Yuval Noah Harari Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Yuval Noah Harari Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Yuval Noah Harari to historyk, filozof i autor książek, które zyskały status bestsellerów w wielu krajach świata, takich jak „Sapiens. Od zwierząt do bogów”, „Homo deus. Krótka historia jutra” i „21 lekcji na XXI wiek”. Do tej pory tytuły te rozeszły się w nakładzie ponad 23 milionów egzemplarzy.

W latach 1993‒1998 studiował historię średniowiecza i historię wojskową na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. W 2002 roku uzyskał doktorat z filozofii w Jesus College w Oxfordzie. Następne trzy lata spędził na studiach doktoranckich jako pracownik fundacji Yad Hanadiv. Jego zainteresowania skupiają się wokół makrohistorycznych pytań dotyczących relacji między historią i biologią. W swoich książkach pisze o tym, co wyróżnia homo sapiens od innych gatunków zwierząt. Zadaje pytania, czy istnieje coś takiego, jak sprawiedliwość historyczna? I co nas czeka w przyszłości?

W 2018 roku oraz na początku 2020 roku Harari wygłosił wykłady dotyczące przyszłości podczas World Economic Forum w Davos. Pisarz bierze udział w wielu międzynarodowych debatach i często spotyka się z głowami państw – rozmawiał między innymi z Angelą Merkel, Emmanuelem Macronem, Mauricio Marcim czy prezydentem Niemiec, Frankiem-Walterem Steinmeierem. Ogromną popularność zyskał dzięki wystąpieniom podczas cyklu TED. W 2018 roku był pierwszym prelegentem, który występował jako avatar.

Yuval Noah Harari stale współpracuje z największymi gazetami ‒ pisał między innymi dla „The Guardian”, „The Times”, „The New York Times” czy „The Economist”.

Historia wojskowa w książkach Yuval Noah Harari

Pierwsze trzy książki Yuval Noah Harari poświęcił tematowi, który studiował – historii wojskowej. W 2011 roku w Izraelu ukazała się jego książka „Sapiens. Od zwierząt do bogów”. Jest to holistyczna prezentacja dziejów człowieka – od czasów, gdy żyliśmy w jaskiniach, po podróże na Księżyc i przełomowe odkrycia genetyczne. Pięć lat później ukazał się „Homo deus. Krótka historia jutra”, w którym Harari skupia się na teraźniejszych wyzwaniach, szuka odpowiedzi na pytanie, co nas czeka w przyszłości, a przede wszystkim udowadnia, że już wkrótce człowiek stanie się równy bogom.

Harari z niezwykłą lekkością, a zarazem wnikliwością łączy historię, filozofię, socjologię, biotechnologię i wiele innych dziedzin nauki. Z tego połączenia wyłania się fascynująca wizja XXI wieku jako epoki, w której dokona się najważniejsza i najgłębsza przemiana w dziejach. Harari zauważa, że śmierć to tylko problem techniczny ‒ światowe korporacje już teraz prowadzą wyścig po nieśmiertelność. Niebawem najbogatszych będzie stać na przedłużanie swojego życia. A jeśli człowiek będzie nieśmiertelny, jak zmienią się społeczeństwa i religie?

Ebooki, audiobooki i książki papierowe Harariego dostępne na Woblink.com

Książki Yuvala Noah Harariego możecie znaleźć na Woblink.com w trzech formatach: jako ebook, audiobook i książkę papierową.

Co znajdziesz w kategorii: Internet, komputery, informatyka

Kategoria „Internet, komputery, informatyka” zawiera publikacje skupiające się na wszystkich zagadnieniach związanych z siecią, komputerami, programami komputerowymi czy oprogramowaniem. Książki z tej kategorii poświęcone są w głównej mierze programowaniu – znajdują się tu m.in. podręcznik „Wstęp do informatyki” Jacka Lembasa i Rafała Kawy przeznaczony dla studentów pierwszego roku kierunków informatycznych, poradnik „Sztuka dobrego programowania” Krzysztofa Jassego i Andrzeja Ziemkiewicza, w którym dobre rady znajdą zarówno początkujący, jak i zaawansowani programiści, poradnik „Java. Uniwersalne techniki programowania” pod redakcją naukową Krzysztofa Barteczki dotyczący programowania w języku Java, podręcznik „HTML. Tworzenie stron www i programów desktopowych” Rafała Strychalskiego (podzielony na 3 części: dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych). Znajdują się tu także poradniki z innych dziedzin, jak np. e-commerce („Narzędzia Google dla e-commerce” Krzysztofa Marca), marketingu internetowego („AdWords i Analytics” Krzysztofa Marca i Tomasza Trzósły), praktyk zwinnych („W poszukiwaniu zwinności w architekturze systemów IT” Krzysztofa Bończaka”), rzeczywistości wirtualnej („Rzeczywistość wirtualna (VR) dla każdego – Aframe i HTML 5” Krzysztofa Wońka). Nie brakuje również pozycji dla dzieci, które już od małego chcą rozpocząć swoją przygodę z programowaniem w Scratchu, Pythonie czy Javie („Bawimy się, programując w Scratchu” i „Twórz własne gry komputerowe w Pythonie” Ala Sweigarta, „JavaScript dla dzieci. Programowanie na wesoło” Nicka Morgana), grafiką komputerową („Piksele, wektory i inne stwory” Alicji Żarowskiej-Mazur i Dawida Mazura), produkcją filmową („Zostań gwiazdą YouTube'a” Nicka Willoughby’ego).