Victoria Schwab (V.E. Schwab) Kolorowanki - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Victoria Schwab (V.E. Schwab) Kolorowanki - książki, ebooki i audiobooki

Victoria Schwab (V. E. Schwab) to amerykańska pisarka, autorka przede wszystkim powieści fantasy, z których w Polsce najbardziej znanymi są książki wchodzące w skład cyklu “Odcienie magii”. W 2020 roku została nominowana do nagrody Locus dla najlepszej powieści fantasy. Schwab tworzy przede wszystkim dzieła dla dzieci i młodzieży. Jest także autorką scenariusza serialu “Pierwsze zabójstwo” (opartego na jej opowiadaniu o tym samym tytule, znajdującym się w antologii “Wampiry nie starzeją się nigdy. Opowiadania na ząb”), który w 2022 roku ukazał się na platformie Netflix.

Victoria Schwab - życie i twórczość Victoria Elizabeth

Schwab urodziła się 7 lipca 1987 roku w Kalifornii - dorastała w Nashville w stanie Tennessee. Na studiach początkowo planowała studiować astrofizykę, ale zmieniła swoje zainteresowania po ukończeniu kursów z literatury oraz sztuki. Swoją pierwszą, nieopublikowaną powieść skończyła w trakcie drugiego roku studiów, a przed ich zakończeniem ukazał się jej debiut, “The Near Witch” (2011). W 2015 roku ukazał się pierwszy tom serii “Odcienie magii” zatytułowany “Mroczniejszy odcień magii”. Cykl ten przyniósł jej międzynarodową popularność, którą podtrzymały także późniejsze dzieła, w tym seria “Świat Verity” (“Okrutna pieśń” oraz “Mroczny Duet”).

Cykl “Odcienie magii” Victorii Schwab

Stanowiący pierwszy tom serii “Odcienie magii” autorstwa Victorii Schwab “Mroczniejszy odcień magii” ukazał się w 2015 roku. W Polsce został wydany rok później nakładem Wydawnictwa Zysk i S-ka. Cały cykl rozgrywa się w świecie czterech równoległych Londynów. W Czerwonym życie i magię szanuje się na równi, Biały wyczerpany jest wojnami o magię, Szary jest jej pozbawiony i rządzony przez szalonego króla Jerzego III, a Czarny… ponoć nie istnieje, a już na pewno nikt o nim nie wspomina. Kell, jeden z ostatnich magów, którzy mogą przemieszczać się pomiędzy światami, oficjalnie jest ambasadorem z królestwa rodziny Mareshów z Czerwonego Londynu. Nieoficjalnie uprawia przemyt, który w świecie równoległych miast jest działalnością bardzo niebezpieczną, o czym Kell szybko się przekonuje. Wpada w pułapkę, gdy jest w posiadaniu zakazanego przedmiotu z Czarnego Londynu. By umknąć, przenosi się do Szarego - tam naraża się ambitnej złodziejce Lili Bard. To jednak właśnie z nią wyruszy w podróż między światami, od której będzie zależała przyszłość ich wszystkich…

W kontynuacji historii, “Zgromadzeniu cieni” Victorii Schwab, od wydarzeń z pierwszego tomu minęły cztery miesiące. Po dramatycznych chwilach wszystko wydaje się toczyć normalnym torem, jednak książę Rhy zdecydowanie spoważniał, a Kella nie opuszczają wyrzuty sumienia. Już nie trudni się przemytem między światami, nawiedzają go koszmary i ciągle myśli o Lili. W tym czasie Czerwony Londyn wypełniają przygotowania do Igrzysk Żywiołów, ogromnego międzynarodowego turnieju. Przybędzie na niego wielu gości z wszystkich sąsiednich mocarstw. Równocześnie w innym Londynie kwitnie spokojne życie, a ludzie, którzy ponoć odeszli na zawsze, powracają. Trylogię “Odcienie magii” Victorii Schwab kończy tom “Wyczarowanie światła”. Zbliża się ostateczna bitwa między światłem a ciemnością. Ta ostatnia atakuje kolejny ze światów, Czerwony Londyn, niszcząc kruchą równowagę sił pomiędzy równoległymi miastami. Kell, uznawany za ostatniego żyjącego antariego, maga podróżującego między światami, musi dokonać wielu trudnych wyborów. Nie pomaga mu ponowne pojawienie się Lili Bard, która rozkwitła dzięki serii magicznych prób. Walka toczy się na wszystkich frontach, gdy starożytny wróg powraca.

Książki Victorii Schwab w księgarni internetowej Woblink

Na Woblinku czeka na Was wiele książek autorstwa Victorii Schwab - nie tylko poszczególne tomy “Odcieni magii”, ale także “Korytarz kości”, “Niewidzialne życie Adele LaRue”, “Vicious”, “Miasto duchów” czy “Most dusz”. Znajdziecie je tutaj jako książki papierowe, ebooki bądź audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Kolorowanki

Kolorowanki dla dzieci to coś, co każdy zna, natomiast kolorowanki dla dorosłych to zjawisko, które pojawiło się w Polsce niedawno i od razu podbiło serca wielu osób. Kolorowanki te mają na celu odstresować zabieganego pracownika, sprawić, by się zrelaksował i oczyścił umysł. Według wielu psychologów kolorowanki dla dorosłych pomagają się uspokoić i skoncentrować, zmniejszają napięcie, poprawiają nasz nastrój i samoocenę, a także wspomagają kreatywność. Do tej niezwykle ciekawej formy terapii potrzebna jest tylko kolorowanka i coś do malowania – kredki, cienkopisy, flamastry. Zbiory kolorowanek najczęściej koncentrują się wokół wybranego tematu przewodniego, jak rośliny, zwierzęta, mandale. Kolorowanki są na ogół pełne zawijasów, geometrycznych kształtów, ornamentów czy szlaczków, które układają się w pewien wzór. Niektóre książeczki oferują wyłącznie gotowe rysunki, które należy wypełnić kolorem, samodzielnie dobierając barwy i odcienie, inne dają trochę więcej możliwości, np. miejsce na własne rysunki i teksty czy konkretne polecenia. Również formaty takich książek są różnorodne – od dużych, plakatowych formatów, aż do małych, kieszonkowych wydań, które z łatwością można zabrać ze sobą w podróż. W kategorii „Kolorowanki” w księgarni internetowej Woblink.com znaleźć możemy oczywiście pozycje dla dzieci: kolorowanki, kolorowanki z naklejkami, wyklejanki, łamigłówki, a wiele z nich z bohaterami ze znanych bajek jak „Kubuś Puchatek”, „Star Wars”, „Gdzie jest Nemo?” czy „Kraina lodu”. Kolorowanki dla dorosłych oferują nam wiele tematów, kolorować można artystyczne grafiki w „Pokonaj stres”, koty w „Milionie kotów” czy widoki w „Polskich krajobrazach”. Tematyka niektórych kolorowanek może nas zadziwić: „Podróż do krainy Szekspira” czy „Magia kolorowania. David Bowie Starman” to dość oryginalne propozycje, w innych znaleźć możemy postaci znane nam z filmów, jak „Świat Tolkiena do kolorowania” czy „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, jeszcze inne oferują nam dodatkowe możliwości, np. w „Tajemnym świecie przyrody” dzięki specjalnej oprawie po skończonej pracy możemy z łatwością wyrwać kartę i oprawić ją lub podarować komuś bliskiemu.