Majówkowy Maraton Czytelniczy

Piotr Zychowicz Kultura, Sztuka, Design - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Piotr Zychowicz Kultura, Sztuka, Design - książki, ebooki i audiobooki

Piotr Zychowicz jest polskim publicystą historycznym, autorem książek o alternatywnych scenariuszach historii Polski, znanym z kontrowersyjnych poglądów. Był dziennikarzem „Rzeczpospolitej” (2000-2013), a potem zastępcą redaktora naczelnego tygodnika „Do Rzeczy” oraz miesięcznika „Historia Do Rzeczy” (od 2013 roku). Piotr Zychowicz był jednym z pierwszych dziennikarzy, którzy dotarli na miejsce katastrofy Tu-154 pod Smoleńskiem w 2010 roku. Jest także autorem takich książek jak „Pakt Ribbentrop-Beck, czyli jak Polacy mogli u boku Trzeciej Rzeszy pokonać Związek Sowiecki” czy „Nadchodzi III wojna światowa” (wraz z Jackiem Bartosiakiem).

Piotr Zychowicz – kariera

Piotr Zychowicz urodził się 27 kwietnia 1980 roku w Warszawie. Jest absolwentem tamtejszego Uniwersytetu, gdzie otrzymał tytuł magistra w Instytucie Historycznym. Od 2000 roku Zychowicz był dziennikarzem gazety „Rzeczpospolita” (później także zastępcą szefa działu zagranicznego). W 2012 roku oprócz w tym dzienniku zaczął publikować także w tygodniku „Uważam Rze”. W 2013 roku zakończył współpracę z „Rzeczpospolitą” i został zastępcą redaktora naczelnego „Do Rzeczy” oraz „Historia Do Rzeczy”. W kwietniu 2013 roku został prowadzącym magazyn historyczny „Kontra” nadawany przez Telewizję Republika.

Piotr Zychowicz – twórczość i poglądy

W swoich książkach Piotr Zychowicz prezentuje alternatywną wizję historii Polski. „Pakt Ribbentrop-Beck” zawiera między innymi tezę, że w tamtym czasie lepiej było dla Polski zawrzeć sojusz z III Rzeszą i wspólnie zaatakować ZSRR niż z Francją i Wielką Brytanią. Zychowicz był często krytykowany za swoje analizy, w tym także na przykład za krytykę osób odpowiedzialnych za wybuch powstania warszawskiego zawartą w „Obłędzie ’44”. Książka „Niemcy”, reprezentująca pogląd, że Adolf Hitler nie powinien być przyporządkowywany do skrajnej prawicy, lecz „lewactwa”, przez wielu historyków został uznany za nadużycie intelektualne. Dzieło Piotra Zychowicza „Wołyń zdradzony, czyli jak dowództwo AK porzuciło Polaków na pastwę UPA” zostało uznane za niezgodne z polską racją stanu i na tej podstawie wycofane z 12. edycji konkursu na Książkę Historyczną Roku przez jego organizatorów (Telewizję Polską, Polskie Radio oraz Narodowe Centrum Kultury). Później cała edycja z roku 2019 została unieważniona w związku z wątpliwościami prawnymi dla podjęcia takiej decyzji.

Książki Piotra Zychowicza w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie takie dzieła Piotra Zychowicza jak „Alianci”, „Gemanofil”, „Skazy na pancerzach. Czarne karty epopei Żołnierzy Wyklętych”, „Pakt Piłsudski-Lenin. Czyli jak Polacy uratowali bolszewizm i zmarnowali szansę na budowę imperium” lub „Nadchodzi III wojna światowa. Czy Ameryka porzuci Polskę na pastwę Rosji?”. Te i inne analizy alternatywnych scenariuszy historycznych czekają na Woblink jako książki papierowe, ebooki bądź audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Kultura, Sztuka, Design

W kategorii „Kultura / Sztuka / Design” znajdują się książki, podręczniki, monografie, albumy i reportaże poświęcone głównie filmowi, teatrowi i innym ciekawym elementom kultury. Wśród książek i e-booków z tej kategorii znajdują się wywiady z aktorami, reżyserami, pisarzami i projektantami, zapiski z ich podróży, pamiętniki i wspomnienia. Punktem łączącym wszystkie pozycje są szeroko pojęte kultura i sztuka. Dlatego znajdą tutaj coś dla siebie zarówno fani malarstwa, sztuk wizualnych, teorii kultury, jak i miłośnicy książek ogólnie podejmujących tematykę twórczości artystycznej. Z pozycji dotyczących kina warto wyróżnić książki wydawnictwa słowo/obraz terytoria poświęcone różnym gatunkom i zagadnieniom filmowym – między innymi „Kino bezpośrednie”, „Seks na ekranie”, „Polska szkoła animacji”, „Historia myśli filmowej”, „Kino włoskie”, „Kino nieme” itp. Interesujące książki proponuje także Instytut Studiów nad Sztuką Świata, pod którego szyldem ukazały się między innymi publikacje o historii Japonii, malarstwie Luciana Freuda, sztuce ubioru, Oriencie, średniowieczu czy rzeźbie. Z kolei tematykę okołoliteracką podejmuje krakowska Korporacja Ha!art, dzięki której czytelnicy mogą poznać „Życie literackie w Krakowie”, „Krótką historię kuratorstwa”, „Literaturę polską po 1989 roku w świetle teorii Pierre'a Bourdieu” czy „Nowe formy opowieści”. Jednym z czołowych wydawców specjalizujących się w książkach o designie jest inne krakowskie wydawnictwo – Karakter. Pod ich szyldem ukazały się między innymi książki o polskiej sztuce krytycznej, Bauhausie, polskiej szkole ilustracji, architekturze czy projektowaniu oraz o tym, jak uczyć designu.