okładka Anna German o sobie. Ebook | EPUB, MOBI | Mariola Pryzwan

Ebook

Anna German o sobie

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

"Anna German dla wielu jest jedną z najwybitniejszych gwiazd polskiej estrady. Nie lubiła mówić o sobie, tym cenniejsze są jej wypowiedzi rozproszone w audycjach radiowych, prasie polskiej, radzieckiej i włoskiej, a zebrane przez Mariolę Pryzwan, od wielu lat zafascynowaną talentem Anny German, wydane w postaci książki z okazji 30-lecia śmierci piosenkarki. Dzięki zebranym wypowiedziom, listom, prywatnym fotografiom i nieznanym dokumentom powstała biografia przypominająca autobiografię Anny German. Dowiemy się z niej, o czym marzyła, co lubiła, jak pięknie mówiła o swojej babci, matce i synku… Przeczytamy o dzieciństwie spędzonym w środkowej Azji, o studiach geologicznych na Uniwersytecie Wrocławskim, o współpracy z teatrem studenckim Kalambur, o sukcesach na festiwalach w Opolu, Sopocie, San Remo i Ostendzie. Poznamy wiele szczegółów związanych z pobytem Anny German we Włoszech, z wypadkiem samochodowym na Autostradzie Słońca i długotrwałą heroiczną walką o powrót do zdrowia i na estradę. Dowiemy się, czym była dla niej muzyka i co myślała o szczęściu. Poznamy Annę German piosenkarkę i wrażliwego, ciepłego, dobrego człowieka."

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

7.15 MB (MOBI), 7.21 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

PannaP44

07.07.2013, 15:03

„”

Początkowo o Annie German wiedziałam bardzo mało. Po obejrzeniu serialu emitowanego na antenie TVP1 postać Anny German szalenie mnie zainteresowała. Chciałam się dowiedzieć o tej piosenkarce jak najwięcej.
Anna German to kobieta absolutnie niezwykła pod każdym względem. Wrażliwa i kochająca, zabawna i wzruszająca, otwarta i czuła. Całkowicie inna niż nasze dzisiejsze piosenkarki, dla których często nie piosenka i piękny tekst, ale pieniądze i kusy ubiór są najważniejsze. Mimo tylu bólu, cierpienia, nie porzuciła swoich marzeń. Walczyła z sobą o każdy dzień. Mało tego, urodziła pięknego synka, którego obdarzyła wielka miłością. Anna kochała muzykę, śpiew. Scena była jej żywiołem, ale z równie wielką radością wracała do męża i synka. Anna German nie pragnęła sławy. Kochała publiczność, ale nie zmieniała siebie żeby zyskać jej uznanie. Publiczność kochała Annę German za jej ciepło, życzliwość i piękny głos.

Historia Anny German dodała mi siły w dążeniu do realizowania własnych marzeń. Pokazała że jeśli człowiek czegoś tak bardzo pragnie, to jest w stanie przetrwać wszystko, aby to osiągnąć. Anna German zawsze wypowiadała się mądrze, starała się przekazać ludziom swoje ciepło i przesłanie. Jest to widoczne zarówno w jej wywiadach, jak i w piosenkach.
Starała się przekazywać swoją miłość wszystkim ludziom poprzez muzykę. Dlatego ludzie tak pokochali Annę German. Za jej anielski głos i anielskie serce.
Gorąco polecam zapoznać się z biografią Anny German