Któż nie zna losów Maugliego, chłopca wychowanego w dżungli przez wilki, który zwyciężył tygrysa Szir Hana? Albo losów fok napadanych przez ludzi czy też dziejów małego bohaterskiego ichneumona Riki-Tiki-Tawi? Warto jednak sięgnąć do tej słynnej książki jeszcze raz, żeby przeczytać ją w nowym doskonałym tłumaczeniu Andrzeja Polkowskiego, a przede wszystkim, żeby podziwiać ilustracje Józefa Wilkonia, które towarzyszą opowieści Kiplinga jak niezwykły film. Ilustracje odtwarzaj...
Klasyka młodego czytelnika to seria ponadczasowych, znanych i lubianych utworów dla dzieci wzbogacona kolorowymi ilustracjami. Księga dżungli to zbiór indyjskich opowiadań, dotyczących Indii i ich folkloru. W jej skład wchodzi siedem opowiadań. Trzy pierwsze – Bracia Mowgliego, Łowy węża Kaa i Tygrys, tygrys! – to historie chłopca o imieniu Mowglie, wychowanego przez wilki. W dżungli chłopcu towarzyszą także pantera Bagheera i niedźwiedź Baloo i to oni wraz z wilkami są odp...
The Jungle Book introduces Mowgli, the human foundling adopted by a family of wolves. It tells of the enmity between him and the tiger Shere Khan, who killed Mowgli's parents, and of the friendship between the man-cub and Bagheera, the black panther, and Baloo, the sleepy brown bear, who instructs Mowgli in the Laws of the Jungle.
Ta fascynująca historia zdarzyła się w indyjskiej dżungli. Jej bohaterem jest Mowgli - mały chłopiec przygarnięty i wychowany przez wilczą rodzinę. Mowgli dorasta wśród dzikich zwierząt, a jego nowym domem staje się dżungla. Niedźwiedź Baloo uczy go mowy zwierząt i zapoznaje z odwiecznymi prawami rządzącymi dżunglą, czarna pantera Bagheera zawsze służy radą... Pomoc przyjaciół okaże się niezwykle cenna w walce ze śmiertelnym wrogiem - tygrysem Shere Khanem. Dorastający Mowgli...
Księga dżungli to zbiór opowiadań, których akcja dzieje się w Indiach, a bohaterami są zazwyczaj zwierzęta o bardzo ludzkich cechach. Historią przewodnią są losy Mauliego, chłopca wychowywanego przez wilki. Każde opowiadanie niesie ze sobą jakieś przesłanie. Warto zastanowić się nad nim, gdy pozna się przygody bohaterów.
W publikacji czytelnik znajdzie biogram autora, wstęp oraz podpowiedzi, na co zwrócić szczególną uwagę podczas lektury tekstu.
Niezwykłe opowiadania indyjskie, które przedstawiają świat ludzi i zwierząt.
Opowieść o losach chłopca Mowgliego, porwanego z wioski przez tygrysa Shere Khana i wychowanego w dżungli przez stado wilków. „Ludzkie szczenię” przejmuje zwyczaje zwierząt i uczy się od nich praw dżungli. Dorasta wśród przyjaciół: pantery Bagheery i niedźwiedzia Baloo. Mowgli wie, że nadejdzie czas, w którym będzie musiał powrócić do świata ludzi, a także rozprawić się z Shere Khanem.
Poznaj dzielnego chłopca o imieniu Mowgli, przygarniętego przez Wilcze Plemię, oraz jego przyjaciół: niedźwiedzia Baloo, nauczającego Prawa Dżungli, i czarną panterę Bagheerę, a także innych mieszkańców dżungli i ich niesamowite przygody. Książka została wzbogacona uroczymi ilustracjami, które sprawią, że czytane historie nabiorą realnych kształtów.
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.