Robert Małecki Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Robert Małecki Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Robert Małecki to politolog, dziennikarz, filozof, a przede wszystkim wielbiciel i autor klimatycznych kryminałów. Pisarz jest absolwentem Akademii Bydgoskiej oraz toruńskiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Przez lata pracował jako redaktor i dziennikarz gazety Pomorza i Kujaw „Nowości”. Obecnie zawodem Roberta Małeckiego jest pisanie książek. Dodatkowo jest prezesem zarządu Fundacji Kult Kultury. Oprócz pisania kryminałów autor „Skazy” uwielbia je również czytać. Na liście jego ulubionych autorów znalazły się takie nazwiska jak Harlan Coben, Peter May, Arnaldur Indriðason czy Bernard Minier.

Robert Małecki jest bardzo otwarty na technologiczne nowości. To fan najróżniejszych gadżetów elektronicznych, w tym czytników. Jako czytelnik jest wierny ebookom. W związku z zainteresowaniami autora nikogo nie powinno dziwić, że wszystkie jego książki są dostępne w formie ebooków oraz audiobooków.

Robert Małecki – początki literackiej kariery

Robert Małecki w 2012 roku uczęszczał na warsztaty literackie, które odbywały się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu. Uczył się pisania od Marty Mizuro, Mariusza Czubaja oraz Marcina Świetlickiego. W 2015 roku uczestniczył w warsztatach prowadzonych przez Katarzynę Bondę i zorganizowanych przez Maszynę do Pisania. W 2016 roku podpisał umowę z wydawnictwem Czwarta Strona. Od tego czasu jego powieści kryminalne zdobywają coraz większą popularność i uznanie – zarówno wśród czytelników, jak i krytyków. Dotychczas pisarz został uhonorowany nagrodą Kryminalnej Piły oraz Nagrodą Wielkiego Kalibru 2019 za powieść „Skaza”.

Seria kryminalna z Markiem Benerem

Serię kryminalną z dziennikarzem śledczym Markiem Benerem otwiera książka „Najgorsze dopiero nadejdzie”. To debiutancka powieść Roberta Małeckiego, która została wydana w 2016 roku. Akcja toczy się pewnej wyjątkowo ponurej jesieni w Toruniu. Dziennikarz Marek Bener dowiaduje się, że lada chwila straci pracę. Jego ostatnim zadaniem ma być wyjazd do spalonego domu. Okazuje się, że zginął w nim przyjaciel Marka sprzed lat, który uwiódł jego narzeczoną. Pogrążona w rozpaczy kobieta szuka wsparcia u dziennikarza, a wkrótce znika bez śladu. Bener postanawia ją odnaleźć. Poszukiwania zaprowadzą go do prawdy, której zupełnie się nie spodziewa.

Kolejnymi książkami z cyklu są „Porzuć swój strach” (2017) i „Koszmary zasną ostatnie” (2018).

Bestsellerowy cykl z komisarzem Bernardem Grossem

Głównym bohaterem drugiego cyklu kryminalnego Roberta Małeckiego jest komisarz Bernard Gross. Pierwsza część, „Skaza” (2019), wyróżniona nagrodą Wielkiego Kalibru 2019, jest mrocznym kryminałem, którego akcja dzieje się na polskiej prowincji. Ze skutego lodem jeziora wydobyto zwłoki nastolatka. Patolog stwierdza, że śmierć chłopca jest wynikiem wypadku. Równie przypadkowy wydaje się zgon bezdomnego mężczyzny. Obie śmierci łączy tylko zimowa noc, a to zdecydowanie za mało, żeby otworzyć śledztwo. Komisarz Gross czuje jednak, że za sprawą kryje się coś więcej. Mężczyzna zaczyna zadawać pytania, które zaprowadzą go do tajemniczego zaginięcia sprzed lat. Kolejne części cyklu to „Wada” (2019) i „Zadra” (2020).

Najsłabsze ogniwo – ekscytujący thriller Małeckiego

„Najsłabsze ogniwo” to pełen napięcia, ekscytujący thriller o sile rodzinnych więzi, a także złu, jakie niepostrzeżenie przekracza próg każdego domu. Powieść ukazała się 29 września 2021 roku, nakładem wydawnictwa Czwarta Strona, i jest dostępna we wszystkich trzech formatach (książka papierowa, ebook oraz audiobook).

