Norman Davies Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Norman Davies Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Norman Davies to historyk, pisarz i wykładowca angielsko-walijskiego pochodzenia. Autor wielu monumentalnych książek historycznych, m.in. „Europa walczy”, „Boże igrzysko”, „Powstanie ‘44”, „Zaginione królestwa” czy „Orzeł biały. Czerwona gwiazda”. Jest profesorem Uniwersytetu Londyńskiego, członkiem Polskiej Akademii Umiejętności oraz Akademii Brytyjskiej, a także kawalerem Orderu Orła Białego, najwyższego i najstarszego cywilnego odznaczenia państwowego Rzeczypospolitej Polskiej.

Norman Davies studiował historię na Uniwersytecie Oksfordzkim, w Grenoble, w Perugii i na University of Sussex. Doktorat obronił w 1973 na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od początku lat 70. XX wieku pracuje jako wykładowca, a od 1985 jest profesorem zwyczajnym w Szkole Studiów Słowiańskich i Wschodnioeuropejskich na University College London w Londynie. Jest aktywnym członkiem Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie.

Książki Normana Daviesa o historii Polski

Davies jest jednym z najwybitniejszych historyków zajmujących się historią Polski. Poświęcił jej takie książki jak „Boże igrzysko”, „Powstanie ‘44” czy „Orzeł biały. Czerwona gwiazda”.

„Boże igrzysko” to monumentalna, przeszło 1200-stronicowa opowieść o historii Polski. „Powstanie ‘44” należy do najbardziej rzetelnych przedstawień powstania warszawskiego, a książka „Orzeł biały. Czerwona gwiazda” skupia się na konflikcie polsko-bolszewickim, kulisach i przebiegu poszczególnych bitew i wpływie konfliktu na losy Europy. Za swoje zasługi na rzecz polskiej kultury i historii Davies otrzymał wiele prestiżowych nagród i odznaczeń. Oprócz Orderu Orła Białego otrzymał Order Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz Order Uśmiechu. W 2014 roku z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego otrzymał polskie obywatelstwo.

Nie tylko o Polsce - zainteresowania historyczne Normana Daviesa

Zainteresowania historyczne Normana Daviesa sięgają daleko poza granice Polski. W 2008 roku ukazała się książka „Europa walczy”, monumentalna rozprawa o historii II wojny światowej. „Zaginione królestwa” to opowieść o nieznanej historii europejskich państw i miast. Opisywany zakres czasowy sięga tu od czasów Wizygotów po współczesność. Najgłośniejszą międzynarodową książką Daviesa jest „Europa. Rozprawa historyka z historią”, w której na 1400 stronach opisał losy Starego Kontynentu. Dużym zainteresowaniem cieszy się także jego książka „Europa. Między wschodem a zachodem” wydana przez Wydawnictwo Znak Horyzont. Davies rozprawia się tam z przekonaniem, że historia „cywilizacji zachodniej” jest równoznaczna z historię Europy. Wskazuje na podobieństwa między Australią i Syberią, a także na niezauważalną przez wielu współczesnych ogromną przyjaźń, jaką Niemcy od wieków darzą Polaków.

Książki Normana Daviesa w księgarni internetowej Woblink

Zdumiewające i pełne wiedzy książki historyczne Normana Daviesa znajdziecie na Woblink nie tylko jako książki papierowe, ale także bądź ebooki. Wsłuchajcie się w fascynującą historię Polski i Europy opowiadaną w „Bożym Igrzysku”, „Europie” czy „Zaginionych królestwach”.

Co znajdziesz w kategorii: Fantastyka i Horror

Kategoria „Fantastyka / Horror” zawiera książki należące przede wszystkim do gatunku fantastyki. Jest to obszerny, rozbudowany oraz bardzo pojemny gatunek literacki charakteryzujący się osadzaniem opisywanej historii w świecie przedstawionym różnym od rzeczywistego. Autorzy takich publikacji często opisują zjawiska nadprzyrodzone oraz wykreowane przez siebie technologie czy bronie. W ramy fantastyki należy włączyć fantastykę naukową (science fiction), której akcja toczy się zazwyczaj w przyszłości, oraz fantasy, w której znaleźć możemy elementy mitologii i folkloru. W obrębie dokładniejszych podziałów funkcjonują również liczne podgatunki, takie jak na przykład weird fiction, low fantasy, urban fantasy czy space opera. W kategorii „Fantastyka / Horror” znajdują się również książki należące do literatury grozy, czyli horrory. Charakteryzują się one takim ukształtowaniem świata przedstawionego, że występujące w nim wydarzenia nie mogą zostać wytłumaczone bez odwołania się do zjawisk paranormalnych czy nadprzyrodzonych. Celem horroru jest wywołanie u odbiorcy poczucia zagrożenia, strachu czy obrzydzenia. Najczęściej podejmowanymi w horrorze motywami są nawiedzenia (ludzi, przedmiotów, miejsc), wampiry, zombie, duchy, wilkołaki, demony, diabły, wiedźmy i tym podobne. W serwisie Woblink.com odnaleźć można należącą do fantastyki postapokaliptycznej serię „Metro” napisaną przez rosyjskiego pisarza Dmitrija Głuchowskiego, nominowaną do licznych nagród literackich i utrzymaną w steampunkowym klimacie „Zadrę” Krzysztofa Piskorskiego, książkę „Player One” Ernesta Cline’a, na podstawie której powstał film pod tym samym tytułem w reżyserii Stevena Spielberga, powieści Terry’ego Pratchetta (zarówno te należące do „Świata Dysku”, jak i te spoza serii). Miłośnicy grozy znajdą tu natomiast zarówno „Frankensteina” Mary Shelley, uznawanego za prekursora całego gatunku, „Draculę” Brama Stokera, dzięki któremu postać wampira na trwałe weszła do popkultury, czy „Dziecko Rosemary” Iry Levin, na podstawie którego Roman Polański wyreżyserował kultowy film pod tym samym tytułem.