Robert Małecki II wojna światowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Robert Małecki II wojna światowa - książki, ebooki i audiobooki

Robert Małecki to politolog, dziennikarz, filozof, a przede wszystkim wielbiciel i autor klimatycznych kryminałów. Pisarz jest absolwentem Akademii Bydgoskiej oraz toruńskiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Przez lata pracował jako redaktor i dziennikarz gazety Pomorza i Kujaw „Nowości”. Obecnie zawodem Roberta Małeckiego jest pisanie książek. Dodatkowo jest prezesem zarządu Fundacji Kult Kultury. Oprócz pisania kryminałów autor „Skazy” uwielbia je również czytać. Na liście jego ulubionych autorów znalazły się takie nazwiska jak Harlan Coben, Peter May, Arnaldur Indriðason czy Bernard Minier.

Robert Małecki jest bardzo otwarty na technologiczne nowości. To fan najróżniejszych gadżetów elektronicznych, w tym czytników. Jako czytelnik jest wierny ebookom. W związku z zainteresowaniami autora nikogo nie powinno dziwić, że wszystkie jego książki są dostępne w formie ebooków oraz audiobooków.

Robert Małecki – początki literackiej kariery

Robert Małecki w 2012 roku uczęszczał na warsztaty literackie, które odbywały się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu. Uczył się pisania od Marty Mizuro, Mariusza Czubaja oraz Marcina Świetlickiego. W 2015 roku uczestniczył w warsztatach prowadzonych przez Katarzynę Bondę i zorganizowanych przez Maszynę do Pisania. W 2016 roku podpisał umowę z wydawnictwem Czwarta Strona. Od tego czasu jego powieści kryminalne zdobywają coraz większą popularność i uznanie – zarówno wśród czytelników, jak i krytyków. Dotychczas pisarz został uhonorowany nagrodą Kryminalnej Piły oraz Nagrodą Wielkiego Kalibru 2019 za powieść „Skaza”.

Seria kryminalna z Markiem Benerem

Serię kryminalną z dziennikarzem śledczym Markiem Benerem otwiera książka „Najgorsze dopiero nadejdzie”. To debiutancka powieść Roberta Małeckiego, która została wydana w 2016 roku. Akcja toczy się pewnej wyjątkowo ponurej jesieni w Toruniu. Dziennikarz Marek Bener dowiaduje się, że lada chwila straci pracę. Jego ostatnim zadaniem ma być wyjazd do spalonego domu. Okazuje się, że zginął w nim przyjaciel Marka sprzed lat, który uwiódł jego narzeczoną. Pogrążona w rozpaczy kobieta szuka wsparcia u dziennikarza, a wkrótce znika bez śladu. Bener postanawia ją odnaleźć. Poszukiwania zaprowadzą go do prawdy, której zupełnie się nie spodziewa.

Kolejnymi książkami z cyklu są „Porzuć swój strach” (2017) i „Koszmary zasną ostatnie” (2018).

Bestsellerowy cykl z komisarzem Bernardem Grossem

Głównym bohaterem drugiego cyklu kryminalnego Roberta Małeckiego jest komisarz Bernard Gross. Pierwsza część, „Skaza” (2019), wyróżniona nagrodą Wielkiego Kalibru 2019, jest mrocznym kryminałem, którego akcja dzieje się na polskiej prowincji. Ze skutego lodem jeziora wydobyto zwłoki nastolatka. Patolog stwierdza, że śmierć chłopca jest wynikiem wypadku. Równie przypadkowy wydaje się zgon bezdomnego mężczyzny. Obie śmierci łączy tylko zimowa noc, a to zdecydowanie za mało, żeby otworzyć śledztwo. Komisarz Gross czuje jednak, że za sprawą kryje się coś więcej. Mężczyzna zaczyna zadawać pytania, które zaprowadzą go do tajemniczego zaginięcia sprzed lat. Kolejne części cyklu to „Wada” (2019) i „Zadra” (2020).

Najsłabsze ogniwo – ekscytujący thriller Małeckiego

„Najsłabsze ogniwo” to pełen napięcia, ekscytujący thriller o sile rodzinnych więzi, a także złu, jakie niepostrzeżenie przekracza próg każdego domu. Powieść ukazała się 29 września 2021 roku, nakładem wydawnictwa Czwarta Strona, i jest dostępna we wszystkich trzech formatach (książka papierowa, ebook oraz audiobook).

