Michael Crichton Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Michael Crichton Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Michael Crichton to amerykański pisarz, scenarzysta, a także reżyser, producent filmowy oraz lekarz. Jest autorem popularnych powieści znanych jako technothrillery, które zyskały znaczącą sławę dzięki ich adaptacjom filmowym (zwłaszcza w przypadku „Parku Jurajskiego”). Crichton był pomysłodawcą i producentem serialu „Ostry dyżur”.

Michael Crichton – życiorys

Michael Crichton, a właściwie John Michael Crichton, urodził się 23 października 1942 roku w Chicago. Był najstarszym synem Zuli Miller Crichton oraz Johna Hendersona Crichtona, dziennikarza. Wychowywał się w Long Island w Roslyn (Nowy Jork), gdzie mieszkał z rodzicami oraz trójką rodzeństwa (dwoma siostrami, Kimberly i Catherine, oraz bratem Douglasem). Michael Crichton był absolwentem Harvard Medical School, jego pasją były za to podróże i nurkowanie. Jeszcze na studiach zaczął pracować nad swoją twórczością literacką, by w ten sposób zarobić na rachunki. Publikował wtedy pod różnymi pseudonimami (John Lange, Michael Douglas, Jeffery Hudson). Pierwsza z jego powieści, „Wyższa konieczność”, w 1968 otrzymała niespodziewanie nagrodę Edgar Award. Pędu jego karierze literackiej nadała napisana w 1969 roku powieść „Andromeda znaczy śmierć”, która stała się bestsellerem. Michael Crichton zmarł na nowotwór 4 listopada 2008 roku w Los Angeles.

Książki Michaela Crichtona w księgarni internetowej Woblink

Niejedna z powieści autorstwa Michaela Crichtona posłużyła za materiał bazowy do znanych filmowych hitów. Należy do nich przede wszystkim seria obrazów spod znaku „Parku Jurajskiego”. Książkę pod tym samym tytułem, jak również „Zaginiony świat”, znajdziecie na Woblink jako książkę papierową oraz ebook. Czekają tu także takie tytuły jak „Smocze kły”, „Wschodzące słońce” czy „Plan idealny”. To pierwsze dzieło rozgrywa się w roku 1876 na Dzikim Zachodzie, gdzie amerykańskie wojsko prowadzi zaciętą walkę z rodzimymi plemionami, a wszystko podsyca ówczesna gorączka złota. Do tego dochodzi kwestia kości. Dwóch paleontologów rywalizuje ze sobą w poszukiwaniach szczątków dinozaurów, nie cofając się przed niczym, by osiągnąć swój cel. To tutaj ląduje William Johnson. Bardziej bogaty niż rozsądny mężczyzna zawiera zakład i dołącza do wyprawy profesora Marsha. Kiedy jednak ten staje się coraz bardziej przekonany, że Johnson jest szpiegiem wrogiego paleontologa Cope’a, porzuca go i zostawia własnemu losowi. Pozostawiony bez wyjścia William sprzymierza się z Cope’m i dokonuje wyjątkowego odkrycia, które sprawia, że będzie musiał stawić czoła wielu znanym postaciom Dzikiego Zachodu… Powieści Michaela Crichtona szukajcie na Woblink jako książek papierowych lub ebooków.

Co znajdziesz w kategorii: Internet, komputery, informatyka

Kategoria „Internet, komputery, informatyka” zawiera publikacje skupiające się na wszystkich zagadnieniach związanych z siecią, komputerami, programami komputerowymi czy oprogramowaniem. Książki z tej kategorii poświęcone są w głównej mierze programowaniu – znajdują się tu m.in. podręcznik „Wstęp do informatyki” Jacka Lembasa i Rafała Kawy przeznaczony dla studentów pierwszego roku kierunków informatycznych, poradnik „Sztuka dobrego programowania” Krzysztofa Jassego i Andrzeja Ziemkiewicza, w którym dobre rady znajdą zarówno początkujący, jak i zaawansowani programiści, poradnik „Java. Uniwersalne techniki programowania” pod redakcją naukową Krzysztofa Barteczki dotyczący programowania w języku Java, podręcznik „HTML. Tworzenie stron www i programów desktopowych” Rafała Strychalskiego (podzielony na 3 części: dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych). Znajdują się tu także poradniki z innych dziedzin, jak np. e-commerce („Narzędzia Google dla e-commerce” Krzysztofa Marca), marketingu internetowego („AdWords i Analytics” Krzysztofa Marca i Tomasza Trzósły), praktyk zwinnych („W poszukiwaniu zwinności w architekturze systemów IT” Krzysztofa Bończaka”), rzeczywistości wirtualnej („Rzeczywistość wirtualna (VR) dla każdego – Aframe i HTML 5” Krzysztofa Wońka). Nie brakuje również pozycji dla dzieci, które już od małego chcą rozpocząć swoją przygodę z programowaniem w Scratchu, Pythonie czy Javie („Bawimy się, programując w Scratchu” i „Twórz własne gry komputerowe w Pythonie” Ala Sweigarta, „JavaScript dla dzieci. Programowanie na wesoło” Nicka Morgana), grafiką komputerową („Piksele, wektory i inne stwory” Alicji Żarowskiej-Mazur i Dawida Mazura), produkcją filmową („Zostań gwiazdą YouTube'a” Nicka Willoughby’ego).