okładka Skok po zdrowie! Biuro. Ebook | EPUB, MOBI | Adrianna PalkaPromocja

Ebook

Skok po zdrowie! Biuro

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Popularna trenerka Adrianna Palka zakłada elegancką sukienkę i szpilki i udowadnia, że można ćwiczyć nawet przy biurku w pracy.

Książka „Skok po zdrowie! Biuro” to publikacja dedykowana osobom pracującym za biurkiem. Adrianna Palka udziela w niej wskazówek, jak zmienić swoje życie na bardziej aktywne, proponuje zdrowe nawyki żywieniowe i podsuwa ciekawe przepisy. Autorka dostrzega najczęstsze wymówki powstrzymujące nas przed podjęciem aktywności fizycznej, stara się zmienić nastawienie czytelnika, motywować go i zachęcić do zmiany stylu życia. Przede wszystkim jednak udowadnia, że miejsce pracy wcale nie stanowi przeszkody w podejmowaniu choćby minimalnego wysiłku fizycznego. Proponuje zestaw oryginalnych ćwiczeń możliwych do wykonania w warunkach biurowych. Na jesień planowana jest kolejna część serii – dla nowej grupy czytelników.

E-book „Skok po zdrowie! Biuro” dostępny jest tylko w wersji elektronicznej i został przygotowany formacie EPUB-3, co umożliwiło umieszczenie w książce elementów interaktywnych: w przepisach kulinarnych każdy czytelnik może sprawdzić ilości składników na 1, 2 lub 4 porcje dania, a na końcu rozwiązać krótkie testy dotyczące stylu życia i odżywiania.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

73.05 MB (MOBI), 44.45 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Łukasz K.

Łukasz K.

21.06.2016, 08:31

„ogólnie słabo”

Jedną z zalet tej pozycji miała być jej nowoczesność - format epub3. W pełni zalet tego formatu udało mi się skorzystać tylko na komputerze w programie calibre. A nie po to sięgam po ebooki, żeby je na komputerze czytać. A niestety w przypadku starszej generacji czytników ten format jest wadą. I może nie byłoby tak źle, nie działa tylko podział na porcje w przepisach i test, ale książka w ogóle jest przygotowana mało przyjaźnie dla czytników. Dużo zdjęć o stosunkowo wysokiej rozdzielczości, kolorowych, które przymulają czytnik, kiepsko na nim wyglądają, wstawki graficzne też źle dobrane. Od strony technicznej - miało być super, dla mnie wyszło kiepsko.

Co do samej zawartości. Dużo ogólnych porad i bardzo często niepraktycznych, na ten przykład porada: zrób badania. Fajnie, nawet są wymienione jakie, tylko cały ten akapit jest zbędny, bo co z tego, że zrobię sobie badanie morfologiczne krwi i moczu (jest wymienione na pierwszym miejscu, więc zakładam, że najważniejsze), jeśli tak na prawdę będzie dla mnie to tylko kwitek papieru, bez lekarza sportowego lub chociaż rodzinnego tego nie zinterpretuję. I czy na prawdę do prostych ćwiczeń w biurze potrzebuję takich badań? I to duży minus pozycji: zawiera dużo ogólnych porad, rad i sloganów, ale niewiele z tego dotyczy głównego tematu - biura. Chyba autorka nie mogła się zdecydować czy poradnik ma się tyczyć zestawu przed / po/ czy w trakcie pracy. Jeszcze nawiążę do tych badań lekarskich, kilka wymienionych jest prostych, które można zrobić w domu, np zmierzenie ciśnienie, ale brak jest słowa komentarza jaki wynik jest poprawny, jaki niepokojący. I tak często w tym poradniku jest, hasło, slogan i następny punkt.
Zirytował mnie też fragment z kawą. Autorka sama pisze o pośpiechu, tym porannym, przed pracą, kawę szybko robimy, szybko pijemy i biegiem do roboty. Alternatywą dla tego ma być kawa, do której potrzeba 7 składników, rondelka i sitka i znacznie więcej czasu niż standardową kawę. Oczywiście, mogę wstać wcześniej, żeby zrobić sobie taką kawę, będzie pyszna i zdrowa, a może w ogóle nie kłaść się spać, bo to strata czasu.
Same ćwiczenia: tych do wykonania w biurze jest kilka, zestaw standardowy, który w wielu miejscach polecają, kilka ćwiczeń dla mnie kontrowersyjnych, bo tyłka w biurze nie chciałbym wypinać, dziękuję, posiedzę. Do tego kilka ćwiczeń z piłką rehabilitacyjną i trzy ćwiczenia na kręgosłup. Skromnie, opisane też mało ciekawie.
Jako, że o samym biurze, które miało być głównym tematem jest niewiele, to poradnik zapełniony został rozdziałami o motywacji i planowaniu. Znowu trochę sloganów, cytatów, nic ciekawego.
Test na koniec: poziom jak z Bravo.
Ogólnie słabo.