Remigiusz Mróz Książki o nowożytności - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Remigiusz Mróz Książki o nowożytności - książki, ebooki i audiobooki

Remigiusz Mróz to jeden z najpopularniejszych oraz najpłodniejszych współczesnych polskich pisarzy. Obecnie ma w swoim dorobku prawie 60 książek i nie planuje na nich poprzestać! Tess Gerritsen, autorka poczytnych thrillerów medycznych, porównała młodego pisarza do takich twórców jak Stieg Larsson czy Jo Nesbø. Remigiusz Mróz z wykształcenia jest prawnikiem. Ukończył z wyróżnieniem studia na warszawskiej Akademii Leona Koźmińskiego, a następnie uzyskał doktorat z nauk prawnych. Oprócz powieści pisze także artykuły naukowe oraz publicystyczny cykl „Kurs pisania”. Jest ambasadorem kampanii „Kocham. Szanuję” przeciwko przemocy wobec kobiet, a także prowadzi bloga, na którym opowiada o swoich pasjach. Dotychczas stworzył aż osiem serii powieściowych, z czego najważniejsze są cykle z Joanną Chyłką oraz Wiktorem Forstem. W 2017 roku Remigiusz Mróz ujawnił się jako autor kryminalnej trylogii z Wysp Owczych, Ove Løgmansbø. Na powyższą serię składają się następujące powieści: „Enklawa” (2016), „Połów” (2016) oraz „Prom” (2017). Całą trylogię z Wysp Owczych znajdziecie u nas w formie ebooków, audiobooków i książek papierowych.

Bestsellerowe książki Remigiusza Mroza

Jest pisarzem wszechstronnym, który sięga po różne odmiany gatunkowe ‒ powieść historyczną, obyczajową, kryminał, thriller (zarówno „klasyczny”, jak i prawniczy) czy science fiction. Każda książka Remigiusza Mroza pełna jest dynamicznej akcji, suspensów, napięcia i zaskakujących zwrotów akcji. Dzięki temu raz rozpoczętej powieści nie sposób odłożyć. Autor bardzo często porusza w swoich książkach emocjonujące i ważne problemy społeczne, jak na przykład przemoc domowa czy problemy uchodźców oraz mniejszości narodowych.

Najpopularniejsze serie polskiego mistrza suspensu

Najpopularniejszą serią autorstwa Remigiusza Mroza jest ta z Joanną Chyłką w roli głównej. Otwiera ją powieść „Kasacja”, w której syn poważnego biznesmena zostaje oskarżony o zamordowanie dwojga ludzi. Na pierwszy rzut oka sprawa wydaje się oczywista, gdyż potencjalny morderca spędził 10 dni zamknięty w mieszkaniu ze zwłokami ofiar. Mężczyzna nie zaprzecza, że dokonał zbrodni, ale nie przyznaje się także do winy. Sprawę prowadzi bezwzględna prawniczka Joanna Chyłka, która za wszelką cenę postara się wygrać batalię na sali sądowej. Kolejnymi tomami tej serii są „Zaginięcie” (2015), „Rewizja” (2016), „Immunitet” (2016), „Inwigilacja” (2017), „Oskarżenie” (2017), „Testament” (2018), „Kontratyp” (2018), „Umorzenie” (2019), „Wyrok” (2019), „Ekstradycja”, „Precedens¨, „Afekt”, „Egzekucja” i „Skazanie”.

Kolejną niezwykle popularną serią Remigiusza Mroza jest cykl z komisarzem Wiktorem Forstem, którego akcja w dużej części rozgrywa się w Tarach. Składa się na niego siedem tytułów: „Ekspozycja” (2015), „Przewieszenie” (2016), „Trawers” (2016), „Deniwelacja” (2017), „Zerwa” (2018), „Halny” (2020) oraz „Przepaść” (2021). W najnowszym tomie w Tatrach Zachodnich dochodzi do zaginięcia dziewczyny z Warszawy. Ostatnim razem była widziana w rejonie Trzydniowiańskiego Wierchu. Sprawę prowadzi komisarz Forst. Mężczyzna odtwarza trasę zaginionej, nie trafia jednak na żaden ślad po dziewczynie. Odkrywa jednak coś, co rzuca zupełnie nowe światło na sprawę sprzed wielu lat. Z pozostałych cykli autora warto wyróżnić kryminalną serię z Damianem Wernerem ‒ „Nieodnaleziona” (2018), „Nieodgadniona” (2019), cykl z byłym prokuratorem Gerardem Edlingiem ‒ „Behawiorysta” (2016), „Iluzjonista” (2019) i „Ekstremista” (2021), oraz serię z patomorfologiem Sewerynem Zaorskim w roli głównej ‒ „Listy zza grobu” (2019), „Głosy z zaświatów” (2020), „Szepty spoza nicości” (2021) oraz „Obrazy z przeszłości” (2022). Warto zwrócić uwagę także na postać Iny Kobryn, która jest główną bohaterką powieści „Wybaczam ci” (2021) oraz „Nie ufaj mu” (2022).

Wszystkie powyższe tytuły są u nas dostępne nie tylko w formie książek papierowych, ale także ebooków i audiobooków.

