Tess Gerritsen II wojna światowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Tess Gerritsen II wojna światowa - książki, ebooki i audiobooki

Tess Gerritsen jest współczesną pisarką, znaną przede wszystkim z bestsellerowych thrillerów medycznych. Jej książki zostały wydane w 40 krajach, przetłumaczone na 30 języków i sprzedane w nakładzie przekraczającym 30 milionów egzemplarzy. Stephen King jest zdania, że Gerritsen jest najciekawszą pisarką w swoim gatunku. Została uhonorowana nagrodą Romance Writers of America za powieść „Chirurg” i nagrodą Nero Award za „Autopsję”. Najpopularniejsze powieści autorki to „Dawca”, „Chirurg” oraz „Skalpel”.

Tess Gerittser urodziła się w 1953 roku w San Diego w rodzinie o chińskich korzeniach. Z zawodu jest lekarzem internistą. Zaraz po ukończeniu studiów odbywała praktykę w Honolulu na Hawajach razem ze swoim mężem, który także jest lekarzem. Początkowo traktowała pisanie jako hobby, jednak po sukcesie, jaki odniosły jej thrillery medyczne, mogła zrezygnować z pracy jako internista i całkowicie poświęcić się pisaniu. Obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych w stanie Maine. W wolnym czasie gra na skrzypcach, uprawia ogród i spędza czas z rodziną.

Debiut i romanse kryminalne Tess Gerittsen

Swoją przygodę z pisaniem zaczęła na urlopie macierzyńskim. Napisane przez nią opowiadanie “On Choosing the Right Crack Seed” otrzymało pierwszą nagrodę w konkursie magazynu „Honolulu”. Zadebiutowała w 1987 roku książką „Telefon po północy”. Była to pierwsza powieść z serii ośmiu romansów kryminalnych. Główna bohaterka Sarah dowiaduje się o śmierci męża. Nie wierzy jednak w tę informację i rozpoczyna śledztwo na własną rękę. Stopniowo zaczyna odkrywać, że jej mąż nie był osobą, za którą się podawał. Pozostałe romanse kryminalne Gerittsen to „Czarna loteria”, „Zagrożenie”, „Nigdy nie mów żegnaj”, „Osaczona”, „Śladem zbrodni”, „Złodzieje serc” oraz „Z zimną krwią”.

Bestsellerowe thrillery medyczne

Literacka kariera Tess Gerittsen nabrała tempa pod koniec lat 90., kiedy autorka opublikowała swój pierwszy thriller medyczny „Dawca”. Młoda stażystka podejmuje decyzję, która można zniszczyć jej karierę. Po tym, jak dowiaduje się, że serce przeznaczone dla umierającego chłopca ma trafić do żony milionera, postanawia wbrew woli przełożonych uratować życie nastolatka. Jednak natychmiast pojawia się nowy dawca, a operacja kobiety kończy się sukcesem. Stażystka zaczyna zadawać niewygodne pytania o pochodzenie organu i o jego dawcę. Władze szpitala każą jej zapomnieć o sprawie – jeśli nie, może za to słono zapłacić. Prawa do książki zakupiła wytwórnia Paramount. Gerittes napisała także takie thrillery medyczne jak „Ciało”, „Infekcja”, „Nosiciel”, „Grawitacja”, „Ogród kości”, „Igrając z ogniem” i „Kształt nocy”.

Cykl książek Tess Gerittsen z Jane Rizzoli i Maurą Isles

Tess Gerittsen jest autorką cieszącego się dużą popularnością cyklu z Jane Rizzoli i Maurą Isles. Rizzoli i Isles tworzą świetnie uzupełniający się zespół – jedna z nich jest detektywem pracującym w wydziale zabójstw, druga patologiem sądowym. Kobiety pracują razem nad rozwiązywaniem zagadek śmierci i ujęciem mordercy. Do tej pory w tej serii ukazało się dwanaście powieści: „Chirurg”, „Skalpel”, „Grzesznik”, „Sobowtór”, „Autopsja”, „Klub Mefista”, „Mumia”, „Dolina umarłych”, „Milcząca dziewczyna”, „Ostatni, który umrze”, „Umrzeć po raz drugi” oraz „Sekret, którego nie zdradzę”. Wszystkie zostały wydane w Polsce, a na ich podstawie został zrealizowany nagradzany i ceniony serial „Partnerki”.

