Majówkowy Maraton Czytelniczy

Wiesław Romanowski Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Wiesław Romanowski Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Wiesław Romanowski jest polskim dziennikarzem, publicystą, reportażystą, a także uczestnikiem działań opozycyjnych w okresie PRL. Współpracował w swojej karierze z Polskim Radiem, BBC, czasopismami „Wprost”, „Polityka”, „Rzeczpospolita”, czy „Dziennik Polski” w Londynie. Dla TVP1 i TVP2 Romanowski wyprodukował ponad 40 reportaży oraz 10 filmów dokumentalnych, poświęconych przede wszystkim tematom rosyjskim oraz ukraińskim.

Wiesław Romanowski – życiorys

Wiesław Włodzimierz Romanowski urodził się 18 sierpnia 1952 roku w Koszalinie. Ukończył studia w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. W okresie nauki tam był członkiem Zrzeszenia Studentów Polskich, a po 1977 roku członkiem Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej. W 1980 roku Romanowski został rzecznikiem prasowym Międzyzakładowego Komitetu Założycielskiego NSZZ „Solidarność” w Koszalinie, a później redaktorem naczelnym tygodnika „Sierpień 80”. Wiesław Romanowski był internowany w czasie stanu wojennego i przebywał w ośrodkach w Wierzchowie i Darłówku, skąd został zwolniony w kwietniu 1982 roku.

W okresie 1990-1992 Wiesław Romanowski był redaktorem naczelnym koszalińskiego oddziału Polskiego Radia, a potem był prywatnym producentem telewizyjnym oraz dziennikarzem niezależnym. Romanowski był także korespondentem TVP w Kijowie w latach 1998-2003. Po tym czasie został niezależnym reporterem, publicystą i konsultantem ds. Wschodu. W latach 2009-2011 Romanowski był wicedyrektorem Instytutu Polskiego w Mińsku, a obecnie pełni funkcję konsula w konsulacie generalnym w Grodnie na Białorusi.

Wiesław Romanowski – książka „Bandera”

W 2012 roku nakładem Wydawnictwa Demart ukazała się książka Wiesława Romanowskiego pt. „Bandera. Terrorysta z Galicji”. Opowiada ona historię Stepana Bandery, człowieka wywołującego skrajne opinie w kontaktach polsko-ukraińskich. Bandera był ukraińskim nacjonalistą, przywódcą OUN – UPA, dla wielu uosobieniem tego, co najgorsze w politycznym ekstremizmie, mordercą odpowiedzialnym za masowe ludobójstwo na wschodnich granicach Rzeczpospolitej. Dla licznych Ukraińców był i jest to narodowy bohater, legendarny bojownik o niepodległość ich państwa. Romanowski śledzi historię Bandery, próbując rozplątać pełną emocji historię tego człowieka. Dzieło „Bandera. Terrorysta z Galicji” Wiesława Romanowskiego znajdziecie na Woblink, podobnie jak późniejszą jego książkę „Bandera. Ikona Putina”. Te i inne historyczne tytuły czekają tu jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Internet, komputery, informatyka

Kategoria „Internet, komputery, informatyka” zawiera publikacje skupiające się na wszystkich zagadnieniach związanych z siecią, komputerami, programami komputerowymi czy oprogramowaniem. Książki z tej kategorii poświęcone są w głównej mierze programowaniu – znajdują się tu m.in. podręcznik „Wstęp do informatyki” Jacka Lembasa i Rafała Kawy przeznaczony dla studentów pierwszego roku kierunków informatycznych, poradnik „Sztuka dobrego programowania” Krzysztofa Jassego i Andrzeja Ziemkiewicza, w którym dobre rady znajdą zarówno początkujący, jak i zaawansowani programiści, poradnik „Java. Uniwersalne techniki programowania” pod redakcją naukową Krzysztofa Barteczki dotyczący programowania w języku Java, podręcznik „HTML. Tworzenie stron www i programów desktopowych” Rafała Strychalskiego (podzielony na 3 części: dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych). Znajdują się tu także poradniki z innych dziedzin, jak np. e-commerce („Narzędzia Google dla e-commerce” Krzysztofa Marca), marketingu internetowego („AdWords i Analytics” Krzysztofa Marca i Tomasza Trzósły), praktyk zwinnych („W poszukiwaniu zwinności w architekturze systemów IT” Krzysztofa Bończaka”), rzeczywistości wirtualnej („Rzeczywistość wirtualna (VR) dla każdego – Aframe i HTML 5” Krzysztofa Wońka). Nie brakuje również pozycji dla dzieci, które już od małego chcą rozpocząć swoją przygodę z programowaniem w Scratchu, Pythonie czy Javie („Bawimy się, programując w Scratchu” i „Twórz własne gry komputerowe w Pythonie” Ala Sweigarta, „JavaScript dla dzieci. Programowanie na wesoło” Nicka Morgana), grafiką komputerową („Piksele, wektory i inne stwory” Alicji Żarowskiej-Mazur i Dawida Mazura), produkcją filmową („Zostań gwiazdą YouTube'a” Nicka Willoughby’ego).