Piotr Warot, znany pisarz powieści obyczajowych i główny bohater „Najsłabszego ogniwa”, przeżywa najgorsze wakacje w swoim życiu. Brat Piotra razem z dziewczyną znikają w tajemniczych okolicznościach. Policja początkowo podejrzewa, że para wyjechała na romantyczną wycieczkę, jednak kiedy przez dłuższy czas nie dają znaku życia Warot przeczuwa, że musiało stać się coś bardzo złego.

W tym samym czasie nastoletni syn sąsiadów ucieka z domu. Czy obie sprawy może coś łączyć? Aby dotrzeć do prawdy bohater będzie musiał wyplątać się z sieci kłamstw utkanej przez jego bliskich…

Wstyd – mocny thriller kryminalny

„Wstyd” to jedna z najnowszych książek Roberta Małeckiego. Tym razem autor przygotował dla czytelników opowieść o uczuciu mogącym dawać początek złu oraz o mrocznej drodze ku prawdzie. Główna bohaterka, Julia Karlińska, to była policjantka, która po tragicznej śmierci męża odwiesiła mundur. Pracuje jako nauczycielka historii w liceum medycznym i samotnie wychowuje nastoletnich bliźniaków. Niespodziewanie miastem Karlińskiej wstrząsa wiadomość o zabójstwie jej znajomego, Sławomira Nowaka. To dopiero początek dramatycznych wydarzeń. Jeszcze tego samego dnia kobieta będzie musiała zmierzyć się z zaginięciem jednego z synów. Kiedy okaże się, że dziecko Julii nie żyje, bohaterka postanawia znaleźć sprawcę.

„Wiatrołomy” - nowa seria kryminalna Roberta Małeckiego

W 2020 roku Robert Małecki zainaugurował nową serię kryminalną o komisarz Marii Herman. Pierwszy tom, zatytułowany „Wiatrołomy”, rozpoczyna się w początku lat 90. XX wieku w Grudziądziu. Witbergowie nareszcie mają wyczekiwanego syna, ale ich szczęście trwa krótko. Gangsterzy porywają dwumiesięcznego Filipa. Zrozpaczeni rodzice robią wszystko, by go odzyskać - policja się stara, ale wszystkie tropy prowadzą donikąd. Kolejni podejrzani przewijają się przez akta śledcze, ale chłopca nie udaje się odnaleźć. Trzydzieści lat później komisarz Maria Herman próbuje uwolnić się od nałogu i idzie jej to bardzo ciężko. Jej zawodowym partnerem zostaje Olgierd Borewicz, który z kolei ponosi konsekwencje błędnych decyzji z przeszłości. Razem ruszają do Grudziądza, by raz na zawsze rozwikłać zagadkę porwania małego Witberga. Policjanci z bydgoskiego Archiwum X nie wiedzą jednak, w jakie otchłanie zaprowadzi ich poszukiwanie prawdy.

Szeroki wybór ebooków, audiobooków i książek papierowych Roberta Małeckiego znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com. Zapraszamy!

Co znajdziesz w kategorii: II wojna światowa

II wojna światowa - największy konflikt XX wieku

II wojna światowa pozostaje jednym z najbardziej bolesnych i krwawych wydarzeń w historii XX wieku. Jej wspomnienie wciąż jest żywe, a liczne opracowania odkrywają nowe wymiary tego, co działo się w latach 1939-1945. Poświęcone II wojnie światowej książki opowiadają o różnych jej aspektach - polityce, militariach, przebiegu czy ważnych postaciach, także tych zapomnianych lub wcześniej nieznanych. Jedną z najpopularniejszych książek historycznych o II wojnie światowej jest dzieło autorstwa znanego historyka, Timothy’ego Snydera, “Skrwawione ziemie. Europa między Hitlerem a Stalinem”. Amerykanin opisuje dzieje ludzi zamieszkujących tereny obecnej Polski, Ukrainy, Białorusi, krajów bałtyckich oraz zachodniej części Rosji, którzy stali się aktorami w teatrze działań dwóch dyktatorów. Nad historią tych krwawych sześciu lat pochyla się także Norman Davies. Jego “Europa walczy. 1939-1945” to monumentalny efekt projektu przedstawienia możliwie jak największej ilości aspektów II wojny światowej w Europie w jednym tomie. Dzięki temu otrzymujemy jedyną w swoim rodzaju panoramę historii kontynentu w tym okresie. Davies nie skupia się na jednym konkretnym wojennym zagadnieniu, lecz przedstawia całościową perspektywę konfliktu. Nad kryzysem i serią decyzji, która ostatecznie doprowadziła do wojny, pochyla się Piotr M. Majewski w książce “Kiedy wybuchnie wojna? 1938. Studium kryzysu”. Te i wiele innych cennych książek historycznych opowiadających o II wojnie światowej czeka na Was na Woblink jako książki papierowe, audiobooki oraz ebooki w formatach epub, mobi lub pdf.

