Tess Gerritsen Poezja i Dramat - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Tess Gerritsen Poezja i Dramat - książki, ebooki i audiobooki

Tess Gerritsen jest współczesną pisarką, znaną przede wszystkim z bestsellerowych thrillerów medycznych. Jej książki zostały wydane w 40 krajach, przetłumaczone na 30 języków i sprzedane w nakładzie przekraczającym 30 milionów egzemplarzy. Stephen King jest zdania, że Gerritsen jest najciekawszą pisarką w swoim gatunku. Została uhonorowana nagrodą Romance Writers of America za powieść „Chirurg” i nagrodą Nero Award za „Autopsję”. Najpopularniejsze powieści autorki to „Dawca”, „Chirurg” oraz „Skalpel”.

Tess Gerittser urodziła się w 1953 roku w San Diego w rodzinie o chińskich korzeniach. Z zawodu jest lekarzem internistą. Zaraz po ukończeniu studiów odbywała praktykę w Honolulu na Hawajach razem ze swoim mężem, który także jest lekarzem. Początkowo traktowała pisanie jako hobby, jednak po sukcesie, jaki odniosły jej thrillery medyczne, mogła zrezygnować z pracy jako internista i całkowicie poświęcić się pisaniu. Obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych w stanie Maine. W wolnym czasie gra na skrzypcach, uprawia ogród i spędza czas z rodziną.

Debiut i romanse kryminalne Tess Gerittsen

Swoją przygodę z pisaniem zaczęła na urlopie macierzyńskim. Napisane przez nią opowiadanie “On Choosing the Right Crack Seed” otrzymało pierwszą nagrodę w konkursie magazynu „Honolulu”. Zadebiutowała w 1987 roku książką „Telefon po północy”. Była to pierwsza powieść z serii ośmiu romansów kryminalnych. Główna bohaterka Sarah dowiaduje się o śmierci męża. Nie wierzy jednak w tę informację i rozpoczyna śledztwo na własną rękę. Stopniowo zaczyna odkrywać, że jej mąż nie był osobą, za którą się podawał. Pozostałe romanse kryminalne Gerittsen to „Czarna loteria”, „Zagrożenie”, „Nigdy nie mów żegnaj”, „Osaczona”, „Śladem zbrodni”, „Złodzieje serc” oraz „Z zimną krwią”.

Bestsellerowe thrillery medyczne

Literacka kariera Tess Gerittsen nabrała tempa pod koniec lat 90., kiedy autorka opublikowała swój pierwszy thriller medyczny „Dawca”. Młoda stażystka podejmuje decyzję, która można zniszczyć jej karierę. Po tym, jak dowiaduje się, że serce przeznaczone dla umierającego chłopca ma trafić do żony milionera, postanawia wbrew woli przełożonych uratować życie nastolatka. Jednak natychmiast pojawia się nowy dawca, a operacja kobiety kończy się sukcesem. Stażystka zaczyna zadawać niewygodne pytania o pochodzenie organu i o jego dawcę. Władze szpitala każą jej zapomnieć o sprawie – jeśli nie, może za to słono zapłacić. Prawa do książki zakupiła wytwórnia Paramount. Gerittes napisała także takie thrillery medyczne jak „Ciało”, „Infekcja”, „Nosiciel”, „Grawitacja”, „Ogród kości”, „Igrając z ogniem” i „Kształt nocy”.

Cykl książek Tess Gerittsen z Jane Rizzoli i Maurą Isles

Tess Gerittsen jest autorką cieszącego się dużą popularnością cyklu z Jane Rizzoli i Maurą Isles. Rizzoli i Isles tworzą świetnie uzupełniający się zespół – jedna z nich jest detektywem pracującym w wydziale zabójstw, druga patologiem sądowym. Kobiety pracują razem nad rozwiązywaniem zagadek śmierci i ujęciem mordercy. Do tej pory w tej serii ukazało się dwanaście powieści: „Chirurg”, „Skalpel”, „Grzesznik”, „Sobowtór”, „Autopsja”, „Klub Mefista”, „Mumia”, „Dolina umarłych”, „Milcząca dziewczyna”, „Ostatni, który umrze”, „Umrzeć po raz drugi” oraz „Sekret, którego nie zdradzę”. Wszystkie zostały wydane w Polsce, a na ich podstawie został zrealizowany nagradzany i ceniony serial „Partnerki”.

Jeśli uwielbiacie medyczne thrillery bądź romanse kryminalne, zachęcamy do sięgnięcia po twórczość Tess Gerittsen. Powieści autorki znajdziecie na Woblinku – w formie książek papierowych, ebooków i audiobooków.

Co znajdziesz w kategorii: Poezja i Dramat

Kategoria „Poezja / Dramat” zawiera utwory reprezentujące dwa rodzaje literackie. Poezja to dosyć wieloznaczny termin wywodzący się ze starożytnej Grecji. Kiedyś oznaczał ogół wszystkich dzieł literatury pięknej, obecnie za poezję uważa się wszystkie utwory pisane mową wiązaną, czyli wierszem. Dramat z kolei uznawany jest za rodzaj sztuki z pogranicza teatru i literatury, dziełem literackim jest tylko i wyłącznie w warstwie słownej – sama realizacja teatralnego widowiska jest zaliczana do szeroko pojętych sztuk teatru. W kategorii „Poezja / Dramat” znajdują się więc utwory cenionych twórców, które tworzą kanon literatury zarówno polskiej, jak i światowej. Możemy tu znaleźć poezje najwybitniejszych poetów polskich, takich jak Zbigniew Herbert, Wisława Szymborska, Czesław Miłosz czy Krzysztof Kamil Baczyński, ale także zagranicznych, jak na przykład Francesco Petrarca, Giovanni Boccaccio czy Edgar Allan Poe. Odnaleźć tu również możemy tomy poezji „Lucyfer zwycięża” Ilony Witkowskiej oraz „Zimna książka” Marty Podgórnik nominowane do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej, a także zachwycającą poezję Rupi Kaur zebraną w zbiorach „Mleko i miód. Milk and Honey” oraz „Słońce i jej kwiaty. The Sun and Her Flowers”. Pierwsza z publikacji kanadyjsko-hinduskiej poetki to przetłumaczony na ponad 30 języków bestseller opowiadający o kobiecości, miłości, przemocy oraz stracie. Drugi zbiór Rupi Kaur skupiony jest przede wszystkim na samoświadomości i dojrzewaniu. Czytelnicy zainteresowani dramatami odnajdą tutaj klasyki literatury polskiej, jak „Balladyna” Juliusza Słowackiego, „Zemsta” Aleksandra Fredry, „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, oraz zagranicznej, czyli takie pozycje jak „Makbet” Williama Szekspira, „Świętoszek” Moliera czy „Król Edyp” Sofoklesa. W księgarni internetowej Woblink.com znajdują się również takie utwory jak „Małe zbrodnie małżeńskie” Érica-Emmanuela Schmitta, czyli opowieść o związku dwojga kochających się niegdyś ludzi, „Czarownice z Salem” Arthura Millera czy „Narty Ojca Świętego” Jerzego Pilcha.