Trestikova Radka Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Trestikova Radka Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Radka Třeštíková, urodzona w 1981 roku, to czeska pisarka, prawniczka i blogerka. W swoim dorobku literackim ma pięć powieści, z czego jedna doczekała się ekranizacji w 2020 roku. Obecnie Trestikova jest jedną z najpopularniejszych współczesnych czeskich autorek. Na polskim rynku wydawniczym ukazała się tylko jedna powieść jej autorstwa – „Osiem” z 2019 roku.

Pisarka dorastała w Veselí nad Moravou, czeskim mieście położonym w kraju południowomorawskim. Ukończyła prawo na Wydziale Prawa Uniwersytetu Karola. Brała udział w programie Erasmus, dzięki któremu spędziła rok w Hiszpanii. To właśnie tam zaczęła pisać swoje pierwsze opowiadania. Radka Třeštíková przez siedem lat pracowała jako prawnik. W 2019 roku wzięła udział w dziesiątej edycji telewizyjnego konkursu tanecznego StarDance i zajęła w nim siódme miejsce. Od 2011 roku jest jedną z twórczyń bloga czasopisma “Respekt”. W 2012 roku wzięła ślub z Tomášem Třeštíkiem – fotografem i synem znanej dokumentalistki Heleny Třeštíkovej. Para doczekała się dwójki dzieci.

Książka Osiem - Radka Třeštíková

„Osiem” nie jest typowym kryminałem. To połączenie romansu, obyczaju, kryminału i komedii. Autorka miesza powagę z groteską, oryginalność z banałem, błahe odpowiedzi z fundamentalnymi pytaniami. Całość wzbogacona jest o nietypową, intrygującą narrację pełną charakterystycznego czeskiego humoru. W Lasku Diablickim dochodzi do postrzelenia młodej kobiety. Nieprzytomna zostaje przewieziona do szpitala. Policja szuka sprawcy, jednak nie potrafi go znaleźć. Grono podejrzanych jest spore: narzeczony, przyjaciółka, a także rodzina, u której ofiara opiekowała się dziećmi.

Powieść „Osiem” została sprzedana w nakładzie przekraczającym 100 000 egzemplarzy i okazała się jednym z największych czeskich bestsellerów ostatnich lat. Na polskim rynku wydawniczym ukazała się nakładem Wydawnictwa Stara Szkoła, a za jej tłumaczenie odpowiadał Mirosław Śmigielski.

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książkę „Osiem” w formie ebooka i papierowej .

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.