okładka Znaczy Kapitan. Ebook | EPUB, MOBI | Karol Olgierd  BorchardtPromocja

Ebook

Znaczy Kapitan

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

,,Znaczy Kapitan” to najlepsza i najpopularniejsza książka marynistyczna wydana w Polsce. Zaliczana jest do kanonu literatury polskiej XX wieku. Karol Olgierd Borchardt na kartach swego dzieła najważniejszego dzieła jest piewcą i kronikarzem pionierskiej epoki w dziejach naszej floty morskiej. Ukazuje słynnych kapitanów, statki parowe z pierwszej połowy minionego wieku oraz transatlantyki, a także legendarne żaglowce szkolne.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Liczba stron wydania papierowego

384

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

20.16 MB (MOBI), 9.71 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Kasper Jędrzychowski

04.01.2015, 12:47

„Książka rozbawi każdego do łez.”

Świetna książka o tematyce marynistycznej, pełna krótkich anegdot z życia Karola Borchardt'a. Książka przenosi nas w świat żaglowców na których ceniona jest siła mięśni o czym przekonuje się nasz bohater już po pierwszych swoich zmaganiach na pokładzie. Podróżujemy wraz z autorem po świecie poznając kolejne perypetie z jego życia. Książkę czyta się przyjemnie i idealnie nadaje się na wieczorne czytanie, ponieważ składa się z krótkich rozdziałów. Każdy rozdział potrafi rozbawić do łez. Polecam wszystkim a szczególnie tym, którzy nie zasmakowali jeszcze przygód z żaglami. Po przeczytaniu tej książki na pewno nabiorą na to ochoty.