Piotr Augustyniak Powieść historyczna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Piotr Augustyniak Powieść historyczna - książki, ebooki i audiobooki

Piotr Augustyniak urodził się w 1977 roku. To polski filozof, eseista, publicysta, wykładowca akademicki. Jest autorem wielu publikacji o tematyce filozoficznej, teologicznej i egzystencjalnej. W jego bibliografii znajdują się takie książki jak „Inna boskość. Mistrz Eckhart, Zaratustra i przezwyciężenie metafizyki” (2009); „Istnienie jest bogiem, ja jestem grzechem. Rozprawa o teologii niemieckiej, Mistrzu Eckharcie, Lutrze, wolnych duchach i boskiej woli” (2013); „Homo polacus. Eseje o polskiej duszy” (2015), „Aporetyczna nieśmiertelność. Esej o Fedonie, śmierci i nowoczesnym podmiocie” (2016); „Trans. Filozofia Cezarego Wodzińskiego” (2017), „Wyspiański. Burzenie polskiego kościoła” (2019), „Jezus Niechrystus” (2021). Augustyniak pisał między innymi o filozofii Nietzschego, Heideggera, Lutra, Mistrza Eckharta i Platona. Jego specjalizacją jest problematyka z pogranicza filozofii człowieka, metafizyki, filozofii religii i teorii nowoczesności. Piotr Augustyniak jest doktorem habilitowanym i profesorem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Filozofię ukończył na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 2011 roku uczestniczył w rocznym stypendium Republiki Austriackiej na Uniwersytecie Wiedeńskim.

Augustyniak pisał dla wielu prestiżowych pism. Jest członkiem redakcji „Przeglądu politycznego” oraz „Liberte”.

Homo Polacus. Eseje o polskiej duszy Piotra Augustyniaka

Jedną z najgłośniejszych książek Piotra Augustyniaka jest zbiór esejów pt. „Homo Polacus”. Filozof rozważa na temat kondycji duchowej Polski i Polaków. W tym celu przywołuje słowa wielkich myślicieli XX-wiecznych: Romana Dmowskiego, Józefa Piłsudskiego, Brunona Schulza, Czesława Miłosza, Zbigniewa Herberta, ks. Józefa Tischnera i wielu innych. Ponadto odwołuje się do mitów narodowych oraz wielkich powieści i dramatów Stanisława Wyspiańskiego, Josepha Conrada oraz Henryka Sienkiewicza. Co prawda nie jest to opowieść „ku pokrzepieniu serc”, ale zdecydowanie warto skonfrontować się z tokiem myślenia i analizą Augustyniaka, który pokazuję historię polskiej duchowości z nieco innej strony.

Wyspiański. Burzenie polskiego kościoła

Postać Stanisława Wyspiańskiego pojawia się w wielu książkach i artykułach Augustyniaka. W książce „Wyspiański. Burzenie polskiego kościoła” polski dramaturg jest przedstawiony jako postać, która pomaga wstać Polakom z kolan. W „Wyzwoleniu” Wyspiański nazywa nasze narodowe lęki, uprzedzenia i nieracjonalne zachowania, które stopują rozwój społeczny i skazują Polskę na stagnację. Uniwersalna myśl Wyspiańskiego, jak zapewnia Augustyniak, może być znakomitym antidotum na społeczny zastój.

W 2017 roku ukazała się książka „Wyspiański. Zbudź się, Polaku!“ będąca zapisem pięciu spotkań z cyklu „Sztuka myślenia”, które Augustyniak organizował i prowadził w Teatrze w Krakowie im. Juliusza Słowackiego. W dyskusjach brali udział wybitni polscy intelektualiści, którzy podejmowali rozmowę na temat Polski, Wyspiańskiego i współczesnej kondycji polskiej kultury i życia społecznego.

Jezus Niechrsytus

W 2021 roku, nakładem wydawnictwa słowo/obraz terytoria, ukazała się jego najnowsza książka pt. „Jezus Niechrystus”. Krakowski filozof na warsztat bierze postać Chrystusa. Odwołując się do własnych doświadczeń związanych z wiarą, jej porzuceniem oraz zgłębianiem od strony filozoficznej, Augustyniak proponuje odważnie, współcześnie spojrzeć na słowa Jezusa. „Jezus Niechrystus” to książka, która wymyka się ramom gatunkowym. Piotr Augustyniak formułuje w niej unikalną filozofię życia, odrzuca instytucjonalny Kościół oraz podważa fundamenty wiary chrześcijańskiej. Postać Chrystusa staje się tu inspiracją do kreatywnego poszukiwania własnej tożsamości w nowoczesnym świecie oraz próbę wyzwolenia się z jego mielizn.

Książki Piotra Augustyniaka na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Piotra Augustyniaka w formie ebooka i papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Powieść historyczna

Ta kategoria zawiera książki należące do gatunku, który leży na styku historii i literatury. Autorzy takich tekstów łączą materiał historyczny z fikcją, świat przedstawiony umieszczony jest w przeszłości, tłem są ważne wydarzenia historyczne, mogą pojawić się nawet znane postaci historyczne, ale pozostałe elementy są fikcją. Książki znajdujące się w tej kategorii przedstawiają różne epoki i okresy historyczne. Znaleźć tu możemy utwory wchodzące w skład kanonu literatury polskiej i europejskiej, jak „Potop” Henryka Sienkiewicza czy „Trzej muszkieterowie” Aleksandra Dumasa, a także zbeletryzowane biografie takich osób jak genialny malarz postimpresjonistyczny Vincent van Gogh („Pasja życia” Irvinga Stone’a) czy zapomniana przez świat nauki Mileva Marić („Pani Einstein” Marie Benedict). W serwisie Woblink.com znajdują się także opowieści o starożytności, (np. trzytomowy cykl Roberta Harrisa – „Cycero”, „Spisek”, „Dyktator” – o starożytnym Rzymie, którego bohaterem jest wybitny mówca i polityk Marek Tulliusz Cyceron), legendach arturiańskich („Trylogia arturiańska” Bernarda Cornwella) czy II wojnie światowej i obozach zagłady (bestsellerowa powieść „Tatuażysta z Auschwitz” Heather Morris), a także kryminały („W cieniu prawa” Remigiusza Mroza) i romanse historyczne („Nieproszona miłość” Julii Justiss). W kategorii „Powieść historyczna” nie mogło również zabraknąć książek Elżbiety Cherezińskiej, pisarki specjalizującej się w powieściach dotyczących historii Polski w różnych okresach dziejowych. W ofercie znajdują się książki Cherezińskiej o zjeździe gnieźnieńskim („Gra w kości”), rozbiciu dzielnicowym („Korona śniegu i krwi”), II wojnie światowej („Legion”), a nawet o wikingach (saga „Północna droga”).