Człowiek pojawia się znikąd, na obcej, pustynnej i niedostępnej planecie. W zapomnianym grobowcu odnajduje go Pip, złodziej cmentarny i "zbieracz" starożytnych artefaktów… Człowiek jest nagi i niemy, jedyny jego znak rozpoznawczy to tatuaż z napisem "Mandor" ("Złota ręka") Prezentujemy trzeci i zarazem osttni tom cyklu. Kontynuacja serii będzie dostępna w cyklu TERRA.
Marsylia, rok 1900. Clément jest lubianym przez wszystkich robotnikiem, człowiekiem prawym i uczciwym, ojcem rodziny. Okazuje się jednak, że zataja przed wszystkimi to, kim jest naprawdę. Okoliczności jego śmierci są równie brutalne, co tajemnicze. Gennevilliers, rok 1909. Trójka dzieci Clémenta podrosła. Pozostawione same sobie, bez matki, która gnije w więzieniu, zaznają w życiu jedynie głodu i przemocy. Aż pewnego dnia kontaktuje się z nimi starsza kobieta. Podaje się za ...
Czy kradzież dwóch ton złota z Banku Francji wydaje Wam się niewykonalna? A jednak… Czerwiec, 1940. Francja jest w stanie wojny od dziesięciu miesięcy, coraz częściej mówi się o przejęciu Paryża przez nazistów. Bank Francji od ponad roku zapobiegawczo przenosi swoje rezerwy złota z dala od stolicy. Wydaje się, że w Paryżu wszystkie kasy zostały puste… Prawie wszystkie. Zapomniane dwie tony złota odnajdują się w skarbcu Saint-Quen, a opancerzony furgon w trybie pilnym usiłuje ...
Krasnaja Koża (czyli Czerwona Skóra) to tytuł nadawany od 1923 roku przez władze sowieckie bojowniczkom o sprawę komunizmu, gotowych poświęcić swe życie i oddać krew dla dobra Partii i Towarzysza Sekretarza Generalnego. W czasach nasilającej się Zimnej Wojny, gdy tę zaszczytną funkcję sprawuje Towarzysz Leonid Breżniew, jego tajną superbronią w walce z imperializmem jest agentka Wiera Jelnikowa. Jest niewiarygodnie silna, zręczna, nieziemsko piękna i ślepo oddana idei komuniz...
Siódma część umieszczonej w świecie Thorgala serii poświęconej losom pięknej awanturniczki Kriss de Valnor. Kriss chce uratować syna uprowadzonego do odległego Bag Dadhu. Nie ma jednak czasu na wielomiesięczną podróż, dlatego postanawia wejść na Górę Czasu, dzięki czemu mogłaby błyskawicznie znaleźć się na drugim końcu świata. Droga na szczyt jest jednak niezwykle niebezpieczna i pełna pułapek. Co więcej, efekt tych wszystkich starań może się okazać wcale nie taki, na jaki l...
Seria "retro SF", która na tle wielkiej historii ukazuje narodziny i przygody pierwszego francuskiego super-bohatera TAILLEFER'A. Scenariusz serii stworzył znany i doceniany w Polsce Xavier Dorrison (Long John Silver, Trzeci Testament, Asgard, XIII Mystery, W.E.S.T). Rysownik, Enrique Breccia to autor wydanej w Polsce fikcyjnej biografii Lovecraft (kolekcja Obrazy Grozy).
Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.
Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.
Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.
E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.
Okładka to wszystko, co zostało od zewnątrz trwale złączone ze znajdującym się w środku wkładem. Składa się z przedniej i tylnej okładziny (potocznie zwanej okładką), a także z grzbietu okładki. To właśnie okładka definiuje i określa ostateczny wygląd książki, gdyż determinuje między innymi sposób, w jaki łączą się ze sobą wszystkie kartki i jaka jest wewnętrzna budowa książki. Oprawy mogą być miękkie, twarde czy też zintegrowane – różnią się przede wszystkim wielkością, wagą, wytrzymałością oraz ceną. Przykładowo książki w twardej oprawie są większe, cięższe, bardziej wytrzymałe i droższe od tych w miękkiej.