Wojciech Chmielarz Literatura popularnonaukowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Wojciech Chmielarz Literatura popularnonaukowa - książki, ebooki i audiobooki

Wojciech Chmielarz to polski pisarz kryminałów, laureat Nagrody Wielkiego Kalibru, najważniejszej polskiej nagrody przyznawanej za najlepszy kryminał roku. Otrzymał go za „Przejęcie”, trzeci tom serii z Jakubem Mortką w roli głównej. Jest autorem bestsellerowej powieści „Żmijowisko”, na podstawie której powstał serial produkcji Canal+.

Książki Wojciecha Chmielarza z komisarzem Jakubem Mortką

Wojciech Chmielarz zadebiutował w 2012 roku powieścią „Podpalacz”, która ukazała się w serii Ze Strachem wydawnictwa Czarne. Książka zapoczątkowała cykl kryminalny z komisarzem Jakubem Mortką w roli głównej. Seria składa się z pięciu tomów – „Podpalacz”, „Farma lalek”, „Przejęcie”, „Osiedle marzeń” i „Cienie”.

W pierwszym tomie Mortka podejmuje się rozwiązania sprawy pozornie wyglądającej na nieszczęśliwy wypadek. W willi znajdującej się na warszawskim Ursynowie wybucha pożar. Ofiarą pada właściciel posiadłości, popularny biznesmen. Jego żonie, celebrytce, udaje się przeżyć, ale wychodzi z wypadku ciężko poparzona. Po rozeznaniu funkcjonariusze straży pożarnej rozwiewają wszelkie wątpliwości – to było celowe podpalenie, a w okolicy dochodzi do podobnych wypadków. Niestety Mortce ciężko jest się w pełni skupić na pracy, ponieważ boryka się z problemami rodzinnymi.

Żmijowisko

Ogromną popularność przyniosła Chmielarzowi książka „Żmijowisko”, osobna powieść, nie zaliczająca się do żadnego cyklu. Chmielarz przedstawia w niej historię grupy znajomych, która wybrała się na wakacyjny urlop do małej miejscowości ‒ tytułowego Żmijowiska. W trakcie pobytu dochodzi do tajemniczego zniknięcia córki jednej z par. Dziewczynki nie udaje się znaleźć, nie ma również żadnych śladów w tej zagadkowej sprawie. Rok po tych wydarzeniach ojciec zaginionej postanawia wrócić do Żmijowiska, żeby podjąć ostatnią próbę odnalezienia córki. Na podstawie książki powstał siedmioodcinkowy serial produkcji Canal+ w reżyserii Łukasza Palkowskiego. W rolach głównych wystąpili Paweł Domagała, Agnieszka Żulewska, Cezary Pazura, Piotr Stramowski i Wojciech Zieliński.

Opowiem ci o zbrodni

Wojciech Chmielarz jest jednym z autorów, którzy brali udział w multimedialnym eksperymencie literackim „Opowiem ci o zbrodni”. Jest to projekt, w którym najpopularniejsi polscy pisarze kryminałów stworzyli antologię opowiadań o prawdziwych zbrodniach popełnionych na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Ponadto w tekstach pisali o tym, jak przygotowują się do pracy przy opisywaniu prawdziwych zbrodni. Książce towarzyszył program telewizyjny emitowany w telewizji Crime + Investigation. Do tej pory w dwóch odsłonach „Opowiem ci o zbrodni” wzięli udział Katarzyna Bonda, Katarzyna Puzyńska, Max Czornyj, Małgorzata i Michał Kuźmińscy, Igor Brejdygant, Marta Guzowska i Joanna Opiat-Bojarska.

Cykl Bezimienny

Oprócz pełnych napięcia kryminałów Wojciech Chmielarz ma w swoim dorobku także dwie powieści sensacyjne. Pierwsza z nich pt. „Prosta sprawa” otwiera cykl „Bezimienny”. Autor zaczął ją pisać w czasie lockdownu i publikował w odcinkach na swoim profilu na Facebooku. W październiku 2020 roku ukazała się, nakładem Wydawnictwa Marginesy, w rozszerzonej i poprawionej wersji. Główny bohater przyjeżdża do Jeleniej Góry, żeby odwiedzić swojego przyjaciela Prostego oraz spłacić zaciągnięty niegdyś dług. Kiedy dociera na miejsce zastaje tylko zdemolowane mieszkanie. Dodatkowo w domu Prostego pojawiają się umięśnieni bandyci, którzy zaczynają zadawać dziwne pytania. Tym sposobem mężczyzna zostaje uwikłany w wyjątkowo niebezpieczną grę.

Kolejny tom z cyklu ukazał się na jesień 2021 roku. W „Długu honorowym” powraca znany z „Prostej sprawy” bezimienny bohater. Tym razem mężczyzna pojawia się w Wilkach, w których doszło do morderstwa młodej dziewczyny. O zbrodnię oskarżono znanego ze skłonności do agresji Traszkę. Bohater, w ramach spłaty zaległego długu, ma wytropić prawdziwego zabójcę.

Książki Wojciecha Chmielarza w formie ebooka, audiobooka i papierowej dostępne są w księgarni internetowej Woblink.com.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura popularnonaukowa

Literatura popularnonaukowa jest nastawiona przede wszystkim na popularyzowanie oraz objaśnianie nauki i zjawisk, które zachodzą w jej obrębie. Książki przynależące do tego gatunku są skoncentrowane przede wszystkim na przybliżaniu i wyjaśnianiu nieposiadającym naukowej wiedzy z danej dziedziny odbiorcom różnorakich zagadnień ze świata nauki. Publikacje popularnonaukowe są najczęściej pisane językiem pozbawionym skomplikowanych terminów technicznych utrudniających przyswajanie treści czytelnikom niezaznajomionym z naukową terminologią. „Literatura popularnonaukowa” jest częścią szerszej kategorii „Literatura faktu”. W skład tej kategorii wchodzą zarówno publikacje dotyczące znanych i cenionych naukowców, jak i różnych gałęzi nauki. Nie zabrakło tu takich pozycji jak „Lab girl. Opowieść o kobiecie naukowcu, drzewach i miłości”, „Po obu stronach mózgu. Moja przygoda z neuronauką”, „Lęk. Neuronauka na tropie źródeł lęku i strachu”, „Trauma i pamięć. Praktyczny przewodnik do pracy z traumatycznymi wspomnieniami”, „Empatia. Jak odkrycie neuronów lustrzanych zmienia nasze rozumienie ludzkiej natury”, „Jak czytać wodę. Wskazówki i znaki ukryte w morzach, jeziorach, rzekach i kałużach”, „Teraz. Fizyka czasu”, „Wszechświat i ja”, „Neuroerotyka”, „Wszechświat w twojej dłoni”, „Sapiens. Od zwierząt do bogów” czy też „Oszustwa pamięci”. W kategorii „Literatura popularnonaukowa” w internetowej księgarni Woblink.com znajdują się publikacje znanych i cenionych naukowców, profesorów oraz badaczy, jak na przykład książki Stephena Hawkinga, jednego z czołowych fizyków teoretycznych, profesora Jerzego Vetulaniego czy też niemieckiego leśnika pokazującego inne spojrzenie na otaczającą przyrodę – Petera Wohllebena.