Piotr Metz - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Piotr Metz - książki, ebooki i audiobooki

Piotr Metz to polski radiowy dziennikarz muzyczny. Jest jednym z założycieli radia RMF FM, a przez lata także jego dyrektorem muzycznym. Rozpoczynał swoją karierę radiowca w Polskim Radiu, gdzie pracował przede wszystkim dla Programu III, a tam przez pewien czas współprowadził między innymi audycję Top Wszech Czasów. Był także dyrektorem programowym i muzycznym Radiostacji, dyrektorem programowym Radia Eska Kraków, jak również menedżerem ds. Muzycznych i programowych stacji MTV Polska. Później piastował też stanowisko redaktora naczelnego miesięcznika „Machina” oraz dyrektora artystycznego Sopot Festival. Prywatnie ma żonę Katarzynę oraz trójkę dzieci: Karolinę, Olgę i Tomasza.

Początki kariery radiowej Piotra Metza

Piotr Metz urodził się 17 października 1957 roku w Tarnowie, jest synem operatora telewizyjnego Tadeusza Metza. Swoją karierę radiowca rozpoczął dzięki Wojciechowi Mannowi w Polskim Radiu, najpierw w Programie I, a potem w Programie II. Od 1982 roku prowadził w Programie III półgodzinną audycję w ramach „Zapraszamy do Trójki”, która w całości poświęcona była zespołowi The Beatles. Piotr Metz rozstał się w Polskim Radiem w 1990 roku i został dyrektorem muzycznym krakowskiego Radia Małopolska Fun, które przekształciło się w RMF FM. W latach 1990-2001 Metz był jego dyrektorem muzycznym. Prowadził tam liczne audycje, w tym „Metzoforte”, „Koniec wieku”, „Znaki Zodiaku”, „Miks”, „Nowy Świat”, „Wywiadówka” czy „Podróż za jeden uśmiech”. Dziennikarz ten uznawany jest powszechnie za jednego z twórców sukcesu radia RMF FM i jego silnej pozycji na rynku muzycznym. Metz rozstał się z rozgłośnią z końcem czerwca 2001 roku.

Piotra Metz w Polskim Radiu

Po odejściu z RMF FM Piotr Metz w latach 2001-2002 był dyrektorem programowym i muzycznym należącej do holdingu Eurozet Radiostacji. Potem przez dwa lata pracował na stanowisku dyrektora programowego Radia Eska Kraków, a z dniem 1 września 2004 stał się menedżerem ds. Muzycznych i programowych stacji telewizyjnej MTV Polska. Był nim do końca września 2005 roku.

Po tym czasie, w wakacje 2005 r., Piotr Metz ponownie pojawił się na antenie Programu III Polskiego Radia. Prowadził tam przez lata szereg audycji, w tym „Rock’n’Roll – historia powszechna”, „Zjednoczone królestwo”, „Beatlesów dzieła prawie wszystkie” czy „Studio koncertowe”. W listopadzie 2006 roku Metz został członkiem Akademii Muzycznej Trójki, a w 2007 otrzymał wyróżnienie w postaci Złotego Mikrofony Polskiego Radia. Później prowadził także audycję „Lista osobista” oraz współprowadził Top Wszech Czasów (od 2007 roku), jak również jako „druh zastępowy” poprowadził 24 wydania Listy Przebojów Programu Trzeciego. Marzec 2016 roku przyniósł Piotrowi Metzowi stanowisko dyrektora muzycznego Programu III Polskiego Radia. Dziennikarz rozstał się z rozgłośnią w maju 2020 roku, co związane było z domniemanymi naciskami ówczesnego kierownictwa stacji w sprawie niedopuszczenia do emisji piosenki Kazika Staszewskiego „Twój ból jest lepszy niż mój”. Metz przez chwilę powrócił jako dziennikarz Programu III od czerwca do października 2020 roku. Od lipca 2020 prowadzi audycję „Nocna strefa” w Programie II Polskiego Radia, a od 2 stycznia 2021 także programy „7:00 PM” oraz „Muzyka Nowa” w Polskim Radiu Opole.

Nie tylko radio

Oprócz funkcji radiowca i dziennikarza muzycznego Piotr Metz sprawował także różne inne role, niezmiennie związane z muzyką. Funkcję dyrektora artystycznego Sopot Festival pełnił w latach 2006-2009, a od 2006 roku do maja 2012 był redaktorem naczelnym magazynu „Machina”. Między 2014 a 2016 rokiem był dyrektorem muzycznym Radia Kraków, a od 2011 roku zasiada w Radzie Akademii Fonograficznej Związku Producentów Audio-Video (ZPAV) w sekcji muzyki rozrywkowej.

Piotr Metz w księgarni internetowej Woblink

Charakterystyczny głos Piotra Metza możecie usłyszeć nie tylko w radiu, ale także w audiobooku. Dziennikarz czyta książkę Christophera Andersena pt. „Mick. Szalone życie i geniusz Jaggera”. Na Woblink znajdziecie nie tylko tą, ale także wiele innych dzieł stworzonych przez osoby związane z polską radiofonią, w tym książki Wojciecha Manna – w wygodnej formie książek papierowych, ebooków oraz audiobooków.