René Goscinny Poradniki Edukacja, Hobby - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

René Goscinny Poradniki Edukacja, Hobby - książki, ebooki i audiobooki

René Goscinny był francuskim scenarzystą i pisarzem, Żydem polskiego pochodzenia, jednym z najważniejszych i najbardziej znanych autorów komiksu europejskiego. Jest współtwórcą postaci Asteriksa oraz Lucky Luke’a, a także współautorem opowiadań o Mikołajku. René Goscinny to jeden z prekursorów komiksu na Starym Kontynencie.

René Goscinny – życiorys

René Goscinny urodził się 14 sierpnia 1926 roku w Paryżu w rodzinie polskich imigrantów pochodzenia żydowskiego. Jego ojciec, Stanisław Gościnny, był inżynierem chemikiem z Warszawy, a matka, Anna Bereśniak, pochodziła z Chodorkowa (obecnie Ukraina). Początkowo René Goscinny planował być rysownikiem, nie udało mu się jednak zdobyć pracy w studiu Walta Disney’a. Niedługo potem poznał innego francuskiego rysownika i scenarzystę komiksowego, Alberta Uderzo oraz Morrisa, a właściwie Maurice de Bevere, belgijskiego rysownika i scenarzystę. Właśnie wtedy René Goscinny rozpoczął swoją karierę w roli scenarzysty komiksów.

Twórczość René Goscinny’ego

W 1955 roku powstał pierwszy tom z serii komiksów o Lucky Luke’u, którą René Goscinny współtworzył wraz z Morrisem. Z kolei współpraca z Uderzo zaowocowała opowieścią o Indianinie Umpa-pie Czerwonoskórym, a przede wszystkim dwadzieścioma czterema komiksami o Asteriksie. Cztery lata po pierwszych publikacjach, w 1959 roku, Uderzo i Goscinny założyli magazyn „Pilote”, gdzie 29 października tego roku ukazał się pierwszy odcinek Asteriksa, już wkrótce najpopularniejszego komiksu we Francji, zatytułowany „Przygody Gala Asteriksa”. René Goscinny jest także współautorem (wraz z Jeanem-Jacquesem Sempé, który je ilustrował) znanych i popularnych książek dla młodszych czytelników o Mikołajku, opowiadających o codziennym życiu tytułowego chłopca, który mieszkał we Francji na przełomie lat 50. i 60. XX wieku.

Oprócz komiksów i opowiadań René Goscinny był także reżyserem kilku filmów, w tym animowanego „Daisy Town” (1971), oraz współreżyserem „Asteriksa i Kleopatry” (1968) i „Dwunastu prac Asteriksa” (1976).

René Goscinny w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie wiele ze znanych dzieł autorstwa René Goscinny’ego. Przede wszystkim czekają tu na Was wszystkie tomy historii o Mikołajku. Wśród nich są „Mikołajek i inne chłopaki, „Mikołajek ma kłopoty”, „Nowe przygody Mikołajka” czy „Mikołajek. Święta są strasznie fajne”. Na Woblink są one dostępne zarówno jako pojedyncze tomy, jak i opowiadania zebrane, w formie książek papierowych, ebooków lub audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Poradniki Edukacja, Hobby

W kategorii „Poradniki / Edukacja / Hobby” znajdują się książki przeznaczone dla młodzieży, zawierające zbiory porad, sugestii, tricków czy zabiegów mających pomóc nastolatkom podczas podejmowania konkretnych działań. Poradniki zawierają przede wszystkim liczne wskazówki oraz informacje z różnych dziedzin, na przykład samorozwoju czy seksualności. Oprócz poradników znaleźć tu również możemy publikacje skupiające się na kształceniu oraz procesie nauki dzieci i młodzieży. Książki z tej kategorii poświęcone są m.in. nauce języków obcych, ale także językowi ojczystemu i jego zasadom gramatycznym, mieszczą się tu również obszerne leksykony z najróżniejszych gałęzi wiedzy, słowniki, publikacje dotyczące różnych form wypowiedzi pisemnej czy testy ortograficzne. W kategorii „Poradniki / Edukacja / Hobby” umieszczone zostały także tytuły związane z zainteresowaniami i różnorodnymi sposobami spędzania wolnego czasu preferowanymi przez młodych ludzi, takimi jak gry, komputery i programowanie oraz wiele innych. Młodzi czytelnicy trafią tu na takie publikacje jak na przykład „Cicha siła introwertyków. Jak dorastać w świecie, który nie przestaje gadać” Susan Cain, która uczy akceptować siebie takim, jakim się jest, „Wykłady profesora Niczego” Miecia Mietczyńskiego, czyli szaloną podróż przez epoki literackie, które są znacznie ciekawsze, niż mogłoby się wydawać, „Pożeracze mózgów” Wojciecha i Marka Wareckich, gdzie znaleźć możemy poważne tematy ubrane w młodzieżowy język. Zainteresowani nauką jezyka obcego znajdą w serwisie Woblink.com szeroką ofertę wydawnictwa Lingo specjalizującego się w tej dziedzinie, a także tytuły takie jak „Angielski w skojarzeniach. MemoSłówka 1” Krzysztofa Potyrały, czyli naukę języka na zasadzie skojarzeń z niezwykle zabawnymi i zapadającymi w pamięć ilustracjami.