René Goscinny Książki obcojęzyczne - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

René Goscinny Książki obcojęzyczne - książki, ebooki i audiobooki

René Goscinny był francuskim scenarzystą i pisarzem, Żydem polskiego pochodzenia, jednym z najważniejszych i najbardziej znanych autorów komiksu europejskiego. Jest współtwórcą postaci Asteriksa oraz Lucky Luke’a, a także współautorem opowiadań o Mikołajku. René Goscinny to jeden z prekursorów komiksu na Starym Kontynencie.

René Goscinny – życiorys

René Goscinny urodził się 14 sierpnia 1926 roku w Paryżu w rodzinie polskich imigrantów pochodzenia żydowskiego. Jego ojciec, Stanisław Gościnny, był inżynierem chemikiem z Warszawy, a matka, Anna Bereśniak, pochodziła z Chodorkowa (obecnie Ukraina). Początkowo René Goscinny planował być rysownikiem, nie udało mu się jednak zdobyć pracy w studiu Walta Disney’a. Niedługo potem poznał innego francuskiego rysownika i scenarzystę komiksowego, Alberta Uderzo oraz Morrisa, a właściwie Maurice de Bevere, belgijskiego rysownika i scenarzystę. Właśnie wtedy René Goscinny rozpoczął swoją karierę w roli scenarzysty komiksów.

Twórczość René Goscinny’ego

W 1955 roku powstał pierwszy tom z serii komiksów o Lucky Luke’u, którą René Goscinny współtworzył wraz z Morrisem. Z kolei współpraca z Uderzo zaowocowała opowieścią o Indianinie Umpa-pie Czerwonoskórym, a przede wszystkim dwadzieścioma czterema komiksami o Asteriksie. Cztery lata po pierwszych publikacjach, w 1959 roku, Uderzo i Goscinny założyli magazyn „Pilote”, gdzie 29 października tego roku ukazał się pierwszy odcinek Asteriksa, już wkrótce najpopularniejszego komiksu we Francji, zatytułowany „Przygody Gala Asteriksa”. René Goscinny jest także współautorem (wraz z Jeanem-Jacquesem Sempé, który je ilustrował) znanych i popularnych książek dla młodszych czytelników o Mikołajku, opowiadających o codziennym życiu tytułowego chłopca, który mieszkał we Francji na przełomie lat 50. i 60. XX wieku.

Oprócz komiksów i opowiadań René Goscinny był także reżyserem kilku filmów, w tym animowanego „Daisy Town” (1971), oraz współreżyserem „Asteriksa i Kleopatry” (1968) i „Dwunastu prac Asteriksa” (1976).

René Goscinny w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie wiele ze znanych dzieł autorstwa René Goscinny’ego. Przede wszystkim czekają tu na Was wszystkie tomy historii o Mikołajku. Wśród nich są „Mikołajek i inne chłopaki, „Mikołajek ma kłopoty”, „Nowe przygody Mikołajka” czy „Mikołajek. Święta są strasznie fajne”. Na Woblink są one dostępne zarówno jako pojedyncze tomy, jak i opowiadania zebrane, w formie książek papierowych, ebooków lub audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Książki obcojęzyczne

W kategorii „Książki obcojęzyczne” umieszczone zostały wszystkie utwory napisane w języku innym niż polski. Znajdują się tutaj publikacje autorów pochodzących z różnych krajów i kultur, poruszające wiele różnych tematów, problemów czy zagadnień. Publikacje w kategorii „Książki obcojęzyczne” przeznaczone są dla czytelników, którzy przez lekturę książek w językach obcych chcą podszkolić swoją znajomość danego języka. Niektóre z publikacji zostały specjalnie przygotowane, aby pomóc w takiej nauce. Znaleźć tu można zarówno klasyki literatury światowej, jak i książki współczesnych pisarzy. Czytelnicy mogą przeczytać w oryginale m.in. książki amerykańskiego pisarza, autora fantasy i opowieści grozy oraz jednego z prekursorów fantastyki naukowej H.P. Lovecrafta (“The Call of Cthulhu”, “The Shadow Out of Time”), czołowego przedstawiciela nurtu powieści detektywistycznej i twórcy postaci Sherlocka Holmesa, Arthura Conana Doyle’a (“The Hound of the Baskervilles”, “A Study in Scarlet”), czy irlandzkiego poety, prozaika i dramatopisarza Oscara Wilde’a (“The Happy Prince and Other Tales”, “The Canterville Ghost”). W nauce języka pomogą wydania dwujęzyczne, tego typu pozycje oferuje m.in. wydawnictwo Wymowne. W ich ofercie znaleźć możemy takie tytuły jak “Treasure Island” Roberta Louisa Stevensona, “Heart of Darkness” Josepha Conrada czy “The Sphinx Without a Secret” Oscara Wilde’a. Alternatywny sposób nauki proponuje wydawnictwo Poltex. Przygotowane przez nich książki mają pomóc czytelnikowi w nauce dzięki czytaniu i jednoczesnym słuchaniu przez niego tekstu w języku angielskim oraz wykonywaniu specjalnych ćwiczeń po każdym rozdziale. Oferują oni takie tytuły jak “The Adventures of Sherlock Holmes” Arthura Conana Doyle’a, “Anne of Green Gables” Lucy Maud Montgomery, “The Secret Garden” Frances Hodgson Burnett, “Frankenstein” Mary Shelley, “Alice in Wonderland” Lewisa Carrolla czy “The Picture of Dorian Gray” Oscara Wilde’a. Najwięcej książek w tej kategorii napisanych zostało w języku angielskim, ale znajdują się tu również pozycje w języku rosyjskim, francuskim czy niemieckim.