bestsellerem. Obydwoje są specjalistami i pasjonatami tej epoki historycznej. Na wspomnianą serię składają się: “Życie w średniowiecznym zamku”, “Życie w średniowiecznej wsi”, “Życie w średniowiecznym mieście”, “Życie średniowiecznej kobiety”, “Życie średniowiecznej rodziny” oraz “Życie średniowiecznego rycerza”. Oprócz tego małżeństwo Giesów napisało także książkę “Przeżyj miłość w średniowieczu”. Te i wiele innych dobrych książek o tematyce średniowiecznej znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf)!