Jeśli uwielbiacie medyczne thrillery bądź romanse kryminalne, zachęcamy do sięgnięcia po twórczość Tess Gerittsen. Powieści autorki znajdziecie na Woblinku – w formie książek papierowych, ebooków i audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: II wojna światowa

II wojna światowa - największy konflikt XX wieku

II wojna światowa pozostaje jednym z najbardziej bolesnych i krwawych wydarzeń w historii XX wieku. Jej wspomnienie wciąż jest żywe, a liczne opracowania odkrywają nowe wymiary tego, co działo się w latach 1939-1945. Poświęcone II wojnie światowej książki opowiadają o różnych jej aspektach - polityce, militariach, przebiegu czy ważnych postaciach, także tych zapomnianych lub wcześniej nieznanych. Jedną z najpopularniejszych książek historycznych o II wojnie światowej jest dzieło autorstwa znanego historyka, Timothy’ego Snydera, “Skrwawione ziemie. Europa między Hitlerem a Stalinem”. Amerykanin opisuje dzieje ludzi zamieszkujących tereny obecnej Polski, Ukrainy, Białorusi, krajów bałtyckich oraz zachodniej części Rosji, którzy stali się aktorami w teatrze działań dwóch dyktatorów. Nad historią tych krwawych sześciu lat pochyla się także Norman Davies. Jego “Europa walczy. 1939-1945” to monumentalny efekt projektu przedstawienia możliwie jak największej ilości aspektów II wojny światowej w Europie w jednym tomie. Dzięki temu otrzymujemy jedyną w swoim rodzaju panoramę historii kontynentu w tym okresie. Davies nie skupia się na jednym konkretnym wojennym zagadnieniu, lecz przedstawia całościową perspektywę konfliktu. Nad kryzysem i serią decyzji, która ostatecznie doprowadziła do wojny, pochyla się Piotr M. Majewski w książce “Kiedy wybuchnie wojna? 1938. Studium kryzysu”. Te i wiele innych cennych książek historycznych opowiadających o II wojnie światowej czeka na Was na Woblink jako książki papierowe, audiobooki oraz ebooki w formatach epub, mobi lub pdf.

Książki o II wojnie światowej w Polsce

Wiele znanych i przez wiele lat zapomnianych historii z II wojny światowej wydarzyło się w Polsce. Jednym z najbardziej znaczących dla samych Polaków wydarzeń było Powstanie Warszawskie. Temu wyjątkowemu zrywowi z 1944 roku poświęcona jest inna książka Normana Daviesa, “Powstanie 44”. Brytyjski historyk analizuje je w kontekście zdarzeń od 1939 do 1956 roku, a przy tym uwzględnia bezpośrednie świadectwa uczestników i uczestniczek, przez co staje się nie tylko rzetelnym, ale także poruszającym opracowaniem tego niełatwego tematu. O powstańcach opowiada także Magda Łucyan w reportażu “Powstańcy. Ostatni świadkowie walczącej Warszawy. Prawdziwe historie”. Autorka oddała głos ostatnim żyjącym świadkom powstania, by mogli własnymi słowami opowiedzieć, dlaczego poszli walczyć, jakie były piękne chwile w tym czasie, a jakie tragedie, jakie ich spotkały. A nade wszystko - jak teraz oceniają tamte decyzje i co chcieliby przekazać następnym pokoleniom? Ta książka to jedna z najlepszych współczesnych odpowiedzi na pytanie, jak znaleźć ciekawe pamiętniki i wspomnienia z II wojny światowej. Inną niełatwą, ale cenną książką tego typu jest dzieło Patrycji Dołowy zatytułowane “Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu”. Dołowy zebrała w niej historie żydowskich matek, które dla ratowania swoich dzieci musiały dokonać tragicznych wyborów. Przybranych matek, które nie zawsze potrafiły rozstać się z ocalonymi dziećmi. A także samych dzieci, które często już na zawsze pozostały rozdarte pomiędzy dwiema rodzinami, tożsamościami, wdzięcznością i żalem.

Najlepsze książki historyczne o II wojnie światowej

Książki poświęcone II wojnie światowej obejmują wiele różnych jej aspektów. Znajdziecie tu między innymi książki o powstaniu warszawskim, czy książki o obozach koncentracyjnych. Niektóre skupiają się na pojedynczych wydarzeniach. Jedną z nich jest “Leningrad. Tragedia oblężonego miasta 1941-1944” Anny Reid, w której autorka oddaje głos mieszkańcom ocalałym z piekła głodu i chorób, jakie wywołało oblężenie miasta. Wiele autorów i autorek książek o II wojnie światowej porusza w nich temat zapomnianych grup i osób, o których wcześniej nie mówiło się wcale lub niewiele. Monika Sznajderman i Sylwia Chutnik oddają głos zagubionym dotychczas w większości w relacjach dziewczynom, towarzyszkom walki, młodszym i starszym kobietom. “Kwestia charakteru. Bojowniczki z getta warszawskiego” to próba odzyskania pamięci o tych wyjątkowych osobach. Joanna Ostrowska pochyla się nad innymi zagadnieniami społecznymi. W “Oni. Homoseksualiści w czasie II wojny światowej” stara się uzupełnić ogromną lukę wiedzy o osobach nieheteronormatywnych, które żyły, umierały i walczyły w tym konflikcie. Z kolei Jakub Gołębiowski skupia się na dzieciach urodzonych z powodu wojny, których pochodzenie przez lata ukrywane było przez matki, opiekunów oraz polski system. “Niedopowiedziane biografie. Polskie dzieci urodzone z powodu wojny”, a także wiele innych fascynujących i ważnych książek historycznych o II wojnie światowej znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf).