Majówkowy Maraton Czytelniczy

Wojciech Drewniak Psychologia, Społeczeństwo, Polityka - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Wojciech Drewniak Psychologia, Społeczeństwo, Polityka - książki, ebooki i audiobooki

Wojciech Drewniak jest współtwórcą popularnego kanału na Youtube, w nieszablonowy sposób przybliżającego różnego typu wydarzenia z przeszłości. “Historia bez cenzury” ma ponad 1,3 miliona subskrybentów, którzy sięgają do zamieszczanych tam materiałów, by przekonać się, że historia może być ciekawa. Sam Drewniak pochodzi z Radomia i z wykształcenia jest historykiem. Ukończył także realizację dźwięku, a na co dzień pracuje w Radiu Lublin. Po sukcesie kanału “Historia bez cenzury” zaczął również pisać popularnonaukowe książki z serii pod tym samym tytułem.

“Historia bez cenzury” kanał Wojciecha Drewniaka na Youtube

Pierwszy film na kanale “Historia bez cenzury” ukazał się w 2013 roku i był niespełna dziewięciominutowym materiałem przybliżającym postać Bolesława Chrobrego. Dziś kanał posiada już ponad 1,3 miliona subskrybentów oraz prawie 264 miliony wyświetleń. “Historię bez cenzury” prowadzi od samego początku Wojciech Drewniak, opowiadając zarówno o znanych, jak i tych nieco rzadziej obecnych na lekcjach historii wydarzeniach oraz osobach. To, co wyróżnia “Historię bez cenzury” to przekazywanie wiedzy historycznej w sposób, którego raczej nie spotyka się w szkole - pełen dowcipów, odniesień i ciekawostek. W poszczególnych filmach Drewniak opisuje dzieje zarówno Polski, jak i świata, łącząc powszechnie znane fakty z ich znacznie mniej popularnymi braćmi i siostrami. Twórcy kanału nie uciekają zarówno od kontrowersyjnych tematów, jak i zajmowania niekoniecznie popularnych stanowisk względem omawianych przez nich kwestii. Dbając o rzetelność i poziom merytoryczny swoich materiałów, przekazują je w sposób niesztampowy i ciekawy. Celem “Historii bez cenzury” jest przede wszystkim dotarcie do młodych ludzi z przekazem, że historia nie musi być nudna - wszystko zależy od tego, kto i jak o niej opowiada. Z ich własnych badań wynika, że bardzo wielu uczniów, przygotowując się do lekcji, korzysta z materiałów dostępnych na kanale. W 2020 roku “Historia bez cenzury” została laureatem plebiscytu Stowarzyszenie Mensa Polska “Ulubione kanały popularnonaukowe członków Stowarzyszenie Mensa Polska”.

Książkowa “Historia bez cenzury”

Pierwsza książka Wojciecha Drewniaka pod tym samym tytułem co kanał na Youtube - “Historia bez cenzury” - ukazała się w 2016 roku. Ciętym językiem Drewniak przybliża w niej różne fakty z historii Polski oraz świata, niekiedy formułując kontrowersyjne ich interpretacje. Książkowa “Historia bez cenzury” w dużej mierze skupia się na postaciach, które odegrały ważną rolę w przeszłości. Każda taka osoba w ujęciu Drewniaka staje się człowiekiem z krwi i kości, pełnym zarówno zalet, jak i wad. Wszystko to okraszone jest dużą dawką charakterystycznego, znanego już z Youtube humoru oraz opowiadane z przymrużeniem oka. Cel podobny jak w wypadku kanału - przekonać młodszych czytelników, że nauka historii i jej poznawanie wcale nie muszą być nudne. Seria “Historia bez cenzury” skierowana jest przede wszystkim do osób, które żądne są wiedzy historycznej, a mają dość jej nudnej, podręcznikowej wersji. Drewniak zabiera czytelników w podróż po różnych etapach historii w sposób pozbawiony niepotrzebnego napięcia i nadmiernej powagi. Niekonwencjonalny sposób przedstawiania historii jak dotychczas pojawił się na rynku literackim w pięciu odsłonach - “Historia bez cenzury”, “Historia bez cenzury 2. Polskie koksy”, “Historia bez cenzury 3. Poland first to fight… Czyli II wojna światowa”, Historia bez cenzury 4. Średniowiecze bez trzymanki” oraz “Historia bez cenzury 5. I straszno, i śmieszno, czyli PRL”. We wszystkich przewijają się wątki znane z filmów na Youtube, które Wojciech Drewniak uzupełnia o nowe wydarzenia oraz postacie. Każda z tych pozycji dostępna jest na Woblinku w formie książki papierowej oraz ebooka. Poszczególne rozdziały są także pełne ciekawostek, spostrzeżeń, zabawnych sytuacji oraz nieznanych faktów, które ułatwiają przyswajanie faktów na zasadzie “bawiąc się, uczyć”. Zarówno kanał “Historia bez cenzury”, jak i książki Drewniaka pod tym samym tytułem nie są przeznaczone dla dzieci - co też za każdym razem jest widzom oraz czytelnikom przypominane.

Te i inne książki popularnonaukowe przybliżające historię Polski i świata w sposób niekonwencjonalny znajdziesz na Woblink w formie książek papierowych, ebooków oraz audiobooków.

Źródło zdjęcia: lubimyczytac.pl

Co znajdziesz w kategorii: Psychologia, Społeczeństwo, Polityka

Kategoria „Psychologia / Społeczeństwo / Polityka” zawiera przede wszystkim pozycje, w których autorzy badają zachowania człowieka i mechanizmy, które pozwalają na zrozumienie tych zachowań, a także przedstawiają zmiany zachodzące w świadomości społecznej. W księgarni internetowej Woblink.com odnaleźć możemy pozycje będące poradnikami w zakresie psychologii, takie jak dwa najpopularniejsze skandynawskie poradniki ostatnich lat napisane przez Thomasa Eriksona: „Otoczeni przez idiotów” oraz „Otoczeni przez psychopatów”. Pierwszy z nich uczy identyfikować cztery różne typy osobowości i na tej podstawie lepiej rozumieć i współpracować z ludźmi, drugi pokazuje, jak radzić sobie z psychopatami, których jest wśród nas więcej, niż ktokolwiek mógłby się spodziewać. Wśród oferowanych przez serwis Woblink.com pozycji znajduje się wiele książek przeznaczonych dla rodziców, pomagających w wychowaniu i komunikacji z dziećmi, np. „Jak być rodzicem, jakim zawsze chciałeś być” Elaine Mazlish i Adele Faber czy „Ty, Twoje dziecko i szkoła” Kena Robinsona. Coś dla siebie znajdą tu też czytelnicy szukający kontrowersji, lubiący tematy uznane przez społeczeństwo za tabu. Zainteresować ich może „Żałując macierzyństwa” Orny Donath, czyli dzieło będące efektem długoletnich badań i rozmów z kobietami, które wolałyby nigdy nie urodzić dzieci, czy też monografia „Współczesne spojrzenie na seksualność człowieka” starająca się we wszechstronny sposób przedstawić temat seksualności, od normy do patologii. W kategorii „Psychologia / Społeczeństwo / Polityka” odnaleźć też możemy książki na takie tematy jak rozważania na temat wszechobecności i różnorodności kłamstw i oszustw w relacjach międzyludzkich („Homo falsus” Jana Borkowskiego) czy opis sposobów przeżywania przez zwierzęta żalu po stracie swoich towarzyszy, partnerów i przyjaciół („Jak zwierzęta przeżywają żałobę?” Barbary King).