Oprócz serii powieści Remigiusz Mróz ma w swoim dorobku także kilka osobnych tytułów: „Świt, który nie nadejdzie”, „Turkusowe szale”, „Czarna Madonna”, „Wieża milczenia”, „Hashtag”, „Lot 202”, „Osiedle RZNiW”, „W cieniu prawa” oraz „Wybaczam ci”. Ostatni z nich to klimatyczny thriller psychologiczny o małżeńskich tajemnicach, mrocznych sekretach i grze pozorów.

Jedną z najnowszych książek Remigiusza Mroza, która nie należy do żadnej z serii, jest „Projekt Riese”. Powieść ukazała się w styczniu 2022 roku. To pełna napięcia historia grupy turystów zwiedzających największy projekt nazistowskich Niemiec będący obecnie atrakcją turystyczną w Górach Sowich. Podczas eksploracji tuneli dochodzi do trzęsienia ziemi – stropy ulegają zawaleniu, a turyści zostają odcięci od świata. Nie wiedzą jeszcze, że najgorsze dopiero przed nimi...

Remigiusz Mróz – nagrody i wyróżnienia

Pisarz jest laureatem Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru 2016 roku za powieść „Kasacja”. Był pierwszym polskim pisarzem, który otrzymał w 2016 roku podwójną nominację do Nagrody Wielkiego Kalibru za powieści „Kasacja” i „Zaginięcie”. Za „Wotum nieufności” otrzymał Nagrodę Publiczności 2017 Złoty Pocisk. W 2018 roku badanie Biblioteki Narodowej wykazało, że jest najpopularniejszym współczesnym polskim autorem. W tym samym roku został uhonorowany Nagrodą Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego ‒ otrzymał nagrodę czytelników za „Czarną Madonnę”. W zeszłorocznym badaniu Nielsen Book Scan Mróz ponownie okazał się najpopularniejszym polskim pisarzem, a według tygodnika „Wprost” w 2019 roku był najlepiej zarabiającym autorem w Polsce. Książki Remigiusza Mroza zostały przetłumaczone między innymi na język niemiecki, węgierski, japoński i czeski.

Mróz na srebrnym ekranie

Pod koniec 2018 roku na platformie player.pl należącej do grupy TVN wyemitowano kilka pierwszych odcinków serialu „Chyłka: Zaginięcie” zrealizowanego w oparciu o powieść „Zaginięcie”. Serial został wyreżyserowany przez Łukasza Palkowskiego, a tytułową postać zagrała Magdalena Cielecka. Drugi sezon produkcji zatytułowany „Chyłka: Kasacja” został wyemitowany w 2019 roku. Serial doczekał się jeszcze trzech sezonów - „Chyłka: Rewizja”, „Chyłka: Inwigilacja” oraz „Chyłka: Oskarżenie”. W 2022 roku, także na platformie player.pl, ukazał się pierwszy sezon „Behawiorysty”, w którym w rolę Gerarda Edlinga wciela się Robert Więckiewicz. Twórcy tych seriali są zainteresowani także innymi seriami autorstwa Remigiusza Mroza – prawa do cyklu z komisarzem Forstem, Sewerynem Zaorskim czy z Damianem Wernerem zostały już kupione, podobnie jak do cyklu „W kręgach władzy”. Na ekran przeniesione zostaną również takie powieści jak „Wybaczam ci”, „Echo z otchłani” i „Chór zapomnianych głosów”. Na zlecenie Netflixa powstaje serial „Detektyw Forst”, gdzie główną rolę zagrać ma Borys Szyc (premiera planowana jest na 2023 rok). Z kolei dla Polsatu wyprodukowany został serial „Wotum nieufności”, w którym główne role zagrali Antoni Pawlicki i Katarzyna Dąbrowska.

Szukasz ebooków, audiobooków lub książek papierowych Remigiusza Mroza? Znajdziesz je na Woblinku!

Co znajdziesz w kategorii: Książki o nowożytności

Nowożytność to epoka pełna przełomowych wydarzeń, które ukształtowały świat, jaki znamy dzisiaj. W tej kategorii znajdziesz książki historyczne, biografie, analizy polityczne czy społeczne opisujące najważniejsze postaci i wydarzenia, jakie rozegrały się w okresie od renesansu po oświecenie. Wielkie odkrycia geograficzne, reformacja, wojny religijne, narodziny kapitalizmu czy niesamowity rozwój nauki - to wszystko czeka na Was na kartach książek poświęconych historii nowożytnej! Sięgnij po opowieści o słynnych postaciach – od Leonarda da Vinci przez Elżbietę I po Ludwika XIV. Oferta księgarni internetowej Woblink obejmuje zarówno wciągające książki biograficzne, jak i rzetelne prace naukowe, idealne dla pasjonatów historii i studentów. Historia Polski czy historia świata - te książki ożywią przeszłość i pozwolą lepiej zrozumieć korzenie współczesności! Wybitni historycy tacy jak Eric Hobsbawm czy Fernand Braudel, a także polscy autorzy: Mieczysław Żywczyński lub Andrzej Chwalba czekają na Was niecierpliwie!

