okładka Sześć miesięcy w 1945. Roosevelt. Stalin. Churchill I Truman. Od wojny światowej do zimnej wojny. Ebook | EPUB, MOBI | Michael Dobbs

Ebook

Sześć miesięcy w 1945. Roosevelt. Stalin. Churchill I Truman. Od wojny światowej do zimnej wojny

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

"Błyskotliwa opowieść o przełomowym okresie w dziejach XX wieku, od lutego do sierpnia 1945 roku, kiedy armie Hitlera znajdowały się w odwrocie, a z chaosu wojny wyłaniał się nowy kształt współczesnej Europy i świata. Jest to opowieść o grze i rywalizacji wielkich mocarstw, ale także o ludziach będących aktorami na ówczesnej scenie politycznej: prezydentach, premierach, sekretarzach i generałach. O ich ambicjach i słabościach, o ich ideałach i cynizmie, o nadziejach i złudzeniach. Sporo jest w książce wątków i nieznanych epizodów dotyczących Polski, której granice i polityczna niezawisłość stały się jednym z zarzewi konfliktu alianckich sojuszników. Ebook nie zawiera zdjęć z tradycyjnego książkowego wydania."

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.67 MB (MOBI), 2.09 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Tomasz

Tomasz H.

17.04.2016, 16:28

„Rewelacyjna książka o polityce!!!”

Kapitalna książka zagranicznego pisarza Michaela Dobbs'a.
Muszę przyznać, że jestem pod niesamowitym wrażeniem, ponieważ autor przez cały czas nawiązuje do tematu Polski w swojej książce.
Dawno nie czytałem książki, żeby zagraniczny pisarz napisał tyle o naszym kraju.
Rewelacyjnie opisane konferencje "wielkich trójek" w Jałcie oraz Poczdamie, gdzie pisarz opisuje wszystkie porozumienia między Wielką Brytanią, Związkiem Sowieckim oraz USA.
Bardzo dużo zawartych wspomnień z życia największych polityków oraz ich najbliższych współpracowników.
Książka kończy się na "armagedonie" z 6 sierpnia 1945 roku, kiedy świat wszedł w nową erę – atomową oraz początkiem "zimnej wojny".
Książka jak najbardziej warta przeczytania!!!
Dla interesujących się historią i polityką pozycja obowiązkowa!!!

Moja ocena - 9.0!!!