Stefanie Stahl Dla dzieci - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Stefanie Stahl Dla dzieci - książki, ebooki i audiobooki

Stefanie Stahl to jedna z najbardziej znanych i cenionych niemieckich psycholożek oraz psychoterapeutek, uważana za ekspertkę do spraw samooceny i strachu przed zaangażowaniem. Jest także autorką wielu bestsellerowych poradników psychologicznych (w Polsce wydane nakładem wydawnictwa Otwarte). Jej książki sprzedały się do tej pory w nakładzie ponad 2 milionów egzemplarzy. “Das Kind in dir muss Heimat finden” (“Odkryj swoje wewnętrzne dziecko”) konsekwentnie od 2016 roku pojawia się na najwyższym miejscu listy bestsellerów tygodnika Spiegel. Książka została przetłumaczona na 26 języków.

Droga Stefanie Stahl do psychologii

Autorka przyszła na świat 27 grudnia 1963 roku w Hamburgu. Swoje dzieciństwo pamięta jako kolorowe i niekonwencjonalne. Wspomina, że nawet ich seter irlandzki o imieniu Jagger (siostra autorki była fanką Micka Jaggera) przesiadywał razem z nimi na kanapie jak człowiek (zad na sofie, przednie łapy na podłodze). Ojciec, Walter Stahl był prawnikiem i dyrektorem zarządzającym Atlantik Brücke, międzynarodową organizacją promującą współpracę pomiędzy Niemcami, Europą oraz USA. Jego funkcja łączyła się z koniecznością utrzymywania dobrych stosunków towarzyskich z ważnymi ludźmi. W domu autorki często zatem odbywały się huczne imprezy, na których bywały również wybitne i znane osobistości - wśród nich były kanclerz federalny Helmut Schmidt oraz były sekretarz stanu USA Henry Kissinger. Autorka z rozbawieniem wspomina, że jej główną rolą na owych przyjęciach było rozdawanie gościom papierosów. To jednak tam, przyszła pani psycholog, miała okazję obserwować wiele różnych typów osobowości - fascynowało ją to, jak ludzie prezentują się, komunikują, zachowują w obliczu różnych typów sytuacji.

Mama Stefanie Stahl, Mona, była lekarzem medycyny naturalnej. Prowadziła także psychoterapię. To właśnie ona zaszczepiła w kobiecie miłość do psychologii. Zasubskrybowała “Psychologie heute”, którą młoda dziewczyna namiętnie czytywała. Wbrew jednak pozorom, wybór studiów psychologicznych nie był dla autorki tym pierwszym. Po ukończeniu liceum Alberta Schweitzera (1983), Stahl rozpoczęła studia prawnicze w Hamburgu. Szybko jednak znudziła się i przeniosła na studia psychologiczne w Trewirze, które pomyślnie ukończyła (1984-1990). Znajomy powiedział jej wówczas: “Nie ma znaczenia, co zrobisz, ale że coś skończysz”. Te słowa zostały z nią do dziś i pomagają zarówno jej, jak i jej pacjentom. Po studiach pozostało jej, jak twierdzi, wiele zabawnych wspomnień, ale przede wszystkim grono lojalnych przyjaciół.

Swoją praktykę psychoterapeutyczną Stefanie Stahl założyła i prowadzi w Trewirze gdyż, jak twierdzi, nigdy nie przyzwyczaiła się do ekscytującego życia w Hamburgu. Dużo podróżuje prowadząc seminaria w krajach niemieckojęzycznych (Hamburg, Berlin, Zurych, Wiedeń itd.), ale najszczęśliwsza jest mogąc wracać do życia w małym miasteczku. Zapytana, dlaczego właśnie psychoterapia, odpowiada, że to jej powołanie i nie wyobraża sobie robić czegokolwiek innego.

Oprócz pracy psychoterapeutki, pisarka przez ponad dwadzieścia lat pracowała jako biegły psycholog w sądach rodzinnych. By jednak móc poświęcić się pisaniu, zrezygnowała z tej funkcji w 2014 roku. Wyniosła stamtąd przekonanie, że zawsze należy wysłuchać dwóch stron.

Autorka regularnie nagrywa podcasty “So bin ich eben! Der Psychologie Podcast für Normalgestörte” oraz “Stahl, aber herzlich – der Psychotherapiepodcast”, wydaje pismo „Brigitte Leben. Das Coaching-Magazin mit Stefanie Stahl”, projektuje sesje coachingowe oraz testy psychologiczne dla swoich czytelników, prowadzi bloga. Od 2019 roku organizuje imprezy kojarzone, na które bilety znikają w błyskawicznym tempie. Wykorzystuje na nich zmodyfikowany wskaźnik typu Myersa-Briggsa oraz teorię wewnętrznego dziecka.

W czasie wolnym gra na pianinie, chodzi na piesze wycieczki, podróżuje. Uwielbia przygody! Mieszka ze swoim mężem Holgerem, który jest informatykiem i wspiera ją we wszystkim co dotyczy zagadnień technicznych i informatycznych.

Najważniejsze książki Stefanie Stahl

Terapeutka zaczęła pisać w 2003 roku. Pierwszą książkę “So bin ich eben”, wydaną w 2005 roku, napisała wspólnie z przyjaciółką Melanie Alt. Powróciła do niej i wprowadziła poprawki w 2016 roku. Gdy w pracy zawodowej spotkała się z tematem lęku przed przywiązaniem i znalazła na ten temat tylko kilka specjalistycznych publikacji, napisała “Jein! Bindungsängste erkennen und bewältigen”. Później całkowicie poświęciła się pracy nad głównym tematem swoich zainteresowań, poczuciem własnej wartości i napisała “Leben kann auch einfach sein!”(2011). Żadna z powyższych publikacji nie ukazała się dotychczas? w języku polskim.

W listopadzie 2015 roku Stahl opublikowała książkę “Das Kind in dir muss Heimat finden” (“Odkryj swoje wewnętrzne dziecko”), która już końcem 2016 roku wylądowała na pierwszym miejscu listy bestsellerów tygodnika Spiegel w dziale poradników. Była tam także w 2017, 2018 i 2019 roku. Kolejna książka autorki “Jeder ist Beziehungsfähig. Der goldene Weg zwischen Freiheit und Nähe” (“Kochaj najlepiej, jak potrafisz! O sztuce bycia razem”) również znalazła się na liście bestsellerów Spiegla.

Stahl w swoich publikacjach łączy nauki psychologiczne z własnym innowacyjnym podejściem. Czerpie ze specjalistycznej literatury oraz inspiruje się rozmową ze swoimi pacjentami. Pisanie jest dla niej czynnością wymagającą, bardziej niż proces pisania lubi efekt. Wciąż jednak istnieją tematy, o których mogłaby czytać i pisać na okrągło. Kolejna książka Stahl, jak zapowiada, ma dotyczyć percepcji - sposobu w jaki odbieramy rzeczywistość.

Polskie wydania publikacji Stefanie Stahl

W Polsce ukazały się cztery poradniki Stefanie Stahl, wszystkie nakładem wydawnictwa Otwartego. Jako pierwsza pojawiła się publikacja “Odkryj swoje wewnętrzne dziecko” (2019), w której autorka zachęca czytelników do odkrycia i przytulenia swojego wewnętrznego dziecka, a tak właściwie dzieci - Dziecka Cienia i Dziecka Słońca. Grunt by nauczyć się ich słuchać i doprowadzić między nimi do kompromisu. To pomoże znaleźć wewnętrzną równowagę i zacząć żyć szczęśliwie.

Rok później na polskim rynku pojawiła się książka “Kochaj najlepiej, jak potrafisz! O sztuce bycia razem.”(Jeder ist Beziehungsfähig. Der goldene Weg zwischen Freiheit und Nähe). To poradnik, który uświadamia, ile dobrego w relacji może zmienić nastawienie partnerów. Pozwala również zrozumieć jak ukształtowana w dzieciństwie emocjonalność i wrażliwość wpływa na nasze uczucia i emocje.

Również w 2020 roku wydawnictwo Otwarte wydało “Jak myśleć o sobie dobrze? O sztuce akceptacji i życiu bez lęku” (So stärken Sie Ihr Selbstwertgefühl. Damit das Leben einfach wird). Poradnik koncentruje się na zagadnieniu podnoszenia poczucia własnej wartości. Autorka stawia tezę, że ludzie optymistycznie nastawieni do świata cieszą się lepszym zdrowiem fizycznym i psychicznym.

Najnowszymi, wydanymi w 2021 roku publikacjami Stefanie Stahl są “Jak nie bać się bliskości? O budowaniu dobrych więzi” (Jein! Bindungsängste erkennen und bewältigen) i „Jak się dogadywać mimo różnic” (So bin ich eben! Erkenne dich selbst und andere). W pierwszej z nich, czerpiąc z doświadczeń swoich pacjentów, podpowiada jak zbudować trwałą, szczęśliwą relację. W drugiej przygląda się mechanizmom wpływającym na myślenie, odczuwanie i zachowanie danego człowieka. Pomaga czytelnikom zrozumieć, dlaczego kontakt z jedną osobą jest bardzo prosty, a z inną trudno nawiązać nić porozumienia.

Jeśli interesują cię poradniki zajmujące się tematem samooceny i budowania związków, książki, ebooki oraz audiobooki autorstwa Stefanie Stahl znajdziesz w księgarni internetowej Woblink.

Źródło zdjęcia: materiały wydawcy

Co znajdziesz w kategorii: Dla dzieci

Najlepsze audiobooki dla dzieci

Książki do słuchania to jeden z najchętniej wybieranych formatów, gdy mowa o najmłodszych czytelnikach. Te nagrania dźwiękowe, w których tekst publikacji odczytywany jest przez lektora lub lektorkę, cieszą się dużą popularnością zarówno wśród dzieci, jak i rodziców. W ten sposób pociechy poznają nie tylko najnowsze bajki dla dzieci, ale także klasyczne pozycje z dzieciństwa swoich rodziców. Audiobooki dla dzieci rozśmieszają, wzruszają i uczą zarówno młodsze, jak i starsze dzieci. Specjalnie wyselekcjonowany wybór tytułów, jaki znajdziecie na Woblink, gwarantuje, że odkryjecie tutaj pozycje dostosowane do potrzeb i upodobań najmłodszych. Często znajdziemy w nich jasno zarysowany konflikt pomiędzy dobrem a złem, z którego rozwiązania płyną nie tylko walory rozrywkowe, ale także edukacyjne. Dostępność książek do słuchania dla dzieci w formacie mp3 gwarantuje szeroką kompatybilność z urządzeniami do odtwarzania audiobooków. Dzieła takich autorów jak Kornel Makuszyński, Henryk Sienkiewicz czy Hans Christian Andersen zachwycą w wersji audiobooka nie tylko dzieci, ale także rodziców.

Jakie audiobooki dla dzieci wybrać?

Wybór najlepszego audiobooka dla dzieci może nie być łatwy - czeka tu bowiem wiele ciekawych tytułów. Warto przede wszystkim dostosować tytuł do wieku młodego czytelnika. Dla niektórych ciekawe będą przygody detektywa Sherlocka Holmesa autorstwa Artura Conana Doyle’a czy “Szatan z siódmej klasy” Kornela Makuszyńskiego. Nieco młodsze dzieci z pewnością chętnie wysłuchają historii Mikołajka z serii opowiadań René Goscinnego i Jean-Jacquesa Sampé, czy przygód z Doliny Muminków Tove Jansson. Najmłodsi na pewno będą świetnie bawić się z kotem Cukierkiem w jego przygodach autorstwa Waldemara Cichonia. Najważniejsze, żeby czytelnicy na długo zapamiętali opowieści z danego audiobooka. Każdy dorosły ma przecież jakiś ulubiony tytuł z dzieciństwa - i właśnie taka książka do słuchania jest dla dzieci najlepsza. Może będzie nią, znany z pewnością także rodzicom, Pan Samochodzik Arkadiusza Niemirskiego? Albo seria Ania z Zielonego Wzgórza Lucy Maud Montgomery? Niedawno Wydawnictwo Marginesy opublikowało jej nowe tłumaczenie, bliższą oryginałowi “Anne z Zielonych Szczytów” oraz “Anne z Avonlea”, przełożoną przez Annę Bańkowską.

Audiobooki z bajkami dla dzieci

Niezmiennie wysoką popularnością wśród najmłodszych cieszą się audiobooki z bajkami. Najchętniej czytanymi książkami do słuchania dla dzieci od lat pozostają baśnie autorstwa Hansa Christiana Andersena, takie jak “Księżniczka na ziarnku grochu”, “Nowe szaty cesarza” czy “Calineczka”. Także bracia Grimm od dawna władają wyobraźnią młodszych czytelników. “Czerwony kapturek”, “Jaś i Małgosia”, “Kopciuszek”, “Śnieżka” - kto z nas nie zna tych historii? Nie mniejsze zainteresowanie wzbudzają klasyczne wiersze Jana Brzechwy, które często są w ogóle jednymi z pierwszych spotkań dzieci z poezją. Brzechwa to także autor chętnie słuchanej książki “Akademia Pana Kleksa”, czytanej między innymi przez Krzysztofa Kolbergera. “Lokomotywa”, “Rzepka”, “Słoń Trąbalski” lub “Ptasie radio” to ponadczasowe bajki wierszowane Juliana Tuwima, które kochają zarówno dzieci, jak i rodzice. Szczególne miejsce wśród audiobooków z bajkami dla dzieci zajmują także dzieła Wandy Chotomskiej. “Tadek Niejadek”, “Kareta z piernika”, “Dzieci Pana Astronoma” czy “Smok ze smoczej jamy” - nie sposób przejść obok nich obojętnie! “Wesołe przedszkole” Marii Kownackiej to także jeden z najchętniej słuchanych audiobooków dla najmłodszych, podobnie jak “Na jagody” Marii Konopnickiej. Tak rodzicom, jak i dzieciom na pewno znana jest seria Magiczne drzewo autorstwa Andrzeja Maleszki - jeden z tomów czyta Julia Kamińska, a drugi Marcin Dorociński! Nie da się obojętnie przejść także wobec takich klasyków literatury dziecięcej jak “ Kubuś Puchatek” czy “Chatka Puchatka” Alana Alexandra Milne'a. W polskiej wersji tę książkę do słuchania czyta w dodatku Janusz Gajos. “Doktor Dolittle” Hugh Loftinga ucieszy każdą miłośniczkę i miłośnika zwierząt.

Książki dla dzieci do słuchania - polecane tytuły

Wybór najlepszego audiobooka dla młodszych czytelników to nie lada wyzwanie. Bez względu na wiek z pewnością dobrym wyborem będzie któraś z książek Kornela Makuszyńskiego. “Przygody Koziołka Matołka” wciągną wszystkich, dużych i małych. Audiobook z powieścią “Szaleństwa Panny Ewy” z pewnością przywoła miłe wspomnienia także u rodziców, a głos Wojciecha Malajkata na wiele godzin zamieszka w głowach dzieci. A może są one zainteresowane greckimi mitami? Nie ma lepszego audiobooka na taką okoliczność jak “Mitologia” Jana Parandowskiego. Zarówno ten tytuł, jak i “Przygody Odyseusza” czyta Wiktor Zborowski, swoim charakterystycznym głosem tworząc niesamowitą atmosferę. Dzieciom marzą się podróże? Juliusz Verne i jego “W 80 dni dookoła świata” tylko czekają na wysłuchanie! W planach jest też wyprawa pozaziemska w “Podróż na księżyc” albo w nieznane zakamarki naszego globu w “20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi” czy “Podróży do wnętrza Ziemi”. Skoro już o nieznanych światach mowa - Terry Pratchett poleca swoje książki do słuchania wszystkim trochę starszym dzieciom! Nie sposób oderwać się od kolejnych powieści z cyklu “Świat Dysku”. Fantastyczne historie wypełniają także jego “Dobry Omen” napisany wspólnie z Neilem Gaimanem. Obok nich melduje się “Banda z Burej” Magdaleny Witkiewicz - seria pełna tajemnic, zagadek i śledztw prowadzonych przez rezolutne dzieci. “ Koszmarny Karolek” to cudowna, zabawna seria opowiadań, której autorką jest Francesca Simon. Przygody niezbyt grzecznego, ciekawskiego i zainteresowanego zawsze nie tym co należy Karolka z miejsca podbijają serca najmłodszych. Seria “Baśniobór” Brandona Mulla oferuje z kolei pełne zwrotów akcji i niesamowitych postaci powieści fantastyczne. Każde dziecko z łatwością znajdzie swoją ulubioną książkę do czytania wśród wielu audiobooków, które znajdziecie na Woblink.