Opis treści
I tom nowej serii publikacji Muzeum Historycznego w Ełku pn. "Bibliotheca Lyccensis"
Na zawartość prezentowanego tomu składają się reprodukcje, transkrypcja w języku niemieckim oraz tłumaczenie na język polski przywileju lokacyjnego wsi Ełk z 1425 roku, przywileju miejskiego Ełku z 1435 r. oraz odpisu przywileju lokacyjnego z 1669 r. Źródła te uzupełnia opis heraldyczny wizerunków herbów Ełku autorstwa prof. Marka Adamczewskiego oraz przedruk artykułu ś.p. prof. Grzegorza Białuńskiego „Uwagi w sprawie pierwszej lokacji miasta w Ełku”.
Tom ten inicjuje zarazem nową serię publikacji Muzeum Historycznego w Ełku pod nazwą „Bibliotheca Lyccensis”. W serii tej ukazywać się będą ważne dla historii Ełku oraz szerzej – Mazur, Warmii i dawnych Prus Wschodnich – dzieła naukowe, literackie bądź publicystyczne. Będzie ona stanowić otwartą, a zarazem pojemną formułę, przestrzeń dialogu o historii, nie stroniącą zarazem od tematów nurtujących nas obecnie.
Wydanie dwujęzyczne (polski i niemiecki).
„Ełk. Herby i przywileje”, dr Rafał Żytyniec, Jakub Knyżewski – jak czytać ebook?
Ebooka „Ełk. Herby i przywileje”, tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na innym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi - czytnik ebooków (Pocketbook, Kindle, inkBook itd.), tablet, komputer etc. Czytaj tak, jak lubisz!
Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również przeczytać u nas darmowy fragment ebooka. A jeśli wolisz słuchać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako audiobook (mp3).