Vincent V. Severski Książki - oprawa lektury szkolne dla dzieci

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Vincent V. Severski Książki - oprawa lektury szkolne dla dzieci

Vincent V. Severski, a właściwie Włodzimierz Sokołowski, to były funkcjonariusz Służby Bezpieczeństwa, Agencji Wywiadu oraz Urzędu Ochrony Państwa, emerytowany pułkownik, a także pisarz. Po zakończeniu służby i przejściu na emeryturę poświęcił się pisaniu książek. Jego najpopularniejsze powieści to „Nielegalni”, „Niewierni”, „Nieśmiertelni” i „Niepokorni”, które składają się na bestsellerowy cykl „Nielegalni”. Vincent V. Severski jest znaną osobą w międzynarodowym środowisku oficerów służb specjalnych.

Vincent V. Severski przyszedł na świat w 1956 roku w Warszawie. Jego przodkowie pochodzą z Wilna oraz nieistniejącej już wsi Rejszaliszki. Pisarz studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim, a tematem jego pracy magisterskiej była „Kryminalistyczna problematyka alibi”.

Vincent V. Severski – oficer wywiadu

Autor „Nielegalnych” pracował jako funkcjonariusz wywiadu PRL i III RP. Służbę wywiadowczą pod przybraną tożsamością pełnił 26 lat. Poza granicami Polski spędził 13 lat realizując zadania w Azji, Afryce, Europie i na Bliskim Wschodzie. Przeszedł szkolenie CIA w Stanach Zjednoczonych, a w Agencji Wywiadu dotarł do stanowiska dyrektora biura. Pracę rozpoczął w 1982 roku i zajmował się rozpoznawaniem działań obcych służb specjalnych, które prowadziły ideologiczną dywersję skierowaną w stronę Polski. Odbył ponad 100 misji w prawie 50 różnych krajach. Mówi biegle w trzech językach. Ze służby w wywiadzie odszedł na własną prośbę w 2007 roku. Miał stopień pułkownika.

Vincent V. Severski był wielokrotnie wyróżniany oraz honorowany przez władze Polski, Wielkiej Brytanii i Izraela. Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama odznaczył go Legią Zasługi (stopień Legionnaire).

Bestsellerowe cykle Vincenta V. Severskiego: „Nielegalni” i „Zamęt”

Doświadczenie zdobyte przez Severskiego podczas pracy jako oficer wywiadu pozwala mu w powieściach sensacyjnych odsłaniać przed czytelnikiem kulisy działalności wywiadów. Autor pokazuje, w jaki sposób działają służby wywiadowcze w różnych krajach, i gwarantuje całą gamę emocji i mocnych wrażeń.

Powieści należące do serii „Nielegalni” to najpopularniejsze książki Vincenta V. Severskiego. Ich akcja toczy się wokół działalności Wydziału Q – tajnej jednostki powołanej do pracy przy szczególnych misjach. Głównymi bohaterami są Konrad Wolski, szef Wydziału, oraz jego prawa ręka, Sara Korska. Pierwsza część cyklu została wydana w 2011 roku i nosiła tytuł „Nielegalni”. To powieść szpiegowska, której akcja rozgrywa się we współczesnej Polsce, Rosji, Szwecji, a także na Ukrainie i Białorusi. Nie zabrakło tutaj wątków z czasów II wojny światowej i współczesnej polityki. Kolejnymi tytułami należącymi do cyklu są „Niewierni”, „Nieśmiertelni” i „Niepokorni”.

Po zakończeniu „Nielegalnych” autor rozpoczął nowy cykl ‒ „Zamęt”. Dotychczas w serii ukazały się dwa tytuły: „Zamęt” i „Odwet”. Pojawiają się tu bohaterowie znani z pierwszego cyklu pisarza – Ela i Witek. W „Zamęcie” talibowie porywają polskiego inżyniera. Okazuje się, że porwanie jest częścią większego planu, w który zamieszane są wywiady różnych krajów. Na ratunek wyrusza tajna jednostka Agencji Wywiadu „Sekcja”. W jej skład wchodzą między innymi pułkownik Roman i absolwentka ASP Monika. Zespół postanawia za wszelką cenę rozwiązać skomplikowaną szpiegowską zagadkę. „Zamęt” ukazał się nie tylko jako książka papierowa, ale także ebook i audiobook (a właściwie superprodukcja).

Oprócz powyższych tytułów Vincent V. Severski jest także autorem wydanej w 2019 książki „Christine. Powieść o Krystynie Skarbek”. To historia polskiej agentki brytyjskiej tajnej służby, określanej przez Winstona Churchila mianem „ulubionego wywiadowcy”.

Serial „Nielegalni”

Serial „Nielegalni” to ekranizacja dwóch powieści pisarza – „Nielegalni” i „Niewierni”. Ta polska produkcja określana jest jako połączenie thrillera szpiegowskiego i dramatu kryminalnego. Serial został wyprodukowany przez stację Canal+ i opowiada o losach dwóch agentów wywiadu. Występują w nim między innymi Grzegorz Damięcki, Filip Pławiak, Agnieszka Grochowska czy Andrzej Seweryn.

Szeroki wybór książek papierowych, ebooków i audiobooków Vincenta V. Severskiego znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com. Zapraszamy!

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.