Majówkowy Maraton Czytelniczy

Tomasz Duszyński Psychologia, Społeczeństwo, Polityka - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Tomasz Duszyński Psychologia, Społeczeństwo, Polityka - książki, ebooki i audiobooki

Tomasz Duszyński urodził się w 1982 roku. To polski dziennikarz, pisarz, autor scenariuszy do gier komputerowych oraz słuchowisk. Z zamiłowania maratończyk. Duszyński jest autorem bestsellerowego cyklu kryminalnego „Glatz”, którego fabuła rozgrywa się w czasie dwudziestolecia międzywojennego w Kłodzku. Jest laureatem Złotego Pocisku Publiczności za pierwszą część serii. Ponadto Duszyński otrzymał wyróżnienie jury Kryminalnej Piły oraz Nagrodę Kryminalną Magiel za najlepszy kryminał retro wydany w 2019 roku. Dwukrotnie nominowany był do Nagrody Wielkiego Kalibru. Duszyński przez kilka lat związany był z Radiem RMF FM i Radiem Aplauz. Pisarz był współtwórcą i współzałożycielem wrocławskiego Tramwaju Gwiazd – projektu ruchomej alei gwiazd, do której zapraszani byli znani goście m.in. gwiazdy filmowe, muzyczne i sportowe. Duszyński był również zaangażowany w powstawanie i realizację Strzelińskiego Festiwalu Literatury.

Debiut Tomasza Duszyńskiego

Tomasz Duszyński debiutował zbiorem opowiadań pt. „Produkt uboczny”, który ukazał się w 2007 roku nakładem wydawnictwa Fabryka Słów. Następnie opublikował kilka powieści i kilkadziesiąt opowiadań utrzymanych w gatunku fantastyki. Publikował m.in. w „Science Fiction Fantasy i Horror” oraz „Nowej Fantastyce”. Duszyński napisał również kilka książek dla dzieci oraz legend związanych z regionem, w którym mieszka na co dzień.

Glatz

W 2019 roku ukazała się powieść „Glatz”, przełomowa książka w dorobku Duszyńskiego. To pierwszy tom serii retro kryminalnej, której fabuła rozgrywa się w latach 20. XX wieku w Kłodzku. Do tej pory ukazały się trzy tomy cyklu.

Glatz jest dolnośląskim miasteczkiem, w którym jeszcze słychać echa niedawno zakończonej wojny. W cieniu potężnej kłodzkiej twierdzy chowa się wiele zagadek i ponurych tajemnic. W pierwszym tomie Duszyński pisze o tajemniczym odkryciu, jakiego dokonał profesor miejscowego liceum. Nauczyciel znajduje na moście okaleczone zwłoki. Kilka dni wcześniej na jednej z ruchliwych ulic zastrzelony zostaje wysoki rangą oficer. Czy te dwie zbrodnie może coś łączyć? Do rozwiązania śledztwa z Berlina zostaje ściągnięty kapitan Wilhelm Klein. Jest byłym wojskowym śledczym, a jego przeszłość jest równie tajemnicza, jak dokonane w mieście zbrodnie. W prowadzeniu sprawy wspierają go wachmistrz Koschella i asystent policyjny Jürgen Roth.

Glatz. Kraj Pana Boga

W drugim tomie serii – „Glatz. Kraj Pana Boga” – akcja po raz kolejny zaczyna się od mocnego uderzenia. W pobliżu Zieleńca zostają odkryte zwłoki. To zaginiona pięć lat wcześniej Sabine Hunfeld, córka popularnego w okolicy importera cygar. Sprawę przejmuje nowo utworzony kłodzki Wydział Kryminalny, z Franzem Koschellą na czele. Śledczy ma utrudnione zadanie, bowiem morderca przez pięć lat sukcesywnie zacierał ślady. Niebawem Koschella zostaje okrzyknięty Mścicielem z Kłodzka, a do miasta przybywa kapitan Wilhelm Klein.

