Majówkowy Maraton Czytelniczy

Roald Dahl Książki o nowożytności - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Roald Dahl Książki o nowożytności - książki, ebooki i audiobooki

Roald Dahl urodził się w 1916 roku. To brytyjski pisarz, scenarzysta, dziennikarz, poeta, redaktor, żołnierz, autor powieści, poezji, opowiadań, esejów, scenariuszy. Najbardziej znany jest jednak z napisania kilkunastu kultowych książek dla dzieci. Spod jego pióra wyszły takie książki jak „Matylda”, „Fleje”, „James i ogromna brzoskwinia” czy „Charlie i wielka szklana winda”. W 1975 roku ukazała się kolejna książka Dahla. Tym razem tytułowy bohater powieści „Danny mistrz świata” dowiaduje się, że jego ojciec łamie prawo. Na co dzień jednak jego tata jest bardzo dobrym człowiekiem. Wkrótce tata i syn przeżyją niesamowitą, ale także bardzo niebezpieczną przygodę. Następne książki Dahla to „Krokodyl olbrzymi” (1978), „Fleje” (1980) i „Cudowne lekarstwo George’a” (1981).

Na szczególną uwagę zasługuje książka, która ukazała się w 1982 roku, czyli „BFO” (skrót od Bardzo Fajny Olbrzym) lub „BFG” (Bardzo Fajny Gigant). Tajemnicze nocne hałasy za oknem mogą świadczyć tylko o jednym – trzeba chować się pod kołdrę, bowiem na świat wyszły straszne olbrzymy. Pewnego dnia bohaterka książki, Sophie, zostaje porwana przez Bardzo Fajnego Olbrzyma/Giganta, który wyjątkowo okazuje się być dobrym stworem. Niestety nie wszystkie olbrzymy są dobre, niektóre pożerają dzieci. Na podstawie książki powstał film w reżyserii Stevena Spielberga. Pozostałe książki dla dzieci Dahla to „Wiedźmy” (1983), „Żyrafa, Peli oraz ja” (1985), „Uki włóż” (1989) oraz „Billy i Miniputki” (1991). Ostatnia z nich ukazała się już po śmierci pisarza. Roald Dahl zmarł w 1990 roku na białaczkę. Co ciekawe, został złożony do grobu ze swoimi ulubionymi przedmiotami – kijami do snookera, ołówkami, czekoladami, piłą tarczową oraz burgundem.

Warto wspomnieć o Quentinie Blake’u – wybitnym brytyjskim ilustratorze i grafiku, którego rysunki zdobią większość książek dla dzieci Dahla. Dzięki połączeniu znakomitych opowieści Dahla i charakterystycznych ilustracji Blake'a powstały dzieła wybitne, które sprzedały się w setkach milionów egzemplarzy na całym świecie. Ich współpraca rozpoczęła się w 1976 roku przy okazji pracy nad książką „Przeogromny krokodyl”.

Ponadto Dahl jest autorem blisko 20 zbiorów opowiadań, antologii, sztuk teatralnych oraz książek zaliczanych do gatunku literatury faktu. Choć znany był przede wszystkim jako autor opowiadań dla dzieci, Dahl napisał kilka opowiadań do „Playboya”. O niezwykłym życiu brytyjskiego pisarza przeczytacie więcej w opasłej biografii autorstwa Donalda Sturrocka pt. „Roald Dahl. Mistrz opowieści”.

Książki Roalda Dahla na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Roalda Dahla w formie papierowej i ebooka.

Co znajdziesz w kategorii: Książki o nowożytności

Historia nowożytna to okres w dziejach, który nastąpił po średniowieczu, a więc w XV wieku, i trwał aż do początku wieku XIX. Nowożytność dzieli się na cztery okresy: renesans, barok, oświecenie i romantyzm, dlatego kategoria „Historia nowożytna” jest bardzo obszerna. Należą do niej książki opisujące wydarzenia historyczne, przemiany kulturowe, polityczne i ideologiczne. W kategorii „Historia nowożytna” znajdziemy wiele książek napisanych przez Normana Daviesa, jednego z najbardziej znanych w Polsce historyków. Davis to autor posiadający polskie i brytyjskie obywatelstwo, ale pochodzący z Walii. Napisał wiele książek historycznych dotyczących Europy Środkowej i Wschodniej, głównie Polski. W księgarni internetowej Woblink.com odnaleźć możemy takie książki Daviesa jak „Boże igrzysko. Historia Polski”, pozycję przez większość historyków uznaną za jedną z najlepszych książek o dziejach naszego kraju, „Serce Europy” – książkę, w której Davies przeciwstawia się utartym schematom i przedstawia historię Polski od czasów najnowszych do epok najbardziej w czasie odległych, czy „Zaginione królestwa”, w których przeczytać możemy o nieznanej historii Europy. Warto sięgnąć także po biografie i poznać bliżej takie postaci jak laureat literackiego Nobla Henryk Sienkiewicz („Henryk Sienkiewicz jakiego nie znamy” Kamila Kartasińskiego), niezrównany francuski dowódca Napoleon Bonaparte („Napoleon na ziemiach polskich. Przewodnik historyczny” Jakuba Hermanowicza), inicjator reformacji Marcin Luter („Marcin Luter. Prorok i buntownik” Lyndal Roper). Znajdują się tu również książki, które w centrum zainteresowania stawiają życie kobiet. Wśród nich są „Damy złotego wieku” Kamila Janickiego czy „Kobiety niepokorne. Reformatorki – buntowniczki – rewolucjonistki. Herstorie” Izabeli Desperak i Ingi Kuźmy. W tej kategorii mieszczą się też książki poświęcone historii seksualności – „W łożu z Tudorami. Intymne życie dynastii” Amy Licence oraz „Kochanki, bastardzi, oszuści. Nieprawe łoża królów Polski: XVI–XVIII wiek” Marka Telera.