Opis treści
Czy zabraniać dziecku grać w gry komputerowe? Czy ograniczać czas ekranowy? Jakie pułapki czyhają na dziecko w internecie? Na czym polega współczesne cyfrowe dzieciństwo i czym jest cyfrowe rodzicielstwo? Jak nowe technologie zmieniają nas samych i świat wokół nas? Jak wpływają na sposób, w jaki się uczymy? I przede wszystkim: jak nie zgubić swojego dziecka w sieci?
Książka Zyty Czechowskiej, Nauczycielki Roku 2019, oraz Mikołaja Marceli, eksperta w dziedzinie nauczania, udzieli odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Dostarczy wiedzy o zaletach i wadach nowych technologii oraz praktycznych rozwiązań, dzięki którym ograniczycie zagrożenia związane z internetem i uczynicie cyfrowy świat sprzymierzeńcem w procesie efektywnej edukacji i rozwoju swoich dzieci
„Jak nie zgubić dziecka w sieci”, Mikołaj Marcela, Zyta Czechowska – jak czytać ebook?
Ebooka „Jak nie zgubić dziecka w sieci”, tak jak pozostałe książki w formacie elektronicznym przeczytacie w aplikacji mobilnej Woblink na Android lub iOS lub na innym urządzeniu obsługującym format epub lub mobi - czytnik ebooków (Pocketbook, Kindle, inkBook itd.), tablet, komputer etc. Czytaj tak, jak lubisz!
Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz również przeczytać u nas darmowy fragment ebooka. A jeśli wolisz słuchać, sprawdź, czy książka jest dostępna w Woblink także jako audiobook (mp3).
Inka92 06-06-2021
Inka92 06-06-2021
Internet nie taki straszny jak go malują Nowoczesne technologie towarzyszą nam na co dzień od kilkunastu dobrych lat. I z każdym rokiem te nowinki techniczne są udoskonalane i stanowią one nierozerwalną część naszego życia. Oczywistym jest, że internet to nie tylko same zalety, pozytywy i jasne strony, istnieje też ta mroczna strona internetu, wady, negatywy i ciemne strony. Ale czy to powód by ograniczać bądź całkowicie odcinać nasze dzieci od dostępu do sieci? Nie, oczywiście, że nie. Jak w życiu realnym tak i tym wirtualnym, to rodzice i nauczyciele są odpowiedzialni za swych podopiecznych, muszą wprowadzać dzieci w świat technologii, pokazywać i rozmawiać o zaletach i wadach internetu, o zagrożeniach czyhających w sieci, muszą być swoistymi przewodnikami dzieci po świecie technologii, smartfonów, tabletów, internetu, gier komputerowych. Z pomocą w tym zadaniu przychodzi rodzicom i nauczycielom poradnik pani Zyty Czechowskiej i pana Mikołaja Marcela, którzy w ciekawy i przystępny sposób prezentują jasne strony sieci, technologii, nauki zdalnej, kruszą w ten sposób mit przedstawiający Internet jako samo zło. Publikacja składa się z dziesięciu rozdziałów, pierwsze pięć autorstwa pana Mikołaja omawiają następujące zagadnienia: jak zmienić nastawienie do internetu i nowych mediów, jak nowe technologie wpływają na mózg młodego człowieka, jak być rodzicem w cyfrowym świecie, jak nie zwariować z dzieckiem w świecie technologii, co zrobić by dzieci były świadomymi cyberobywatelami. Kolejne pięć rozdziałów pióra pani Zyty przedstawiają jak nowe media pomagają dzieciom budować relacje, jak szukać wiedzy w cyfrowym świecie, jak uczyć się w sieci, jak wykorzystać doświadczenia edukacji zdalnej, i jak nowe technologie mogą wspierać dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Poradnik ten to doprawdy przydatna rzecz dla wszystkich tych rodziców i nauczycieli, którzy są otwarci na nowinki techniczne i chcą zrozumieć ten wirtualny świat, który tak fascynuje ich dzieci. Wszystko jest dla ludzi, ale to od nas zależy czy nasze pociechy nie zgubią się w internecie. Jak w świecie otaczającym nas dookoła, tak i w wirtualnym czai się zło, przed którym chcemy uchronić nasze dziecko, należy z nimi rozmawiać o niebezpieczeństwach i wierzyć w mądrość naszych pociech. Publikacja autorów udowadnia na przykładzie ich osobistych doświadczeń, że nie należy bać się technologii, uczyć się ich i poznawać je razem z dziećmi i korzystać z ich dobrodziejstw, które nam oferują. Bardzo przejrzysty, ciekawie napisany i odczarowujący ten przerażający internet, poradnik. Polecam jak najbardziej, bardzo innowacyjne i interesujące podejście prezentują autorzy do technologii. Sama dowiedziałam się wielu ciekawych i przydatnych rzeczy. Polecam ! Za egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Muza.
Opinia nie jest potwierdzona zakupem