Książki o II wojnie światowej w Polsce

Wiele znanych i przez wiele lat zapomnianych historii z II wojny światowej wydarzyło się w Polsce. Jednym z najbardziej znaczących dla samych Polaków wydarzeń było Powstanie Warszawskie. Temu wyjątkowemu zrywowi z 1944 roku poświęcona jest inna książka Normana Daviesa, “Powstanie 44”. Brytyjski historyk analizuje je w kontekście zdarzeń od 1939 do 1956 roku, a przy tym uwzględnia bezpośrednie świadectwa uczestników i uczestniczek, przez co staje się nie tylko rzetelnym, ale także poruszającym opracowaniem tego niełatwego tematu. O powstańcach opowiada także Magda Łucyan w reportażu “Powstańcy. Ostatni świadkowie walczącej Warszawy. Prawdziwe historie”. Autorka oddała głos ostatnim żyjącym świadkom powstania, by mogli własnymi słowami opowiedzieć, dlaczego poszli walczyć, jakie były piękne chwile w tym czasie, a jakie tragedie, jakie ich spotkały. A nade wszystko - jak teraz oceniają tamte decyzje i co chcieliby przekazać następnym pokoleniom? Ta książka to jedna z najlepszych współczesnych odpowiedzi na pytanie, jak znaleźć ciekawe pamiętniki i wspomnienia z II wojny światowej. Inną niełatwą, ale cenną książką tego typu jest dzieło Patrycji Dołowy zatytułowane “Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu”. Dołowy zebrała w niej historie żydowskich matek, które dla ratowania swoich dzieci musiały dokonać tragicznych wyborów. Przybranych matek, które nie zawsze potrafiły rozstać się z ocalonymi dziećmi. A także samych dzieci, które często już na zawsze pozostały rozdarte pomiędzy dwiema rodzinami, tożsamościami, wdzięcznością i żalem.

Najlepsze książki historyczne o II wojnie światowej

Książki poświęcone II wojnie światowej obejmują wiele różnych jej aspektów. Znajdziecie tu między innymi książki o powstaniu warszawskim, czy książki o obozach koncentracyjnych. Niektóre skupiają się na pojedynczych wydarzeniach. Jedną z nich jest “Leningrad. Tragedia oblężonego miasta 1941-1944” Anny Reid, w której autorka oddaje głos mieszkańcom ocalałym z piekła głodu i chorób, jakie wywołało oblężenie miasta. Wiele autorów i autorek książek o II wojnie światowej porusza w nich temat zapomnianych grup i osób, o których wcześniej nie mówiło się wcale lub niewiele. Monika Sznajderman i Sylwia Chutnik oddają głos zagubionym dotychczas w większości w relacjach dziewczynom, towarzyszkom walki, młodszym i starszym kobietom. “Kwestia charakteru. Bojowniczki z getta warszawskiego” to próba odzyskania pamięci o tych wyjątkowych osobach. Joanna Ostrowska pochyla się nad innymi zagadnieniami społecznymi. W “Oni. Homoseksualiści w czasie II wojny światowej” stara się uzupełnić ogromną lukę wiedzy o osobach nieheteronormatywnych, które żyły, umierały i walczyły w tym konflikcie. Z kolei Jakub Gołębiowski skupia się na dzieciach urodzonych z powodu wojny, których pochodzenie przez lata ukrywane było przez matki, opiekunów oraz polski system. “Niedopowiedziane biografie. Polskie dzieci urodzone z powodu wojny”, a także wiele innych fascynujących i ważnych książek historycznych o II wojnie światowej znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf).