Terry Hayes Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Terry Hayes Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Terry Hayes jest wielokrotnie nagradzanym angielskim producentem oraz scenarzystą filmowym, znanym ze współpracy z domem produkcyjnym Kennedy Miller. Autorem bestsellera "Pielgrzym", "Rok szarańczy" oraz "Argylle".

Terry Hayes urodził się 8. października 1951 roku w Sussex, a w wieku 5 lat wyemigrował do Australii. Tam podjął pracę jako nowojorski korespondent dla australijskiej gazety "The Sydney Morning Herald". Później pracował także jako reporter śledczy, felietonista oraz gospodarz programu radiowego. Zwrot w karierze autora nastąpił po spotkaniu z reżyserem Georgem Millerem, który zatrudnił go do pomocy przy scenariuszu do Mad Max 2.

Od tego czasu Terry Hayes pracował nad wszystkimi mini-seriami należącymi do domu produkcyjnego Kennedy Miller. Napisał scenariusz do takich obrazów jak "Dead Calm", "Bangkok Hilton" (specjalnie dla Nicole Kidman) czy "Payback". Później przeniósł się do Hollywood, gdzie stworzył scenariusz do "Planety Małp" ("Planet of the Apes. Return of the Apes"), który niestety nigdy nie ujrzał światła dziennego. W 2001 roku scenarzysta został nominowany do nagrody Brama Stokera za najlepszy scenariusz do "From Hell".

Terry Hayes ożenił się w 1999 roku z Kristen, ma czwórkę dzieci. Mieszkają wspólnie w Szwajcarii.

Terry Hayes Pielgrzym

Debiutancka książka autora, "Pielgrzym" od razu stała się bestsellerem. Prawa do powieści zostały zakupione przez wytwórnię Metro Goldwyn-Mayer w miesiącu jej wydania, a sam Hayes miał zająć się scenariuszem. W Polsce ten pełen napięcia thriller o tajnych agentach amerykańskiego wywiadu możemy czytać dzięki Wydawnictwu Rebis. Druga powieść autora, "Rok szarańczy" trafiła na polski rynek wydawniczy w maju 2024 roku.

W tym samym roku, Terry Hayes, pod pseudonimem Elly Conway napisał wraz z Tammym Cohenem powieść do filmu Argylle.

W księgarni internetowej Woblink "Pielgrzyma" oraz "Rok szarańczy" znajdziecie w formacie ebooka oraz audiobooka.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.