Sofi Oksanen Książki podróżnicze i Przewodniki - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Sofi Oksanen Książki podróżnicze i Przewodniki - książki, ebooki i audiobooki

Sofi Oksanen urodziła się w 1977 roku. To współczesna fińska pisarka. Jest córką Fina i Estonki, co ma odzwierciedlenie w jej literackich zainteresowaniach. W Polsce ukazały się cztery książki Oksanen – „Oczyszczenie”, „Gdy zniknęły gołębie”, „Norma” i „Psi park”.

Kariera literacka Sofi Oksanen

Popularność pisarce przyniosła publikacja powieści „Stalinin lehmät” („Krowy Stalina”), która otrzymała nominacje do prestiżowych nagród literackich. W 2005 roku ukazała się kolejna książka Oksanen – „Baby Jane”. Następnym dziełem fińskiej pisarki była sztuka teatralna pt. „Oczyszczenie”, która została wystawiona w Fińskim Teatrze Narodowym. Autorka postanowiła rozszerzyć opowieść przedstawioną w dramacie i w 2008 roku na podstawie sztuki napisała powieść o tym samym tytule. Książka błyskawicznie stała się bestsellerem w Finlandii. Dzięki sukcesowi powieść dostrzegły wydawnictwa poza granicami kraju. Ostatecznie „Oczyszczenie” zostało przetłumaczone na blisko trzydzieści języków w tym język polski.

Kolejną książkę Oksanen napisała wspólnie z estońską dziennikarką Imbi Paju. „Poza wszystkim był strach. Jak Estonia straciła swoją historię i jak może ją odzyskać” to antologia tekstów poświęconych czasom radzieckiej okupacji Estonii. Publikacja książka rozpoczęła debatą na temat identyfikacji narodowej Finów i Estończyków oraz destrukcyjnej roli Związku Radzieckiego w ich historii. Książka wzbudziła kontrowersje w Rosji i została zbojkotowana przez członków wspierającej rząd partii Jedna Rosja.

W 2015 roku nakładem Wydawnictwa Czarne na polskim rynku ukazała się powieść „Gdy zniknęły gołębie”. To wielowątkowa opowieść o dwóch kuzynach, którzy stają przed życiowymi wyborami. Muszą podjąć decyzje w obliczu brutalnych warunków zawieruchy wojennej, okupacji niemieckiej i terroru sowieckiego. Jedną z głównych kwestii poruszanych w powieści jest obraz Estonii lat czterdziestych i sześćdziesiątych. Kraj został boleśnie doświadczony przez historię. Przez Estonię przemaszerowały wojska radzieckie i niemieckie, na kraj spadły bomby, okupanci dokonywali eksterminacji ludności żydowskiej i romskiej oraz licznych zsyłek na Wschód. „Gdy zniknęły gołębie” to powieść o różnych możliwościach przetrwania i próbach adaptacji do skrajnych warunków życia w kraju brutalnie wyzyskiwanym przez niemieckich okupantów, a następnie wyniszczonym przez Sowietów.

Psi Park - najnowsza książka Oksanen

Najnowszą książką Sofi Oksanen jest „Psi park”. Na polskim rynku książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak, w tłumaczeniu Katarzyny Aniszewskiej. Powieść poruszyła recenzentów i czytelników z całego świata. O „Psim parku” pisały „Le Figaro”, „The Wall Street Journal”, „The Guardian” i wiele innych. „Psi park” to opowieść o marzeniach, strachu i wyzysku. Akcja powieści rozgrywa się w 2016 roku w Helsinkach. Bohaterka książki, Olenka, obserwuje w parku rodzinę, która bawi się z psem. Po chwili przysiada się do niej młoda kobieta. Błyskawicznie ją rozpoznaje, bowiem w przeszłości Olenka zniszczyła jej życie. Teraz to ona może zemścić się na Olence. „Psi park” to wstrząsająca, trzymająca w napięciu opowieść o nierównościach społecznych we współczesnym świecie – głównie o dysproporcjach w życiu bogatych i biednych. Sofi Oksanen zestawia ze sobą egzystencje w dwóch krajach, leżących stosunkowo blisko siebie – w Finlandii i Ukrainie. Przez to książka jest niezwykle aktualna.

Książki Sofi Oksanen na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Sofi Oksanen w formie ebooka i papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Książki podróżnicze i Przewodniki

Książki z kategorii „Książki podróżnicze / Przewodniki” dotyczą wszystkiego, co wiąże się z podróżowaniem. Znajdą się tu pozycje przedstawiające porady dla podróżników, opisujące wędrówki do miejsc zarówno bardzo odległych, jak i nieco bliższych, ze wskazówkami dla początkujących oraz doświadczonych podróżników, przedstawiające podróże śladami literackich bohaterów lub znanych pisarzy. Są tu publikacje opisujące zarówno kraje, ludzi, jak i kultury takich miejsc jak Iran, Wielka Brytania, Czechy, Australia, RPA, Kaukaz, Japonia czy Chiny. Coś dla siebie znajdą tu podróżnicy, którzy już zdecydowali, gdzie chcą pojechać i poszukują konkretnych porad oraz wskazówek na temat danego miejsca, osoby, które dopiero szukają inspiracji do odkrywania świata, a także ci, którzy szukają najlepszego sposobu na podróżowanie bez wychodzenia z domu. W kategorii „Książki podróżnicze / Przewodniki” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się między innymi publikacje podróżnicze Wojciecha Cejrowskiego, dziennikarza i podróżnika, który wędrował po blisko 60 krajach („Gringo wśród dzikich plemion”, „Wyspa na prerii”, „Rio Anaconda Gringo i ostatni szaman plemienia Carapana”), oraz Martyny Wojciechowskiej, która przez 10 lat sprawowała funkcję redaktor naczelnej polskiej edycji „National Geographic” oraz „National Geographic Traveler” („Przesunąć horyzont”, seria „Zwierzaki świata”). Możemy tu znaleźć również takie pozycje jak „Weź wyjdź. Sztuka aktywnego odpoczywania przez cały rok” Patryka Świątka, „Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia” Piotra Milewskiego, „Busem przez Świat. Ameryka za 8 dolarów” Karola Lewandowskiego, „Rzeźnik. Historia kultowego biegu” Anny Dąbrowskiej i Piotra Skrzypczaka. Czytelnicy zainteresowani bliższymi podróżami odnajdą tutaj książki „Kraków. Historie, anegdoty, plotki” Zbigniewa Leśnickiego, „Damsko-męski przewodnik po Wrocławiu” Macieja Molczyka i Jagienki Świetlik-Prus, „Historie warte poznania” Filipa Czekały czy „Viva Warszawa” Steffena Möllera.