okładka Ameryka po KaWałku. Ebook | EPUB, MOBI | Marek Wałkuski

Ebook

Ameryka po KaWałku

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

"Dlaczego ludziom jest dobrze w Stanach Zjednoczonych? Dlaczego nie wyobrażają sobie życia w innym kraju? Dlaczego imigranci, którzy wpadają „na chwilę”, zostają tam na zawsze? W swojej najnowszej książce Marek Wałkuski wyjaśnia, co spodobało mu się w Ameryce i dlaczego polubił ten kraj. Pisze o fundamentalnych cechach Amerykanów, takich jak optymizm, altruizm czy tolerancja, przede wszystkim jednak opowiada o amerykańskiej codzienności. Poznawaj Amerykę kaWałek po kaWałku: • zajrzyj do wnętrza policyjnego radiowozu • poznaj ludzi o stuwatowych uśmiechach • udaj się na podwórkową wyprzedaż • odwiedź zamieszkany przez mormonów stan Utah • poczuj moc silnika harleya-davidsona • oddaj się przyjemnościom w rozmiarze XXL • weź udział w nieudolnie przeprowadzonym skoku na bank Marek Wałkuski jest dziennikarzem Polskiego Radia. Mieszka w Stanach Zjednoczonych od dwunastu lat i kawałek po kawałku testuje je na własnej skórze. Jego korespondencje dla radiowej Trójki przeszły już do legendy, a poprzednia książka (Wałkowanie Ameryki) podbiła czytelników. Kolej na porcję z ulubionymi kąskami Wałka."

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

30.06 MB (MOBI), 13.25 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Aleksandra eM

Aleksandra eM

27.04.2015, 21:14

Czytając tę książkę przeniosłam się w wyobraźni do USA, podobne refleksje miałam po powrocie zza oceanu. Jeśli ktoś nie rozumie fenomenu np parkomatów, pan Wałkuski doskonale to wyjaśni. Książka bardzo przyjemna i lekka.

Jack

22.12.2014, 11:54

Książkę czytało mi się bardzo przyjemnie. Krótkie rozdziały czyta się w sam raz podczas jazdy autobusem czy tramwajem. A co do treści – Wałkuski, choć trochę idealizuje obraz Ameryki, to ma dar opowiadania i dokonał wiele trafnych obserwacji czy przytoczył ogrom ciekawostek i anegdot, z których niejedna jest bardzo zabawna. Polecam, kawał ciekawej lektury.

E

21.12.2014, 15:02

Moglibyśmy sie tyle od ich nauczyć, naprawdę. Kiedy czytam Amerykę po kawałku nie mogę sie nadziwić, jak bardzo ten kraj różni sie od naszego. Oczywiście nie jest tak, że wszystko, co mają Amerykanie jest najlepsze - właśnie w tym sęk, że mamy okazje wybierać i powinniśmy odgapić, co tylko odgapić możemy. Właśnie tak postępuje autor książki - jego refleksje na temat Stanów są bardzo szczątkowe, ale pokazuje je od najlepszej, według niego, strony. I tak - jeśli miałabym wybrać trzy rzeczy, zdecydowanie promowałabym w Polsce wolontariat, zakaz wznoszenia wysokich płotów i życiowa przedsiębiorczość. Byłoby fajnie :) Sama marzę o wyjeździe do Ameryki, żeby moc zweryfikować, co pozostało znanej nam z kina i książek legendy. Książka Wałkuskiego jest stymulująca i choćby po to trzeba po nią sięgnąć.

Anik

11.12.2014, 22:52

Tytuł to gra słowna z nazwiskiem autora – Wałkuski. Pokazuje, że autor ma niezwykły dystans do samego siebie. Aspekt promocyjny genialny, oby więcej było takich pomysłów.

Kinga

07.12.2014, 21:17

Bardzo lubię podróżować i poznawać nowe kultury. Tym samym, chętnie sięgam po książki opowiadające o innych państwach. Moim ostatnim nabytkiem jest subiektywny przewodnik po Ameryce z pozytywną nutą, Marka Wałkuskiego.

Olga

05.12.2014, 20:46

Marek Wałkuski, wychodząc z założenia, że na naukę nigdy nie jest za późno, u progu czterdziestki, postanowił wrócić do szkoły. Po kilku latach spędzonych w Waszyngtonie jako korespondent Polskiego Radia chciał pogłębić i uporządkować wiedzę o Ameryce. Uczęszczał na zajęcia do Społecznego Kolegium Północnej Wirginii, w którym może studiować każdy za niewielkie pieniądze. Teraz swoją wiedzą o Stanach dzieli się z innymi, wydając już drugą książkę o tym kraju.

Mona

02.12.2014, 22:21

„Ameryka po kaWałku” to opowiadanie dziennikarza, który spędził sporo czasu w Ameryce. Lubi ten kraj i bardzo chętnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami na amerykańskiej rzeczywistości, tzw. kąskami Wałka. Polecam.