Teksty w książkach są w formie wierszowanej, a ilustracje przedstawiają emocje dzieci w różnych sytuacjach, np. radość na urodzinach. Oprócz fantastycznych tekstów książki zawierają zadania interaktywne zachęcające dziecko do zabawy, np. wydaj z siebie okrzyk radości, udaj, że jesz lody, policz kałuże itd.
W lesie nareszcie króluje lato. To szczególny czas dla rodziny gila i innych ptaków. Nadeszła pora wychowywania piskląt. Ucząc się latać i zwiedzając las, ptaszki przeżywają wiele przygód, poznają zająca, warchlaczka i niedźwiedzia i stają się częścią niezwykłej paczki przyjaciół. Biorą udział w akcji schwytania złodziei ptasich jaj, pomagają prowadzić leśne przedszkole dla wiewiórek, a kiedy w lesie wybucha pożar, dzielnie walczą o to, by uratować swój dom. Zwierzęta uczą si...
“Lepidoptera” to poetycka opowieść o przemianie, wyzwoleniu z łańcucha ograniczeń i wzorców z czasów dziecięcych i czasów młodości, a także skutków fizycznej przemocy i nadwrażliwości sensorycznej. Bohaterka niczym motyl przeobraża się w świadomą jednostkę, w której życiu szczególną rolę odgrywa natura i coś, co możemy nazwać współczesnym szamanizmem. Ten proces dobrze oddają tytuły poszczególnych części “Lepidoptery”: larwa-korzenie, poczwarka-bunt i imago-owoc. Niech te wie...
Przyjęcie u dziadków zamienia się w niezwykłą przygodę, gdy Janek przypadkowo odkrywa tajemniczą maszynę i przenosi się w czasie do… przyszłości! "Wehikuł czasu" to seria, która zabiera w fascynującą podróż po czasie i przestrzeni, pełną zabawy i nauki. Najmłodsi, którzy dopiero zaczynają przygodę ze słowem pisanym, mogą odkrywać świat w różnych czasach historycznych, a także poszerzać wyobraźnię, zaglądając do książek prezentujących obrazy z przyszłości. Okienka ukrywają do...
Bajki-wspierajki to krótkie inspirujące bajki dla dzieci. To barwne opowiadania, które mają niezwykłą moc – rozwijają dziecięcą wrażliwość, dodają otuchy i mogą być punktem wyjścia do rozmowy o wartościach, przyjaźni, dobroci, pomocy i empatii. To historie o tym, że warto mieć własne zdanie i być sobą, że można oswoić każdy lęk, że warto wierzyć w swoje marzenia i o tym, że nie trzeba wszystkiego potrafić. O dziewczynkach, które czasem rozrabiają to piękne i mądre opowieści, ...
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.