Majówkowy Maraton Czytelniczy

Yuval Noah Harari Powieść obyczajowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Yuval Noah Harari Powieść obyczajowa - książki, ebooki i audiobooki

Yuval Noah Harari to historyk, filozof i autor książek, które zyskały status bestsellerów w wielu krajach świata, takich jak „Sapiens. Od zwierząt do bogów”, „Homo deus. Krótka historia jutra” i „21 lekcji na XXI wiek”. Do tej pory tytuły te rozeszły się w nakładzie ponad 23 milionów egzemplarzy.

W latach 1993‒1998 studiował historię średniowiecza i historię wojskową na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. W 2002 roku uzyskał doktorat z filozofii w Jesus College w Oxfordzie. Następne trzy lata spędził na studiach doktoranckich jako pracownik fundacji Yad Hanadiv. Jego zainteresowania skupiają się wokół makrohistorycznych pytań dotyczących relacji między historią i biologią. W swoich książkach pisze o tym, co wyróżnia homo sapiens od innych gatunków zwierząt. Zadaje pytania, czy istnieje coś takiego, jak sprawiedliwość historyczna? I co nas czeka w przyszłości?

W 2018 roku oraz na początku 2020 roku Harari wygłosił wykłady dotyczące przyszłości podczas World Economic Forum w Davos. Pisarz bierze udział w wielu międzynarodowych debatach i często spotyka się z głowami państw – rozmawiał między innymi z Angelą Merkel, Emmanuelem Macronem, Mauricio Marcim czy prezydentem Niemiec, Frankiem-Walterem Steinmeierem. Ogromną popularność zyskał dzięki wystąpieniom podczas cyklu TED. W 2018 roku był pierwszym prelegentem, który występował jako avatar.

Yuval Noah Harari stale współpracuje z największymi gazetami ‒ pisał między innymi dla „The Guardian”, „The Times”, „The New York Times” czy „The Economist”.

Historia wojskowa w książkach Yuval Noah Harari

Pierwsze trzy książki Yuval Noah Harari poświęcił tematowi, który studiował – historii wojskowej. W 2011 roku w Izraelu ukazała się jego książka „Sapiens. Od zwierząt do bogów”. Jest to holistyczna prezentacja dziejów człowieka – od czasów, gdy żyliśmy w jaskiniach, po podróże na Księżyc i przełomowe odkrycia genetyczne. Pięć lat później ukazał się „Homo deus. Krótka historia jutra”, w którym Harari skupia się na teraźniejszych wyzwaniach, szuka odpowiedzi na pytanie, co nas czeka w przyszłości, a przede wszystkim udowadnia, że już wkrótce człowiek stanie się równy bogom.

Harari z niezwykłą lekkością, a zarazem wnikliwością łączy historię, filozofię, socjologię, biotechnologię i wiele innych dziedzin nauki. Z tego połączenia wyłania się fascynująca wizja XXI wieku jako epoki, w której dokona się najważniejsza i najgłębsza przemiana w dziejach. Harari zauważa, że śmierć to tylko problem techniczny ‒ światowe korporacje już teraz prowadzą wyścig po nieśmiertelność. Niebawem najbogatszych będzie stać na przedłużanie swojego życia. A jeśli człowiek będzie nieśmiertelny, jak zmienią się społeczeństwa i religie?

Ebooki, audiobooki i książki papierowe Harariego dostępne na Woblink.com

Książki Yuvala Noah Harariego możecie znaleźć na Woblink.com w trzech formatach: jako ebook, audiobook i książkę papierową.

Co znajdziesz w kategorii: Powieść obyczajowa

Powieść obyczajowa, a właściwie społeczno-obyczajowa, wywodzi się z powieści realistycznej. Książki będące reprezentantami tego gatunku literatury zaczęły dominować w II połowie XIX stulecia. Wykształcenie się powieści obyczajowej jest uznawane za jeden z najważniejszych etapów ewolucji tego gatunku literackiego. Książki obyczajowe są obecnie dominującym typem powieści. Z uwagi na zakładaną prawdziwość opisu społeczeństwa, tendencji czy środowiska charakterystycznych dla danych czasów ten rodzaj powieści jest często ich stosunkowo wiernym odbiciem. Taki gatunek odznacza się dużym zainteresowaniem każdym aspektem ludzkiego życia. Czytelnik powieści obyczajowej może zapoznać się z realiami i zwyczajami panującymi w opisywanych przez autora czasach. Powieść obyczajowa ewoluuje i obecnie nie jest tak łatwa do zaklasyfikowania czy zdefiniowania jak w okresie pozytywizmu. W kategorii „Powieść obyczajowa” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Ósme życie” Nino Haratischwili, będące powieścią napisaną z epickim rozmachem, pełną bohaterów z krwi i kości oraz wielkich namiętności, „Wszystko, czego pragnęliśmy” Emily Giffin, która jest powieścią dojrzałą, aktualną społecznie i prowokującą do zadawania pytań o współczesne wychowanie, a także o nadużycia wobec kobiet, poruszająca i inspirująca opowieść autorstwa Catherine Isaac pod tytułem „Francuskie lato” oraz „Na plaży Chesil” Iana McEwana będąca złożoną i emocjonującą powieścią obyczajową o pokonywaniu własnych barier, rozmowie i problemach prowadzących do nieuchronnego dramatu. Nie zabrakło tutaj również powieści kojarzonych z najlepszymi i najgłośniejszymi obyczajowymi serialami i filmami – to na przykład „Seks w wielkim mieście” Candace Bushnell, „Dziennik Bridget Jones” Helen Fielding oraz polska pozycja „Magda M. Ciąg dalszy nastąpił” Radosława Figury.