Meg Adams Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Meg Adams Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Meg Adams jest polską, ukrywającą się pod pseudonimem, autorką literatury obyczajowej i romansów doprawionych elementami powieści sensacyjnej. Należy do Grupy Literackiej Ailes. Jedną z jej najpopularniejszych książek jest powieściowy debiut pisarki „Architektura uczuć”.

Meg Adams – autorka romansów o ścisłym umyśle

Adams wychowała się na Śląsku, gdzie razem z mężem i dzieckiem mieszka do dzisiaj. Miastem, które darzy wielką sympatią i sentymentem jest Kraków. Pisarka spędziła tam kilka lat, które zawsze bardzo miło wspomina. Autorka „Architektury uczuć”, mimo iż czytelnikom dała się poznać jako twórczyni pełnych emocji romansów, jest i zawsze była ścisłym umysłem. Z zawodu jest informatykiem i inżynierem. Meg Adams prowadzi „podwójne życie” łącząc pracę zawodową z pisaniem pikantnych powieści.

Swój czas prywatny dzieli między domowymi pracami, czytaniem książek, pieczeniem i przede wszystkim rozmyślaniem nad nowymi pomysłami na powieści. Jest fanką „Gry o tron” i słodkich wypieków, zwłaszcza własnych.

Literackie początki

Zanim Meg Adams wydała swoją pierwszą powieść publikowała na Wattpadzie, stronie (lub aplikacji) umożliwiającej publikację wierszy, opowiadań i innych gatunków literackich. Dołączyła także do Grupy Literackiej Ailes. Zadebiutowała w 2018 roku – jej opowiadanie pod tytułem „Symfonia znaków” zostało wydane w antologii grupy Ailes.

Powieściowy debiut Meg Adams

Jej debiutancka powieść nosi tytuł „Architekt uczuć”. Książka z miejsca zachwyciła czytelniczki. David Arnaud, światowej sławy architekt przyjeżdża do Polski, żeby zrealizować prestiżowy projekt. Mężczyzna nie podejrzewa, że ta wizyta odmieni jego życie na zawsze. Niechętny do miłości i kompromisów David musi współpracować z charyzmatyczną Oliwią. Para, po początkowej niechęci, rozpoczyna pełną zmysłowości grę o dominację, nie tylko w pracy. Mężczyzna ukrywa jednak śmiertelnie niebezpieczną tajemnicę. Uwikłany w brudne porachunki, postawi na szali życie Oliwii i swoje własne. „Architektura uczuć” została wydana w 2019 roku przez wydawnictwo NieZwykłe.

„Ochroniarz” Meg Adams

„Ochroniarz” to powieść wydana w maju 2020 roku. Autorka łączy w niej romans, kryminał i sensację. Lena Mejer ma z pozoru wszystko – ma własną firmę kosmetyczną, prowadzi ciekawe życie. Nie brak jej też pieniędzy. Kobieta dobrze maskuje smutek i bolesną przeszłość. Kiedy zaczyna dostawać pogróżki, za namową przyjaciół postanawia zatrudnić prywatnego ochroniarza. Nikolaj Aleksandrow jest w połowie Polakiem, a w połowie Rosjaninem. Mężczyzna stara się podejść do zlecenia profesjonalnie, ale rosnące napięcie między nim i Leną utrudnia mu pracę. A to dopiero początek kłopotów. Okazuje się, że oboje coś przed sobą ukrywają, a sytuacja w jakiej się znaleźli jest dużo bardziej niebezpieczna, niż mogli przypuszczać.

Seria „Nieczysta gra”

„Nieczysta gra” to nowa seria powieściowa Meg Adams. Otwierają ją wydane w grudniu 2020 roku „Gangsterskie porachunki”. Życie Joanny Maj od zawsze pełne było zabawnych wpadek. Kiedy pewnego razu kobieta znajduje mandat za wycieraczką samochodu, od razu udaje się na komisariat, aby wyjaśnić sprawę. Na miejscu, na jej drodze staje Piotr Górski, przystojny policjant. Mężczyzna od razu wpada Joannie w oko. Na szczęście zainteresowanie okazuje się wzajemne. Pełna namiętności znajomość szybko pozwala zapomnieć Aśce o jej złej passie. Nagle jednak zachowanie Piotra zmienia się o 180 stopni – z gorącego partnera zmienia się w zimnego drania. Na jaw wychodzą tajemnice mężczyzny i jego podwójne życie. Joanna będzie musiała wziąć udział w nieczystej grze, której stawką może okazać się jej życie. Oprócz powieści, Meg Adams pisze także opowiadania, które znalazły się w następujących antologiach „Niegrzeczne święta” i „Prawo Mafii. Pierwsza polska antologia mafijna”.

W księgarni internetowej Woblink możecie kupić książki Meg Adams w formie elektronicznej – jako ebooki i audiobooki.

Źródło zdjęcia: Zdjęcie Autorskie

Co znajdziesz w kategorii: Komiks i książka graficzna

Komiks jest historią opowiadaną za pomocą obrazków, które często zostają uzupełnione tekstami wypowiadanymi przez postacie bądź narratora znajdującymi się w dymku. Większość komiksów cechuje sekwencyjność. Komiksy są wydawane w formie osobnych zeszytów, w prasie oraz w internecie. Takie utwory są przeważnie uważane za wytwór popkultury, jednak definicja komiksu nie jest jednoznaczna – zamknięcie ich w sztywnych ramach gatunkowych jest właściwie niemożliwe. Komiksem będzie zarówno historyjka obrazkowa umieszczona w gazecie, jak i skomplikowana powieść graficzna podejmująca ważne, trudne czy kontrowersyjne tematy. Z tego względu w kategorii „Komiks i książka graficzna” znajdują się zarówno powieści graficzne „Maus” Arta Spiegelmana i „Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu” Michela Kichki skupione na temacie zagłady Żydów i życiu jako dziecko rodzica ocalałego z Holokaustu, jak i klasyczne polskie komiksy dla młodszych czytelników. Warto zwrócić uwagę na komiksową serię „Kajko i Kokosz” Janusza Christy, której fabuła łączy w sobie elementy magii, interesujących przygód i dobrego humoru. Komiks powstał w latach 70. i 80. XX wieku – był wizytówką czasopisma „Świat Młodych”. Cykl „Kajko i Kokosz” został wznowiony w 2003 roku przez Egmont Polska, a dzięki reedycji wszystkie części komiksu były po raz pierwszy dostępne w kolorze. W kategorii zawierającej komiksy oraz książki graficzne nie zabrakło klasycznych historii o superbohaterach, takich jak Spiderman, Batman, Deadpool, Thor, Daredevil, Wonder Woman, Catwoman, postmodernistycznych utworów komiksowych, np. „Fight Club” Chucka Palahniuka, a także znanych i lubianych „Żywych Trupów”, „Tank Girl” czy „Paper Girls”. Znajdują się tutaj także komiksy dla dzieci –„Tytus, Romek i A’tomek” Henryka Jerzego Chmielewskiego, komiksowa wersja „Muminków” Tove Jansson i wiele więcej.