Paweł Beręsewicz Książki o nowożytności - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Paweł Beręsewicz Książki o nowożytności - książki, ebooki i audiobooki

Paweł Beręsewicz jest polskim pisarzem, poetą, tłumaczem oraz leksykografem. Tworzy przede wszystkim powieści, opowiadania i wiersze dla młodszych czytelników. Beręsewicz jest laureatem nagrody „Guliwera”, czyli konkursu Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, a także Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.

Życiorys Pawła Beręsewicza

Paweł Beręsewicz urodził się w Warszawie w 1970 roku, gdzie ukończył anglistykę na Wydziale Neofilologii tamtejszego Uniwersytetu. Początkowo pracował jako nauczyciel języka angielskiego. Książki dla dzieci jego autorstwa pojawiają się na półkach od 2004 roku. Pierwsze kroki literackie Beręsewicz stawiał w wydawnictwie Skrzat, a później współpracował w łódzkim Wydawnictwem Literatura. Oprócz tworzenia własnych historii Paweł Beręsewicz jest także tłumaczem. Przełożył na język polski między innymi „Przygody Tomka Sawyera” Marka Twaina, „Księgę smoków” Edith Nesbit czy „Przemianę” Margaret Mahy. Tworzy lub współtworzy również rozmaite słowniki polsko-angielskie oraz angielsko-polskie.

Książki Pawła Beręsewicza w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie wiele książek autorstwa Pawła Beręsewicza bądź przez niego przetłumaczonych. Wśród tych pierwszych jest między innymi „Co tam u Ciumków”. To książka dla dzieci, za którą Beręsewicz otrzymał Nagrodę „Guliwer w krainie Olbrzymów” za rok 2005 oraz Nagrodę w VII Konkursie Literackim Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. Oprócz tego na Woblink czekają także chociażby „Pan od angielskiego”, „Skandal w stolicy nudy”, „Pan Mamutko i zwierzęta”, „Pieniądze albo kasa”, „Na przykład Małgośka”, „Szeptane”, „Aplikacja” czy „Więcej niż klub”. Tomy autorstwa Pawła Beręsewicza znajdziecie tu jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki.

Co znajdziesz w kategorii: Książki o nowożytności

Historia nowożytna to okres w dziejach, który nastąpił po średniowieczu, a więc w XV wieku, i trwał aż do początku wieku XIX. Nowożytność dzieli się na cztery okresy: renesans, barok, oświecenie i romantyzm, dlatego kategoria „Historia nowożytna” jest bardzo obszerna. Należą do niej książki opisujące wydarzenia historyczne, przemiany kulturowe, polityczne i ideologiczne. W kategorii „Historia nowożytna” znajdziemy wiele książek napisanych przez Normana Daviesa, jednego z najbardziej znanych w Polsce historyków. Davis to autor posiadający polskie i brytyjskie obywatelstwo, ale pochodzący z Walii. Napisał wiele książek historycznych dotyczących Europy Środkowej i Wschodniej, głównie Polski. W księgarni internetowej Woblink.com odnaleźć możemy takie książki Daviesa jak „Boże igrzysko. Historia Polski”, pozycję przez większość historyków uznaną za jedną z najlepszych książek o dziejach naszego kraju, „Serce Europy” – książkę, w której Davies przeciwstawia się utartym schematom i przedstawia historię Polski od czasów najnowszych do epok najbardziej w czasie odległych, czy „Zaginione królestwa”, w których przeczytać możemy o nieznanej historii Europy. Warto sięgnąć także po biografie i poznać bliżej takie postaci jak laureat literackiego Nobla Henryk Sienkiewicz („Henryk Sienkiewicz jakiego nie znamy” Kamila Kartasińskiego), niezrównany francuski dowódca Napoleon Bonaparte („Napoleon na ziemiach polskich. Przewodnik historyczny” Jakuba Hermanowicza), inicjator reformacji Marcin Luter („Marcin Luter. Prorok i buntownik” Lyndal Roper). Znajdują się tu również książki, które w centrum zainteresowania stawiają życie kobiet. Wśród nich są „Damy złotego wieku” Kamila Janickiego czy „Kobiety niepokorne. Reformatorki – buntowniczki – rewolucjonistki. Herstorie” Izabeli Desperak i Ingi Kuźmy. W tej kategorii mieszczą się też książki poświęcone historii seksualności – „W łożu z Tudorami. Intymne życie dynastii” Amy Licence oraz „Kochanki, bastardzi, oszuści. Nieprawe łoża królów Polski: XVI–XVIII wiek” Marka Telera.