Vincent V. Severski Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Vincent V. Severski Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Vincent V. Severski, a właściwie Włodzimierz Sokołowski, to były funkcjonariusz Służby Bezpieczeństwa, Agencji Wywiadu oraz Urzędu Ochrony Państwa, emerytowany pułkownik, a także pisarz. Po zakończeniu służby i przejściu na emeryturę poświęcił się pisaniu książek. Jego najpopularniejsze powieści to „Nielegalni”, „Niewierni”, „Nieśmiertelni” i „Niepokorni”, które składają się na bestsellerowy cykl „Nielegalni”. Vincent V. Severski jest znaną osobą w międzynarodowym środowisku oficerów służb specjalnych.

Vincent V. Severski przyszedł na świat w 1956 roku w Warszawie. Jego przodkowie pochodzą z Wilna oraz nieistniejącej już wsi Rejszaliszki. Pisarz studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim, a tematem jego pracy magisterskiej była „Kryminalistyczna problematyka alibi”.

Vincent V. Severski – oficer wywiadu

Autor „Nielegalnych” pracował jako funkcjonariusz wywiadu PRL i III RP. Służbę wywiadowczą pod przybraną tożsamością pełnił 26 lat. Poza granicami Polski spędził 13 lat realizując zadania w Azji, Afryce, Europie i na Bliskim Wschodzie. Przeszedł szkolenie CIA w Stanach Zjednoczonych, a w Agencji Wywiadu dotarł do stanowiska dyrektora biura. Pracę rozpoczął w 1982 roku i zajmował się rozpoznawaniem działań obcych służb specjalnych, które prowadziły ideologiczną dywersję skierowaną w stronę Polski. Odbył ponad 100 misji w prawie 50 różnych krajach. Mówi biegle w trzech językach. Ze służby w wywiadzie odszedł na własną prośbę w 2007 roku. Miał stopień pułkownika.

Vincent V. Severski był wielokrotnie wyróżniany oraz honorowany przez władze Polski, Wielkiej Brytanii i Izraela. Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama odznaczył go Legią Zasługi (stopień Legionnaire).

Bestsellerowe cykle Vincenta V. Severskiego: „Nielegalni” i „Zamęt”

Doświadczenie zdobyte przez Severskiego podczas pracy jako oficer wywiadu pozwala mu w powieściach sensacyjnych odsłaniać przed czytelnikiem kulisy działalności wywiadów. Autor pokazuje, w jaki sposób działają służby wywiadowcze w różnych krajach, i gwarantuje całą gamę emocji i mocnych wrażeń.

Powieści należące do serii „Nielegalni” to najpopularniejsze książki Vincenta V. Severskiego. Ich akcja toczy się wokół działalności Wydziału Q – tajnej jednostki powołanej do pracy przy szczególnych misjach. Głównymi bohaterami są Konrad Wolski, szef Wydziału, oraz jego prawa ręka, Sara Korska. Pierwsza część cyklu została wydana w 2011 roku i nosiła tytuł „Nielegalni”. To powieść szpiegowska, której akcja rozgrywa się we współczesnej Polsce, Rosji, Szwecji, a także na Ukrainie i Białorusi. Nie zabrakło tutaj wątków z czasów II wojny światowej i współczesnej polityki. Kolejnymi tytułami należącymi do cyklu są „Niewierni”, „Nieśmiertelni” i „Niepokorni”.

Po zakończeniu „Nielegalnych” autor rozpoczął nowy cykl ‒ „Zamęt”. Dotychczas w serii ukazały się dwa tytuły: „Zamęt” i „Odwet”. Pojawiają się tu bohaterowie znani z pierwszego cyklu pisarza – Ela i Witek. W „Zamęcie” talibowie porywają polskiego inżyniera. Okazuje się, że porwanie jest częścią większego planu, w który zamieszane są wywiady różnych krajów. Na ratunek wyrusza tajna jednostka Agencji Wywiadu „Sekcja”. W jej skład wchodzą między innymi pułkownik Roman i absolwentka ASP Monika. Zespół postanawia za wszelką cenę rozwiązać skomplikowaną szpiegowską zagadkę. „Zamęt” ukazał się nie tylko jako książka papierowa, ale także ebook i audiobook (a właściwie superprodukcja).

Oprócz powyższych tytułów Vincent V. Severski jest także autorem wydanej w 2019 książki „Christine. Powieść o Krystynie Skarbek”. To historia polskiej agentki brytyjskiej tajnej służby, określanej przez Winstona Churchila mianem „ulubionego wywiadowcy”.

Serial „Nielegalni”

Serial „Nielegalni” to ekranizacja dwóch powieści pisarza – „Nielegalni” i „Niewierni”. Ta polska produkcja określana jest jako połączenie thrillera szpiegowskiego i dramatu kryminalnego. Serial został wyprodukowany przez stację Canal+ i opowiada o losach dwóch agentów wywiadu. Występują w nim między innymi Grzegorz Damięcki, Filip Pławiak, Agnieszka Grochowska czy Andrzej Seweryn.

Szeroki wybór książek papierowych, ebooków i audiobooków Vincenta V. Severskiego znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com. Zapraszamy!

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

Umieszczone w kategorii „Pozostałe” publikacje to książki, które należą do kategorii „Historia”, ale których nie można przyporządkować do żadnej z podkategorii – „Historia najnowsza”, „Historia nowożytna”, „II wojna światowa”, „Starożytność i średniowiecze”. Odnaleźć tu możemy pozycje opisujące dłuższe okresy historii, niemieszczące się w ściśle wyznaczonych zakresach, a także tytuły poświęcone konkretnym aspektom historii czy ujmujące historię w niecodzienny sposób. W serwisie Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Europa. Rozprawa historyka z historią”, czyli opracowane dzieje Europy spisane przez jednego z najpopularniejszych historyków Normana Daviesa, „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha, w której znaleźć możemy historię jednego z najważniejszych rodów Rzeczpospolitej. Kolejną wartą wyróżnienia pozycją jest „Jak pogoda zmieniała losy wojen i świata”, gdzie Erik Durschmied opisuje konflikty zbrojne, w których decydującą rolę odegrały zjawiska atmosferyczne. W kategorii „Pozostałe” umieszczone zostały książki z cyklu „prawdziwe historie”, przedstawiające historię z punktu widzenia kobiet. W serii znajdują się publikacje m.in. Anny Herbich („Dziewczyny z powstania”, „Dziewczyny z Syberii”), Kamila Janickiego („Damy złotego wieku”, „Żelazne damy”), Diane Ducret („Kobiety dyktatorów”, „Kobiety mafii”) i Anny Marii Śnieżko („Żona wyklęta”). Czytelników chcących poznać historię od jej zabawnej strony na pewno zainteresuje „Historia bez cenzury” Wojciecha Drewniaka, w której autor w dowcipny i ciekawy sposób opisuje wybrane przez siebie wydarzenia czy postacie historyczne. Podobną formę przyjmuje Jan Wróbel w „Historii Polski 2.0. Polak, Rusek i Niemiec”, w której z przymrużeniem oka i wspaniałym humorem rozprawia o tym, jak nasi rodacy dawali w kość sąsiadom. Nie inaczej jest w kontynuacji tej książki – „Historii Polski 2.0. Polak potrafi, Polka też” napisanej wspólnie z Ewą Wróbel. Druga część to zestawienie genialnych osiągnięć naszych rodaków, bez których świat nie byłby taki sam.