Zadie Smith Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Zadie Smith Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Zadie Smith to brytyjska pisarka i publicystka, a także członkini Royal Society of Literature. Jej powieści, felietony i opowiadania poruszają czytelników i czytelniczki na całym świecie. Zadie Smith jest absolwentką King’s College w Cambridge. Pisarka urodziła się w Londynie w 1975 roku w Brent, dzielnicy robotniczej. Jej mama pochodzi z Jamajki, a ojciec jest Anglikiem. Rodzice nadali jej imię Sadie, które autorka „Białych zębów” zmieniła na Zadie w wieku 14 lat. Smith ma dwójkę przyrodniego rodzeństwa z poprzedniego małżeństwa ojca i dwóch młodszych braci. Jeden z nich, Ben Bailey Smith, to raper, komik i aktor występujący na scenie pod pseudonimem DoC Brown.

Życie i twórczość autorki „Białych zębów”

W dzieciństwie Zadie Smith bardzo lubiła stepować i chciała zostać aktorką musicalową. W czasie studiów zarabiała jako jazzowa śpiewaczka. Chciała również zostać dziennikarką, ale ostatecznie zdecydowała się na karierę literacką. Nigdy nie porzuciła dziennikarstwa całkowicie, jej talent w tej dziedzinie widać w pisanych przez nią felietonach. Oprócz powieści Smith pisze również opowiadania dla tygodnika „The New Yorker” oraz uczy kreatywnego pisania na New York University. Prywatnie pisarka jest żoną północnoirlandzkiego pisarza i poety, Nicka Lairda. Para poznała się jeszcze na studiach w Cambridge. Wzięli ślub w 2004 roku, a pięć lat później na świat przyszła ich córka Katherine.

Zadie Smith – nagradzana autorka bestsellerów

Debiutancka powieść Zadie Smith „Białe zęby” z miejsca stała się bestsellerem ‒ jej nakład przekroczył w Wielkiej Brytanii milion egzemplarzy. Książka znalazła się w zestawieniu 100 najlepszych powieści anglojęzycznych według „Timesa”. Została uhonorowana nagrodą Whitbread Book Award za najlepszy debiut 2000 roku, a także stworzono na jej podstawie miniserial telewizyjny. Książka „O pięknie” była nominowana do Nagrody Bookera i została uhonorowana nagrodą Orange Prize for Fiction. W 2016 roku pisarka otrzymała Nagrodą Literacką dziennika „Die Welt”.

Książki Zadie Smith

Zadie Smith jest autorką pięciu powieści: „Białe zęby”, „Łowca autografów”, „O pięknie”, „Londyn NW” i „Swing Time” oraz dwóch zbiorów opowiadań „Lost and Found” i „Grand Union”. Opublikowała także dwa zbiory esejów „Jak zmieniłam zdanie” oraz „Widzi mi się”. W „Białych zębach” opisuje historie trzech rodzin emigrantów na tle współczesnego, wielokulturowego Londynu. Natomiast „Swing Time” to opowieść o dwóch przyjaciółkach marzących o karierze tancerek. To opowieść o pasji, poszukiwaniu własnych korzeni oraz o przyjaźni. Zadie Smith w swoich książkach zabiera głos w wielu ważnych kwestiach, takich jak klasa i awans społeczny, kobiecość, męskość czy rodzicielstwo.

Jeśli chcesz poznać twórczość Zadie Smith, koniecznie zajrzyj na Woblink.com! Znajdziesz tam ebooki, audiobooki oraz książki papierowe autorki.

Co znajdziesz w kategorii: Internet, komputery, informatyka

Kategoria „Internet, komputery, informatyka” zawiera publikacje skupiające się na wszystkich zagadnieniach związanych z siecią, komputerami, programami komputerowymi czy oprogramowaniem. Książki z tej kategorii poświęcone są w głównej mierze programowaniu – znajdują się tu m.in. podręcznik „Wstęp do informatyki” Jacka Lembasa i Rafała Kawy przeznaczony dla studentów pierwszego roku kierunków informatycznych, poradnik „Sztuka dobrego programowania” Krzysztofa Jassego i Andrzeja Ziemkiewicza, w którym dobre rady znajdą zarówno początkujący, jak i zaawansowani programiści, poradnik „Java. Uniwersalne techniki programowania” pod redakcją naukową Krzysztofa Barteczki dotyczący programowania w języku Java, podręcznik „HTML. Tworzenie stron www i programów desktopowych” Rafała Strychalskiego (podzielony na 3 części: dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych). Znajdują się tu także poradniki z innych dziedzin, jak np. e-commerce („Narzędzia Google dla e-commerce” Krzysztofa Marca), marketingu internetowego („AdWords i Analytics” Krzysztofa Marca i Tomasza Trzósły), praktyk zwinnych („W poszukiwaniu zwinności w architekturze systemów IT” Krzysztofa Bończaka”), rzeczywistości wirtualnej („Rzeczywistość wirtualna (VR) dla każdego – Aframe i HTML 5” Krzysztofa Wońka). Nie brakuje również pozycji dla dzieci, które już od małego chcą rozpocząć swoją przygodę z programowaniem w Scratchu, Pythonie czy Javie („Bawimy się, programując w Scratchu” i „Twórz własne gry komputerowe w Pythonie” Ala Sweigarta, „JavaScript dla dzieci. Programowanie na wesoło” Nicka Morgana), grafiką komputerową („Piksele, wektory i inne stwory” Alicji Żarowskiej-Mazur i Dawida Mazura), produkcją filmową („Zostań gwiazdą YouTube'a” Nicka Willoughby’ego).