Historia nowożytna - klucz do zrozumienia współczesności

Zgodnie z tradycyjną periodyzacją, nowożytność to epoka, która w historii Europy i w historii świata nastąpiła po średniowieczu, a poprzedziła XIX wiek. Z reguły za datę początkową przyjmuje się rok 1453 (upadek Konstantynopola i cesarstwa bizantyńskiego) lub 1492 (dotarcie do Ameryki przez Krzysztofa Kolumba). To oczywiście jedynie umowne granice historycznych epok - kluczowymi wskaźnikami przejścia od średniowiecza do nowożytności jest cała masa przemian kulturowych, politycznych czy ideologicznych. Podobnie jest zresztą z datą zakończenia nowożytności. Z reguły uznaje się, że zakończył ją wybuch rewolucji francuskiej (1789), niekiedy jednak przesuwa się tę granicę aż do początków XIX wieku, głównie kongresu wiedeńskiego (1814). Warto pamiętać też, że powyższy podział na epoki historyczne obowiązuje przede wszystkim w kulturze europejskiej - odnajdziemy go jednak także jako punkt odniesienia w innych częściach świata. Ten długi i niezwykle bogaty w wydarzenia, zjawiska i przemiany czas pomogą Wam zgłębić najlepsze książki historyczne, które dostępne są na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki. Historia polityczna świata to niezwykle ciekawy obszar wielu analiz. Eric Hobsbawm jest autorem monumentalnej trylogii książek o nowożytności: "Wiek rewolucji 1789-1848", "Wiek kapitału 1848-1875" oraz "Wiek imperium 1875-1914", którą każdy pasjonat historii powinien przeczytać. Najlepsze książki historyczne skupiają się także na bardziej szczegółowych aspektach. Tak dzieje się na przykład w wypadku książki "Nowożytna sztuka wojenna" Hansa Delbrucka, jednej z najważniejszych książek historycznych dotyczących wojskowości.

Dobre książki historyczne o nowożytnej Polsce

Nowożytna historia Polski to czas wielkich wyzwań i osiągnięć, które ukształtowały nasz kraj od wieku XV przez wiek XVII aż do dramatycznej historii XVIII wieku. W tej kategorii znajdziecie książki poświęcone kluczowym wydarzeniom, takim jak złoty wiek Rzeczypospolitej Obojga Narodów, unia lubelska, wojny ze Szwecją i Rosją, a także trudne lata rozbiorów. Dzięki tym tytułom poznacie bliżej losy wybitnych postaci, takich jak Zygmunt August, Jan III Sobieski czy Tadeusz Kościuszko, a także społeczne, polityczne i kulturowe przemiany, które miały wpływ na losy Polski oraz Europy i świata. Nie sposób mówić o książkach poświęconych historii Polski bez wspomnienia tomu "Boże igrzysko. Historia Polski" Normana Daviesa. To klasyczne już w tej chwili opracowanie stanowi jeden z podstawowych punktów wyjścia dla rozważań nad polską historią. Jest nie tylko rzetelnym opracowaniem wybitnego historyka, ale także pozycją, którą po prostu łatwo i przyjemnie się czyta dzięki przystępnemu stylowi pisania Daviesa. Polecamy także jego "Małą Europę. Szkice polskie", prezentującą spojrzenie na nowożytną Polskę w europejskiej perspektywie.

Historia świata XX wieku

Historia nowożytna to nie tylko opowieści o przyczynach rewolucji francuskiej, sztuce wojennej czy historii politycznej świata. To także opowieści o postaciach, które dotychczas pomijano lub których wyjątkowa perspektywa dopiero współcześnie się przed nami otwiera. Jedną z autorek skupiających się na sytuacji przemilczanych często na kartach historii kobiet jest Izabela Desperak. Sięgnijcie po jej ebook "Kobiety niepokorne", by zrozumieć, jak wiele rewolucji i przemian w historii Europy oraz świata nie miałoby się szans bez nich wydarzyć. Popularną pozycją są także "Damy złotego wieku" Kamila Janickiego, opowiadające o trzech wyjątkowych kobietach, które żyły w epoce największej potęgi Rzeczpospolitej. Bona Sforza, Barbara Radziwiłłówna i Anna Jagiellonka - poznajcie je bliżej i dowiedzcie się, jak znacząco wpłynęły na losy Polski. W tej kategorii mieszczą się też książki poświęcone historii seksualności – „W łożu z Tudorami. Intymne życie dynastii” Amy Licence oraz „Kochanki, bastardzi, oszuści. Nieprawe łoża królów Polski: XVI–XVIII wiek” Marka Telera.

Z kolei Martin Pollack zabierze Was w wyjątkową podróż "Po Galicji. O chasydach, Hucułach, Polakach i Rusinach. Imaginacyjna podróż po Galicji Wschodniej i Bukowinie, czyli wyprawa w świat, którego nie ma". Do tej krainy zaprasza także Norman Davies i jego "Galicja". Wybierz książki, które dostarczą Ci wiedzy i pozwolą spojrzeć na nowożytność przez pryzmat faktów, analiz i interpretacji historycznych!