Najnowszy tom cyklu – „Glatz. Zamieć” – ukazał się w maju 2021 roku również nakładem krakowskiego Wydawnictwa SQN. Fabuła powieści rozpoczyna się zimą 1923 roku. Lokalną społecznością znów wstrząsają tragiczne doniesienia – na szczycie Wieży Wilhelma zostają znalezione zwłoki turysty. Jego ciało jest okaleczone w niezwykle brutalny i przemyślny sposób. Tego samego dnia ginie szanowany naukowiec. Morderca zostawia po sobie ślad – w liście przedstawia się jako Duch Gór, Rübezhal – bohater miejscowych legend. Sprawa wydaje się być niezwykle tajemnicza i trudna, bowiem śledczy Kłodzkiego Wydziału Kryminalnego podejrzewają, że mają do czynienia z niezrównoważonym psychicznie zbrodniarzem. Sprawę prowadzi szef Wydziału, nadwachmistrz Franz Kochella. Szybko okazuje się, że Rübezahl wybiera swoje ofiary nieprzypadkowo. Wszystkie tropy prowadzą do podberlińskiego szpitala w Beelitz.

Inne książki

Oprócz serii „Glatz” nakładem krakowskiego Wydawnictwa SQN ukazały się również dwie inne książki Duszyńskiego – „Impuls” oraz „Toksyczni”. Opowiadania Tomasza Duszyńskiego ukazały się również w kilku antologiach – m.in. „Jeszcze nie zginęła”, „Zabójczy Pocisk. Dziedzictwo”, „Science Fiction po polsku”.

Książki Tomasza Duszyńskiego na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Tomasza Duszyńskiego we wszystkich formatach (ebook, audiobook, papierowa).

Co znajdziesz w kategorii: Psychologia, Społeczeństwo, Polityka

Kategoria „Psychologia / Społeczeństwo / Polityka” zawiera przede wszystkim pozycje, w których autorzy badają zachowania człowieka i mechanizmy, które pozwalają na zrozumienie tych zachowań, a także przedstawiają zmiany zachodzące w świadomości społecznej. W księgarni internetowej Woblink.com odnaleźć możemy pozycje będące poradnikami w zakresie psychologii, takie jak dwa najpopularniejsze skandynawskie poradniki ostatnich lat napisane przez Thomasa Eriksona: „Otoczeni przez idiotów” oraz „Otoczeni przez psychopatów”. Pierwszy z nich uczy identyfikować cztery różne typy osobowości i na tej podstawie lepiej rozumieć i współpracować z ludźmi, drugi pokazuje, jak radzić sobie z psychopatami, których jest wśród nas więcej, niż ktokolwiek mógłby się spodziewać. Wśród oferowanych przez serwis Woblink.com pozycji znajduje się wiele książek przeznaczonych dla rodziców, pomagających w wychowaniu i komunikacji z dziećmi, np. „Jak być rodzicem, jakim zawsze chciałeś być” Elaine Mazlish i Adele Faber czy „Ty, Twoje dziecko i szkoła” Kena Robinsona. Coś dla siebie znajdą tu też czytelnicy szukający kontrowersji, lubiący tematy uznane przez społeczeństwo za tabu. Zainteresować ich może „Żałując macierzyństwa” Orny Donath, czyli dzieło będące efektem długoletnich badań i rozmów z kobietami, które wolałyby nigdy nie urodzić dzieci, czy też monografia „Współczesne spojrzenie na seksualność człowieka” starająca się we wszechstronny sposób przedstawić temat seksualności, od normy do patologii. W kategorii „Psychologia / Społeczeństwo / Polityka” odnaleźć też możemy książki na takie tematy jak rozważania na temat wszechobecności i różnorodności kłamstw i oszustw w relacjach międzyludzkich („Homo falsus” Jana Borkowskiego) czy opis sposobów przeżywania przez zwierzęta żalu po stracie swoich towarzyszy, partnerów i przyjaciół („Jak zwierzęta przeżywają żałobę?” Barbary King).