Piotr Warot, znany pisarz powieści obyczajowych i główny bohater „Najsłabszego ogniwa”, przeżywa najgorsze wakacje w swoim życiu. Brat Piotra razem z dziewczyną znikają w tajemniczych okolicznościach. Policja początkowo podejrzewa, że para wyjechała na romantyczną wycieczkę, jednak kiedy przez dłuższy czas nie dają znaku życia Warot przeczuwa, że musiało stać się coś bardzo złego.

W tym samym czasie nastoletni syn sąsiadów ucieka z domu. Czy obie sprawy może coś łączyć? Aby dotrzeć do prawdy bohater będzie musiał wyplątać się z sieci kłamstw utkanej przez jego bliskich…

Wstyd – mocny thriller kryminalny

„Wstyd” to jedna z najnowszych książek Roberta Małeckiego. Tym razem autor przygotował dla czytelników opowieść o uczuciu mogącym dawać początek złu oraz o mrocznej drodze ku prawdzie. Główna bohaterka, Julia Karlińska, to była policjantka, która po tragicznej śmierci męża odwiesiła mundur. Pracuje jako nauczycielka historii w liceum medycznym i samotnie wychowuje nastoletnich bliźniaków. Niespodziewanie miastem Karlińskiej wstrząsa wiadomość o zabójstwie jej znajomego, Sławomira Nowaka. To dopiero początek dramatycznych wydarzeń. Jeszcze tego samego dnia kobieta będzie musiała zmierzyć się z zaginięciem jednego z synów. Kiedy okaże się, że dziecko Julii nie żyje, bohaterka postanawia znaleźć sprawcę.

„Wiatrołomy” - nowa seria kryminalna Roberta Małeckiego

W 2020 roku Robert Małecki zainaugurował nową serię kryminalną o komisarz Marii Herman. Pierwszy tom, zatytułowany „Wiatrołomy”, rozpoczyna się w początku lat 90. XX wieku w Grudziądziu. Witbergowie nareszcie mają wyczekiwanego syna, ale ich szczęście trwa krótko. Gangsterzy porywają dwumiesięcznego Filipa. Zrozpaczeni rodzice robią wszystko, by go odzyskać - policja się stara, ale wszystkie tropy prowadzą donikąd. Kolejni podejrzani przewijają się przez akta śledcze, ale chłopca nie udaje się odnaleźć. Trzydzieści lat później komisarz Maria Herman próbuje uwolnić się od nałogu i idzie jej to bardzo ciężko. Jej zawodowym partnerem zostaje Olgierd Borewicz, który z kolei ponosi konsekwencje błędnych decyzji z przeszłości. Razem ruszają do Grudziądza, by raz na zawsze rozwikłać zagadkę porwania małego Witberga. Policjanci z bydgoskiego Archiwum X nie wiedzą jednak, w jakie otchłanie zaprowadzi ich poszukiwanie prawdy.

Szeroki wybór ebooków, audiobooków i książek papierowych Roberta Małeckiego znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com. Zapraszamy!

Co znajdziesz w kategorii: Komiks i książka graficzna

Czy komiks jako gatunek jest obecnie najszybciej rozwijającą się gałęzią literatury? Może się tak wydawać, patrząc na wciąż zmieniający się zestaw pozycji na stronach księgarni. Chociaż jeszcze niedawno powieści graficzne uznawane były za tytuły „niższych lotów", obecnie nikt nie może mieć wątpliwości, że czy to w Internecie, czy w druku, komiksy nie ustępują w niczym tradycyjnym książkom. Niezależnie od tego, czy cenicie sobie komiks polski czy amerykański, albumy poświęcone nastoletnim rówieśnikom czy też kultowym bohaterom pozycji dla dzieci, na Woblink znajdziecie pełen wybór zarówno klasycznych, jak i najnowszych powieści graficznych w wielu formatach, także cyfrowych (epub, mobi, pdf). Świat książek graficznych czeka!

Komiks jako gatunek

Komiks jest historią opowiadaną za pomocą obrazków, które często zostają uzupełnione tekstami wypowiadanymi przez postacie bądź narratora znajdującymi się w dymku. Większość komiksów cechuje sekwencyjność. Komiksy są wydawane w formie osobnych zeszytów, w prasie oraz w Internecie. Takie utwory są przeważnie uważane za wytwór popkultury, jednak definicja komiksu nie jest jednoznaczna – zamknięcie ich w sztywnych ramach gatunkowych jest właściwie niemożliwe. Komiksem będzie zarówno historyjka obrazkowa umieszczona w gazecie, jak i skomplikowana powieść graficzna podejmująca ważne, trudne czy kontrowersyjne tematy. Z tego względu w kategorii „Komiks i książka graficzna” znajdują się zarówno powieści graficzne „Maus” Arta Spiegelmana i „Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu” Michela Kichki skupione na temacie zagłady Żydów i życiu jako dziecko rodzica ocalałego z Holokaustu, jak i klasyczne polskie komiksy dla młodszych czytelników. Warto zwrócić uwagę na komiksową serię „Kajko i Kokosz” Janusza Christy, której fabuła łączy w sobie elementy magii, interesujących przygód i dobrego humoru. Komiks powstał w latach 70. i 80. XX wieku – był wizytówką czasopisma „Świat Młodych”. Cykl „Kajko i Kokosz” został wznowiony w 2003 roku przez Egmont Polska, a dzięki reedycji wszystkie części komiksu były po raz pierwszy dostępne w kolorze. W kategorii zawierającej komiksy oraz książki graficzne nie zabrakło klasycznych historii o superbohaterach, takich jak Spiderman, Batman, Deadpool, Thor, Daredevil, Wonder Woman, Catwoman, postmodernistycznych utworów komiksowych, np. „Fight Club” Chucka Palahniuka, a także znanych i lubianych „Żywych Trupów”, „Tank Girl” czy „Paper Girls”. Znajdują się tutaj także komiksy dla dzieci –„Tytus, Romek i A’tomek” Henryka Jerzego Chmielewskiego, komiksowa wersja „Muminków” Tove Jansson i wiele więcej.

Serie komiksowe dla najmłodszych

Postaci Asteriksa nie trzeba nikomu przedstawiać - kultowy cykl powieści graficznych stworzony przez René Goscinny'ego i Alberto Uderzo przenosi kolejne pokolenia czytelników w czasy starożytnej Galii, gdzie mały, nieustraszony wojownik wraz ze swoim wiernym towarzyszem Obeliksem stawiają czoła rzymskim najeźdźcom, przeżywając przy tym niesamowite i okraszone niepowtarzalnym humorem przygody. Każdy tom serii to niezwykła podróż przez różnorodne krainy, w których bohaterowie spotykają barwne postacie, zmagają się z przeciwnościami losu, a także odkrywają różne aspekty kultury i historii czasów Imperium Rzymskiego. Dzięki wciągającej fabule, błyskotliwym dialogom oraz ponadczasowym ilustracjom, Asteriks podbił serca milionów czytelników na całym świecie, stając się nie tylko symbolem francuskiej kultury, ale także inspiracją dla wielu klasycznych adaptacji filmowych. Seria w sposób lekki i zabawny porusza ważne tematy, takie jak przyjaźń, odwaga i lojalność, jednocześnie rozśmieszając co chwilę do łez, co sprawia, że jest doskonałą lekturą zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Odkryj magiczny świat dzielnych Galów i daj się porwać ich magicznym wyprawom! Czy można lepiej zacząć swoją przygodę z komiksem?

Asteriks i Obeliks to niejedyny komiksowy duet uwielbiany zarówno przez młodszych, jak i starszych czytelników. „Calvin i Hobbes”, stworzeni przez Billa Wattersona, od lat zachwycają dzieci i dorosłych swoim niepowtarzalnym humorem. Seria opowiada o przygodach sześciolatka Calvina, pełnego wyobraźni chłopca, oraz jego pluszowego najlepszego przyjaciela - tygrysa Hobbesa, który w oczach Calvina ożywa i staje się towarzyszem niezwykłych przygód. Każda historia w błyskotliwy sposób łączy codzienne zmagania dzieciństwa z pełnym wyobraźni żartem, a doskonały rysunek i inteligentne przemyślenia sprawiają, że wszystkie tomy stają się prawdziwą ucztą. „Calvin i Hobbes” to nie tylko zabawne spojrzenie na świat oczami dziecka, ale również głęboki komentarz na temat dorastania, wyzwań i radości, które towarzyszą nam w codziennym życiu. W tej serii każdy znajdzie coś dla siebie – od nostalgicznych wspomnień po rozśmieszające do łez sytuacje, które na długo pozostaną w pamięci. To doskonały wybór dla wszystkich miłośników komiksów, którzy pragną odkryć lub ponownie przeżyć magię dziecięcej wyobraźni!

Nie można też zapomnieć o ulubionych bohaterach dzieci na całym świecie - „Kaczogród” to seria zbierająca klasykę komiksu amerykańskiego ze świata Walta Disneya autorstwa Carla Barksa, która od lat przenosi czytelników w niezwykły świat pełen przygód i humoru. W każdej części spotykamy nie tylko uwielbianego Kaczora Donalda, ale także jego sprytnych siostrzeńców, Hyzia, Dyzia i Zyzia, oraz wiele innych postaci, które stały się ikonami kultury amerykańskiej. Barks, twórca m.in. Sknerusa McKwacza, w mistrzowski sposób łączy wątki przygodowe z lekkim humorem, tworząc opowieści, które bawią od dziesięcioleci. Jego charakterystyczna kreska oraz umiejętność kreowania emocjonujących historii sprawiają, że „Kaczogród” staje się prawdziwą podróżą do krainy wyobraźni. To obowiązkowa pozycja dla każdego, kto pragnie przeżyć niezapomniane przygody w towarzystwie ulubionych kaczych bohaterów. Przygotujcie się do podróży w świat pełen kolorów, humoru i niezwykłych przygód!

Życie codzienne i niecodzienne - komiksy YA

Wielbiciele powieści graficznych young adult również znajdą na Woblink coś dla siebie. „Heartstopper” autorstwa Alice Oseman to poruszająca opowieść o miłości, przyjaźni i odkrywaniu swojej tożsamości, która zyskała rzesze fanów na całym świecie. Cykl opowiada historię dwóch uczniów, Charliego i Nicka, którzy nie zdają sobie sprawy, jak bardzo wzajemne spotkanie wpłynie na ich życie. W miarę jak ich relacja rozwija się od przyjaźni do głębokiego uczucia, czytelnik ma okazję śledzić ich zmagania z tożsamością, akceptacją oraz wyzwaniami, jakie niesie ze sobą dorastanie. Autorka w mistrzowski sposób łączy perypetie uczuciowe z codziennymi sytuacjami, tworząc autentyczne i pełne ciepła postaci, które łatwo pokochać. Dzięki pięknym ilustracjom oraz wciągającej fabule „Heartstopper” to nie tylko znakomita historia o życiu osób LGBTQ+, lecz także uniwersalna opowieść o odkrywaniu siebie i relacjach międzyludzkich, która zachęca do empatii i zrozumienia. Idealna dla młodzieży i dorosłych, seria ta stała się symbolem nowoczesnej powieści graficznej mówiącej o różnorodności i akceptacji w każdej formie. Powieści graficzne doczekały się w 2022 roku serialowej adaptacji.

Z kolei „Paper Girls” to cykl powieści graficznych rekomendowany wielbicielom „Stranger Things”, łączący elementy science fiction z prozą życia lat 80. Śledzimy w nim losy czwórki nastolatek – Erin, Mac, K.J. i Tiffany – które w Halloween 1988 roku wyruszają na poranną dostawę gazet. Ich zwykły dzień szybko zamienia się w dramatyczną przygodę, gdy po napotkaniu tajemniczych zjawisk zostają wciągnięte w wir wydarzeń, który przeniesie je do najodleglejszych zakątków czasoprzestrzeni. Seria łączy w sobie humor, dramat i uczuciowe zawirowania, a także porusza istotne tematy przyjaźni, dorastania oraz odkrywania samej siebie. Dzięki złożoności fabuły autorstwa Briana K. Vaughana ("Saga”, "Y - ostatni z mężczyzn”), znakomitym rysunkom oraz barwnym postaciom „Paper Girls” to pozycja obowiązkowa nie tylko dla miłośników tamtych czasów.

