Zbigniew Lew-Starowicz Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Zbigniew Lew-Starowicz Fantastyka i Horror - książki, ebooki i audiobooki

Zbigniew Lew-Starowicz to urodzony 25 października 1943 roku w Sieradzu profesor nauk medycznych, lekarz psychiatrii, psychoterapeuta i nauczyciel akademicki. Jest także prezesem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.

Starowicz jest autorem oraz współautorem kilkuset prac naukowych i popularnonaukowych skupiających się na temacie współczesnej seksuologii i psychiatrii, między innymi " Lew-Starowicz o miłości", " Rozmówki małżeńskie", czy " Czego pragnie kobieta". Część swoich publikacji Zbigniew Lew-Starowicz opublikował pod pseudonimem "Leo Oldwitch".

Zbigniew Lew-Starowicz ma czworo dzieci, trójkę ze związku z pierwszą żoną. Jego drugą żoną była lekarka śp. Danuta Lew-Starowicz. Pierwszy człon nazwiska to nazwa jego herbu rodowego.

Profesor Zbigniew Lew -Starowicz - "Pan od seksu"?

Zbigniew Lew-Starowicz jest absolwentem medycyny na Wydziale Lekarskim Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi (1966), ale także, co może nieco zaskakujące, filozofii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 1981 obronił doktorat z zakresu seksuologii, a pięć lat później otrzymał stopień doktora habilitowanego nauk medycznych (psychiatria). Jego osiągnięcia w dziedzinie medycyny zostały docenione w 2015 roku, kiedy otrzymał tytuł profesora nauk medycznych.

Współpracował m.in. z Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego czy Wydzialem Psychologii Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie. Kierował Katedrą Psychospołecznych Podstaw Rehabilitacji na AWF. Instytutem Seksuologii Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego w Warszawie oraz Zakładem Seksuologii Medycznej i Psychoterapii CMKP.

Obecnie Zbigniew Lew-Starowicz jest członkiem korespondentem Towarzystwa Naukowego Warszawskiego, a także biegłym sądowym. Praktykuje w Centrum Seksuologii Medycznej, Psychiatrii i Psychoterapii, które jest pod jego dyrekcją. Regularnie współpracuje z telewizją, udzielając wypowiedzi na temat kwestii społecznych. Pojawił się epizodycznie w obsadzie kilku seriali telewizyjnych, takich jak "Kasia i Tomek" (2003), "Niania" (2007) czy "39 i pół" (2009). Wystąpił również jako urzędnik stanu cywilnego w teledysku do utworu "Black and White" zespołu Kombi.

W 1997 roku otrzymał Krzyż Kawalerski, a w 2012 roku Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

W książce autobiograficznej "Pan od seksu" z 2013 roku, Starowicz ujawnił, że przed 1989 rokiem praktykował metodę elektrowstrząsów na osobach homoseksualnych w ramach tzw. terapii konwersyjnej. W wywiadzie przeprowadzonym w 2015 roku na potrzeby filmu dokumentalnego "Artykuł osiemnasty", autor wyraził skruchę i przeprosił swoich homoseksualnych pacjentów oraz świat nauki za stosowanie szkodliwych i nieskutecznych metod.

Książki Zbigniewa Lwa - Starowicza w księgarni internetowej Woblink

W Woblinku znajdziecie kilkanaście tytułów profesora Starowicza w formacie ebooka lub książki papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Fantastyka i Horror

Kategoria „Fantastyka / Horror” zawiera książki należące przede wszystkim do gatunku fantastyki. Jest to obszerny, rozbudowany oraz bardzo pojemny gatunek literacki charakteryzujący się osadzaniem opisywanej historii w świecie przedstawionym różnym od rzeczywistego. Autorzy takich publikacji często opisują zjawiska nadprzyrodzone oraz wykreowane przez siebie technologie czy bronie. W ramy fantastyki należy włączyć fantastykę naukową (science fiction), której akcja toczy się zazwyczaj w przyszłości, oraz fantasy, w której znaleźć możemy elementy mitologii i folkloru. W obrębie dokładniejszych podziałów funkcjonują również liczne podgatunki, takie jak na przykład weird fiction, low fantasy, urban fantasy czy space opera. W kategorii „Fantastyka / Horror” znajdują się również książki należące do literatury grozy, czyli horrory. Charakteryzują się one takim ukształtowaniem świata przedstawionego, że występujące w nim wydarzenia nie mogą zostać wytłumaczone bez odwołania się do zjawisk paranormalnych czy nadprzyrodzonych. Celem horroru jest wywołanie u odbiorcy poczucia zagrożenia, strachu czy obrzydzenia. Najczęściej podejmowanymi w horrorze motywami są nawiedzenia (ludzi, przedmiotów, miejsc), wampiry, zombie, duchy, wilkołaki, demony, diabły, wiedźmy i tym podobne. W serwisie Woblink.com odnaleźć można należącą do fantastyki postapokaliptycznej serię „Metro” napisaną przez rosyjskiego pisarza Dmitrija Głuchowskiego, nominowaną do licznych nagród literackich i utrzymaną w steampunkowym klimacie „Zadrę” Krzysztofa Piskorskiego, książkę „Player One” Ernesta Cline’a, na podstawie której powstał film pod tym samym tytułem w reżyserii Stevena Spielberga, powieści Terry’ego Pratchetta (zarówno te należące do „Świata Dysku”, jak i te spoza serii). Miłośnicy grozy znajdą tu natomiast zarówno „Frankensteina” Mary Shelley, uznawanego za prekursora całego gatunku, „Draculę” Brama Stokera, dzięki któremu postać wampira na trwałe weszła do popkultury, czy „Dziecko Rosemary” Iry Levin, na podstawie którego Roman Polański wyreżyserował kultowy film pod tym samym tytułem.