Do nieco mniej odległej przeszłości przenosi natomiast kultowy „Ghost World” Daniela Clowesa, który w niezwykle autentyczny sposób pokazuje życie nastolatków w latach 90. przez ich zmagania w świecie pełnym chaosu i sprzeczności. Porównywana do „Buszującego w zbożu” książka graficzna opowiada historię dwóch przyjaciółek, Enid i Rebecci, które zmagają się z rzeczywistością amerykańskich przedmieść. To pełna ironii i przenikliwego humoru głęboka refleksja nad alienacją, konsumpcjonizmem i innymi zjawiskami, które kształtują nasze życie także i teraz. Charakterystyczne ilustracje i wyraziste postaci sprawiają, że „Ghost World” jest nie tylko literackim, ale też wizualnym arcydziełem, które zyskało uznanie krytyków i fanów na całym świecie. To idealna propozycja dla tych, którzy pragną zrozumieć zawirowania świata nastolatków oraz odkryć niepowtarzalny klimat, który towarzyszy dorastaniu w świecie pełnym widm przeszłości i niepewnych perspektyw.

Klasyczne powieści graficzne

Starsi czytelnicy docenią na pewno także szeroki wybór klasycznych komiksów dla dorosłych, takich jak „Maus. Opowieść ocalałego” autorstwa Arta Spiegelmana, opowiadający o Zagładzie w unikalny sposób. W tej książce graficznej ludzie ukazani są jako zwierzęta – Żydzi jako myszy, Niemcy jako koty, Polacy jako świnie – co nadaje opowieści wyraźną symbolikę i pozwala lepiej zrozumieć relacje między grupami uwikłanymi w Holokaust. Narracja koncentruje się na relacji między artystą a jego ojcem, Władkiem Szpigelmanem, który ocalał z obozu Auschwitz, okupując to jednak niedającą się zatrzeć traumą. „Maus” to nie tylko relacja z czasów wojny, ale także refleksja nad bólem i pamięcią, które wpływają na kolejne pokolenia. Jest to jedna z najbardziej docenianych powieści graficznych, zdobywczyni m.in. nagrody Pulitzera, zaliczana w poczet najważniejszych dzieł literackich XX wieku. „Maus” to konieczna lektura dla każdego, kto pragnie zrozumieć zarówno przeszłość, jak i jej wpływ na współczesny świat.

Z bolesnymi wspomnieniami mierzy się również „Umowa z Bogiem”. To niezwykła książka graficzna, która łączy w sobie elementy realizmu, filozofii i głębokiej refleksji nad ludzką egzystencją. Stanowi zbiór czterech historii jednego z najważniejszych twórców komiksów w historii, Willa Eisnera, skupiających się na mieszkańcach kamienicy na Bronxie. Autor wciąga czytelnika w świat pełen moralnych dylematów, gdzie każdy wybór ma swoje konsekwencje, odwołując się nieustannie do swoich własnych przeżyć. Oprawa komiksu zachwyca szczegółami i oryginalnym stylem, co sprawia, że każda strona to prawdziwa uczta dla oka. „Umowa z Bogiem” to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników komiksów poszukujących nie tylko rozrywki, ale także głębszych przemyśleń na temat wiary, przeznaczenia i ludzkiej natury.

Po własną biografię sięga również Marjane Satrapi w „Persepolis”, gdzie opowiada o swoim życiu jako młodej dziewczyny w Iranie w czasach rewolucji islamskiej i rządów ajatollahów. Dzięki unikalnemu stylowi graficznemu oraz wnikliwemu spojrzeniu na zawirowania historyczne i kulturowe, autorka ukazuje nie tylko dramatyczne wydarzenia, ale także codzienne życie, marzenia i zmagania swoje i swojej rodziny, uświadamiając boleśnie jak głęboko sięgają zmiany polityczne i związane z nimi represje. Komiks w przystępny sposób wprowadza czytelników w złożone realia tego okresu, dotykając tematów takich jak tożsamość, wolność, rodzinne więzi i opór wobec ucisku. „Persepolis” to nie tylko ważny dokument historyczny, ale również bardzo osobista opowieść o życiu w opresyjnym systemie, która skłania do refleksji niezależnie od czasu i miejsca - ważna lektura dla każdego, kto pragnie zrozumieć nie tylko historię Iranu, ale także ludzką naturę w obliczu trudnych wyzwań.